1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Како изгледа внатрешноста на вашето куќиште

Дискусија во форумот 'Overclock & Modding' започната од vane44, 4 Април 2012.

 1. CykaBlyat

  CykaBlyat
  Gaining Experience

  344
  165
  22 oктомври 2016
  Машко
  Спиење
  Извинете не знаев дека форумо е No мајтап Zone
   
  На 1s3ct0wN му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Sonic.01

  Sonic.01
  Gaining Experience

  124
  253
  5 Јули 2016
  А во тоа заедницата прават разлика меѓу aLGBT и 12v LGBT?
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 3. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,346
  1,082
  3 Декември 2008
  Машко
  Red MSI Beauty...

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Tegla, MasteR_#0, Трајче Дрварчето и уште 18 други им се допаѓа ова.
 4. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,546
  4,899
  18 Септември 2013
  Машко
  Бреј убавина!
   
 5. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,951
  4,212
  1 Септември 2011
  Машко
  IMG-76c5dd2d831cec4b7c7218897fc436d3-V.jpg
   
  borcep, The Geek Boy, Tenny и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. Joco Ilievski

  Joco Ilievski
  Gaining Experience

  148
  113
  24 Август 2011
  Машко
  На Ребро, MasteR_#0, The Geek Boy и уште 6 други им се допаѓа ова.
 7. Ate97

  Ate97
  Gaining Experience

  41
  63
  29 Април 2017
  Машко
  Software developer
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Joco Ilievski

  Joco Ilievski
  Gaining Experience

  148
  113
  24 Август 2011
  Машко
  Обавезно тоа, со таа намера зедов 1х16гб рам, за да земем уште една плочка, ама испадна нешто друго по-приоритетно и ќе почека малце тоа.
   
 9. maxellpp

  maxellpp
  Intern

  23
  30
  29 Септември 2014
  Машко
  [​IMG]
  Скромно :)
  [​IMG]
   
  Изменето од модератор: 29 Мај 2020
  На MasteR_#0, N1kola98, goce03 и уште 7 други им се допаѓа ова.
 10. Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,172
  749
  5 Јуни 2007
  Машко
  Утре ќе пуштам нова да стигнат драгулиите од @gOJDO :D
   
  На Luca Toni му/ѝ се допаѓа ова.
 11. krisbt

  krisbt
  Gaining Experience

  23
  108
  16 oктомври 2011
  Машко
  101559610_862477964243964_5450155426647638016_n.jpg 100684885_173018787478974_8689971574394060800_n.jpg 100996792_652045155377637_3414303871365808128_n.jpg
  Не би ја нарекол внатрешност се уште... Наскоро ќе има и каросерија и средени кабли.
   
  На Astro, MasteR_#0, zdravkovskii и уште 20 други им се допаѓа ова.
 12. Tajson

  Tajson
  On your way to fame

  643
  824
  25 Февруари 2016
  Машко
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 13. incognito

  incognito
  Intern

  3
  12
  28 Март 2020
  Машко
  IT Technician and Webhost support.
  Уште една плочка рам имам али не е ставена тука - се чистеше и дуваше пц то :D
  [​IMG]
   

  Прикачени датотеки:

  • ace.jpg
   ace.jpg
   Големина:
   117.1 KB
   Прегледи:
   577
  На Astro, krisbt, MasteR_#0 и уште 8 други им се допаѓа ова.
 14. Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,172
  749
  5 Јуни 2007
  Машко
  Интересно / одлично DIY решение. Мислам дека дисковите си можел боље да ги организираш не еден врз друг. Башка многу ти се близу еден до друг.
   
 15. krisbt

  krisbt
  Gaining Experience

  23
  108
  16 oктомври 2011
  Машко
  Толку се има
  Фала. Не е конечна изведба, ама не сакав да ми зафаќаат многу место, можи ќе направам измени.

  Испратено од HUAWEI VNS-L21 преку IT.mk форум апликација
   
 16. goce03

  goce03
  Practice makes perfect

  982
  1,715
  20 Јануари 2015
  Машко
  Интересно, ај дај цел проект како ти е замислата со каросерија со све... Вака кабриолет изведбата многу голо е.

  Испратено од Redmi 6 преку IT.mk форум апликација
   
 17. krisbt

  krisbt
  Gaining Experience

  23
  108
  16 oктомври 2011
  Машко
  Предна.jpg Задна.jpg

  Еве нешто набрзина, без пропорции, во Sketchup. Страниците ќе бидат од бела иверица со текстура на дрво, горната страна бел плексиглас меѓутоа спуштен некои 5-10цм за да не се гледаат копчињата и усб портите, плус да пропушта малку од светлината на диодите кои ќе бидат внатре во куќиштето.
   
  На Grimriper, it_boy, Joco Ilievski и уште 4 други им се допаѓа ова.
 18. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,951
  4,212
  1 Септември 2011
  Машко
  Средена целата нова конфигурација,со ново куќиште.

  IMG-99b0fd0901c3e196479523d2db068f5b-V.jpeg
   
  На claus, Enigma, The Geek Boy и уште 12 други им се допаѓа ова.
 19. Јанко Узунов

  Јанко Узунов
  Intern

  1
  19
  2 Јуни 2020
  Женско
  Одлична естетика, 50 различни бои на кабли, висат од сите страни, у тон со рам стиковите, супер решение за сата дискот, се тоа заокружено со ѕвер куќиште - рај за очи !

  Извинете за коментаров, не можев да се воздржам, по мое мислење, ова треба да биде тема каде што се ставаат куќишта у кои има вложено труд, и стварно треба да се познава тоа. Јас ако земам да сликам куќиштето од 2004-та година со додаден вентилатор од 500 денари и кабли што висат од сите страни, нит е естетски убаво, нит ќе ми биде ќеиф да го објавам на форум и да очекувам другите да го видат, да се восхитат ( во најмала рака барем да им причини задоволство што го виделе и можеби да ги инспирира, или да добијат било каква идеја ) и да речат - алал да ти е !!

  Без навреда, ама од ова погоре, нит се инспирирав, нит ми беше убаво кога го видов, знам дека секој не може да си дозволи над своите можности, ама ако веќе правиш нешто, и планираш да го објавиш на форум, докажувајки ја својата ентузијазност кон светот на компјутерите и PC Master Race - от, направи го да личи на нешто, или во спротива - не го сликај и ставај на форум !

  Да, разбирам дека секој купува колку што му се можностите, ама не знам што очекуваше да ти кажеме. Не го оспорувам вложениот труд, од друга страна пак, не можам да те лажам дека ова изгледа убаво и е за ставање на форум, ако сакаш да ти кажам дека е убаво, ќе треба да те излажам. Сепак, ако правиме муабет за естетика и вложен труд, а за тоа не се битни парите, и со мал буџет може да се направи да изгледа убаво и средено, дали тоа значи следење на одредена тема на бои или дезени, небитно.
   
  На tupacan, mrkela2009, wikkumane и уште 16 други им се допаѓа ова.
 20. Avid

  Avid
  Guru

  4,617
  6,970
  21 Јануари 2009
  Ајјјј влагање со клизач уште од прв пост па уште женско па па па.
  Која си бе ти, да те женам одма.
  Среќа женско си... бу-ху.
   
  На tupacan, Ticklah, Alucard и уште 11 други им се допаѓа ова.
 21. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,365
  993
  1 Јуни 2016
  Таман ќе ти е се чистка средено дома, ќе свети па и слики ќе летаат на инста кај што нема ни една виљушка на маса, а не да ставаат слика некои згодни со цела гардероба расфрлана позади нив.
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Vlad944

  Vlad944
  On your way to fame

  300
  558
  3 Март 2015
  Машко
  Јанко Узунов - пол женски.Направен акаунт денес и одма му смета нешто !
   
  На Enigma, Astro, Tenny и уште 3 други им се допаѓа ова.
 23. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,899
  26,229
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  А жена ти ако ти го прочита коментаров? Нема после да ме бараш "аман брат дај избриши спасувај брак ".

  Бидете гостопримливи малце.
   
  architect, Arabian и на Vlad944 им се допаѓа ова.
 24. Avid

  Avid
  Guru

  4,617
  6,970
  21 Јануари 2009
  По ситуацијата која е имплицирана во твојот пост, направив некои промени во домот кои не би требало да дозволат ваков исход.
   
  На Alucard, Palindrom, architect и уште 3 други им се допаѓа ова.
 25. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,646
  4,135
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Идол ми стана човече!
   
  На Sonic.01 и toshex им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...