1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Како изгледа вашето компјутерско биро

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од CodeGen, 12 Септември 2014.

 1. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  819
  936
  7 Февруари 2013
  Машко
  Програмер
  Даа :D
   
 2. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,131
  1,478
  26 Март 2016
  Даскал
  CyberPunk inspired бидејќи ProjektRed се мадафакери коишто прават најјаки игри. viber_image_2020-04-30_22-46-26.jpg
   
  На Oktar, Psycore, hpetrovski и уште 28 други им се допаѓа ова.
 3. krashot

  krashot
  Gaining Experience

  171
  99
  21 Април 2013
  Машко
  Video Editor
  [​IMG]

  [​IMG]
  Конечно како шо си замислував ✌
   

  Прикачени датотеки:

  Последна промена: 26 Мај 2020
  На MadBuldog, Alek7, Vlad944 и уште 13 други им се допаѓа ова.
 4. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,900
  26,233
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Уште темна тема на форум и ќе бидеш комплетен :)
   
  krashot, krema и на borcep им се допаѓа ова.
 5. whiterabbit

  whiterabbit
  Gaining Experience

  62
  68
  20 Мај 2020
  Машко
  @Mao столицава од кај ја зема?
   
 6. krashot

  krashot
  Gaining Experience

  171
  99
  21 Април 2013
  Машко
  Video Editor
  Точно, скроз изумив:(
   
  На Fatal1ty_ му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  916
  735
  29 Март 2011
  На JunkieMKD, dekomote, Tegla и уште 4 други им се допаѓа ова.
 8. Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,172
  749
  5 Јуни 2007
  Машко
  Директно од Кина. Имаше уште една ама ја продадов на член од форумот.
   
  На whiterabbit му/ѝ се допаѓа ова.
 9. HerMudo

  HerMudo
  Intern

  17
  3
  10 Декември 2019
  Машко
  Што столица е и колку ја зема?


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 10. Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,172
  749
  5 Јуни 2007
  Машко
  На HerMudo и whiterabbit им се допаѓа ова.
 11. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,951
  4,215
  1 Септември 2011
  Машко
  IMG-d005cf833a6f8799497f226259de5875-V.jpg IMG-7240a7f06907cd61c1ae660082966709-V.jpg
   
  На JunkieMKD, Luca Toni, Tenny и уште 3 други им се допаѓа ова.
 12. hpetrovski

  hpetrovski
  Gaining Experience

  56
  93
  22 oктомври 2018
  Машко
  3D Artist
  [​IMG]
  Бонус драматични светла зад монитори :) Edit: тастатурата десно WIP
   
  Последна промена: 28 Мај 2020
  На toplel, JunkieMKD, it_boy и уште 10 други им се допаѓа ова.
 13. TheMarshal

  TheMarshal
  Practice makes perfect

  752
  1,206
  3 Јануари 2019
  Машко
  И одличен аудио сетап. :cool:
   
  На hpetrovski и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 14. hpetrovski

  hpetrovski
  Gaining Experience

  56
  93
  22 oктомври 2018
  Машко
  3D Artist
  Тенкс! Штета што немам место всоба за добро да ги позиционирам аудио мониториве, тој лево буквално вќош е :D
   
  На TheMarshal му/ѝ се допаѓа ова.
 15. TheMarshal

  TheMarshal
  Practice makes perfect

  752
  1,206
  3 Јануари 2019
  Машко
  Исто и кај мене е така, за жал. :annoyed: Насочи ги само под агол од 45 степени, да направиш рамностран триаголник. И високотониците во висина на уши. Сега вака право лошо ти се позиционирани.

  download.png

  Можеш иначе да си направиш room correction. Обилна тема е тоа, али вреди да ја прочепкш ако си навелегол у аудиофилија. Ај да не ја трујам темава. :carefree:
   
  На hpetrovski и tupacan им се допаѓа ова.
 16. hpetrovski

  hpetrovski
  Gaining Experience

  56
  93
  22 oктомври 2018
  Машко
  3D Artist
  Го имав баш тоа направено, ама не миксам сеа веќе некое време на монитори баш ради истиот проблем, па ги користам само за casual ствари. Во DAW работам исклучиво со Audio Technica-та + Sonarworks профил за нив, далеку по-reliable сетап него со мониториве вќош.
   
  На TheMarshal му/ѝ се допаѓа ова.
 17. nvpoll

  nvpoll
  Intern

  23
  24
  6 Септември 2016
  Машко
  IMG_1739.JPG IMG_1738.JPG

  koga sporedam so vasive biroa
  Ja sum caveman
  Ps sobava bese garaza moive me isfrlija od doma i slowly ja bildam. Pretvaram vo apartment


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
  На toplel, Grimriper, zdravkovskii и уште 13 други им се допаѓа ова.
 18. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,366
  995
  1 Јуни 2016
  Малку размавано, со маската на биро за до продавница :D Сепак привремено е, додека не почнеме да работиме од канцеларија.
  Тогаш одам на другата локација кај другото биро :D

  [​IMG]
   
  На shifty, TheMarshal, goce03 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 19. CBB_6

  CBB_6
  On your way to fame

  155
  536
  9 Декември 2016
  Машко
  Ауу тешка класика ти е самото биро, познати ми се овие. Сигурно е старо едно 40-50 години, беа со брави на сите фиоки и тешко 1 тон.
  Ама признај сеа на времето од која институција е „дрпнато“ ? :hay:
   
  На TheMarshal му/ѝ се допаѓа ова.
 20. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,951
  4,215
  1 Септември 2011
  Машко
  И јас имав исто вакво во една фирма кога работев хахаха.
   
  На goce03 му/ѝ се допаѓа ова.
 21. goce03

  goce03
  Practice makes perfect

  982
  1,716
  20 Јануари 2015
  Машко
  Исто во прошлата фирма, бирово made in SFRJ, нуклеарна катастрофа може да преживееат овие бироа,Keith Richards и еветуално по некоја лебарка.
   
  На Sharlovski, Luca Toni, Антониј.К и уште 2 други им се допаѓа ова.
 22. TheMarshal

  TheMarshal
  Practice makes perfect

  752
  1,206
  3 Јануари 2019
  Машко
  Communism with RGB. :p
   
  На mihovkris, tupacan, Sharlovski и уште 3 други им се допаѓа ова.
 23. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,366
  995
  1 Јуни 2016
  RGBто ќе лета кај и да е, ме нервира.
  Инаку дрпнато или не, не знам, мал бев бирото веќе беше дома. Го имаме над 20 години.

  @CBB_6 средната фиока само има клуч. Ако ја затвориш скрос, не се отвара ниедна друга.
   
  Luca Toni, CBB_6 и на TheMarshal им се допаѓа ова.
 24. dariuus

  dariuus
  Gaining Experience

  42
  57
  19 ноември 2018
  Машко
  На Speedster, Luca Toni, mrkela2009 и уште 11 други им се допаѓа ова.
 25. Антониј.К

  Антониј.К
  Gaining Experience

  722
  474
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  На Speedster, Luca Toni, Alek7 и уште 7 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...