• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Gjirafa50.mk Добри зделки

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.172
11.922
Скопје
androgaming.com
Игра голема улога.
Инерција.. Навика. Зависно кој што преферира..Игра улога како не ;)
Па незнам, ти што мислиш? Дали е 60% полесен новиот? Или барем 40% полесен?


вие се заебавате со мене? 1 грам е разлика. Или тропате зелени само колку да се јаде.


1664269554508.png

 

mdeni

Unbeatable
24 септември 2012
5.020
4.859
вие се заебавате со мене? 1 грам е разлика. Или тропате зелени само колку да се јаде.


Погледнете го атачментот 117237

Не, не воопшто. Баш дека тежината е најголем проблем на тој маус, кога би ја намалиле на под 100г би вредело да земеш 3с, ако имаш 3.
 

Nikola100

Unstoppable
30 септември 2019
2.930
2.894
Скопје
вие се заебавате со мене? 1 грам е разлика. Или тропате зелени само колку да се јаде.


Погледнете го атачментот 117237

Епа не знаев дека 1 грам е разлика - инаку воопштено зборев...
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.172
11.922
Скопје
androgaming.com
Не, не воопшто. Баш дека тежината е најголем проблем на тој маус, кога би ја намалиле на под 100г би вредело да земеш 3с, ако имаш 3.

Сега споредуваме 3 со 3s или мандарини од зелен пазар? Кој глуп муабет....


Па незнам, ти што мислиш? Дали е 60% полесен новиот? Или барем 40% полесен?
 

Steam.

On your way to fame
31 мај 2011
944
842
Чаир
Steam.'s setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5600 w/ Deepcool AK400
Motherboard
ASUS ROG STRIX B450-F GAMING II
Storage
Samsung 970 EVO PLUS 1TB + 2TB WD20EZRX x2
PSU
Seasonic M12II 520W
RAM
16GB [email protected]
Video card
ASUS TUF GTX 1660 Ti EVO OC
Case
CM Elite 335U
Mouse
Logitech G Pro X Superlight
Keyboard
MK870 w/ Kailh Heavy Burnt Orange
Audio
Xonar DGX w/ Sennheiser HD215
Monitor
BenQ XL2411P
OS
Windows 10
со оглед дека е мембранска, малце солено, ама убаво тастатурче е.
 

Daniel86

Guru
28 мај 2013
3.279
8.861
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVME & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
G-Skill Ripjaws 3200Mhz
Video card
Intel UHD730
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Logitech MX1000
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit
Само мене ми се чини или скоро се е покачено на жирафата?
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3.675
5.532
Skopje
Последна промена:

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
5.995
6.104
Скопје
www.facebook.com
Сѐ е покачено, веќе скоро цел месец, изгледа толку беше, кој превари тој товари..
Јас сум ви тука за графички шо се секирате :D кај мене денарот и еврото се стабилни бар :D
 

coNNectMKD

On your way to fame
13 март 2017
840
920
Skopje
Ако е истиот на Сетек (а мислам е) таму е 2,600.
Screenshot_2.jpg
 

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
2.102
4.712
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Logitech MX Master 3
Keyboard
Мало е полето за набројување
Audio
Presonus Eris 3.5
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon
13ти а нема нов пост многу одамна, што е да не веќе секнаа со добрите зделки? :)
Моментално Анхоч и Нексио имаат бољи цени на се освен графички а графичките пола им се грешки :) (нарачував 3060ти за другар)
 

mdeni

Unbeatable
24 септември 2012
5.020
4.859
И на лаптопи имаат супер понуди, поготово со рајзен. Зошто кај нас владее неносење на модели, а тек па рајзени уште помалце.
Аристон лаптопи ќе почнат кај нас да носат и Грее.
 

toshex

the fool
18 септември 2013
6.151
7.624
Мелмак
Прво да ги пофалам Гјирафа дека у 1 сабајле ми вратија на тој чатот нивни на сајтот буквално за неколку минути од пишување ми одговорија на прашање.

Но за жал прашањето беше колку гаранција има картава а одговорот беше 1 година. Истата карта во сетек е 43 илјади и има 3 години гаранција. Асус дава 3 години. Гјирафа една. Зошто?

70AD1242-DC8C-4568-89D0-BB3C42627E59.jpeg

Инаку добра зделка е цената ама тоа со гаранцијата сомнително ми е…
 

StefanPetrov

Gaining Experience
5 април 2016
283
485
StefanPetrov's setup  
Processor & Cooler
12700F / Arctic Liquid Freezer II 240
Motherboard
MSI PRO Z690-A DDR4
Storage
1TB Firecuda 520 SSD / 500GB Kioxia Exceria SSD / 1TB WD HDD
PSU
Asus ROG STRIX 750W
RAM
32GB G.Skill Aegis 3200 MHz
Video card
EVGA 3080 FTW3 Ultra 10GB
Case
Modecom Volcano Amirani White
Mouse
Razer Deathadder V2
Keyboard
Cooler Master MK730 Brown Switches
Monitor
LG 32" 165Hz QHD
OS
Windows 10 / Ubuntu
Прво да ги пофалам Гјирафа дека у 1 сабајле ми вратија на тој чатот нивни на сајтот буквално за неколку минути од пишување ми одговорија на прашање.

Но за жал прашањето беше колку гаранција има картава а одговорот беше 1 година. Истата карта во сетек е 43 илјади и има 3 години гаранција. Асус дава 3 години. Гјирафа една. Зошто?

Погледнете го атачментот 117871

Инаку добра зделка е цената ама тоа со гаранцијата сомнително ми е…
Зато е и цената, да не се замарат многу со гаранција. Искрено колку и да е убо гаранција да имаш, ако не се расипи во година дена ништо графичката (т.е. да речам ако работи без мака ко ќе ја купиш), мали се шансите дека ќе имаш мака воопшто. Земи ја ако ти е кеф не се мисли, макар шо би ти рекол почекај да најават АМД новите за 2 недели да видиме шо ќе излегва за шо цена. Ако ништо друго пак ќе земиш Нвидиа само можи поевтино ќе ги најдиш истите 3060ки и 3070ки како шо ја чистат залихата и ако АМД најави евтини карти.
 

toshex

the fool
18 септември 2013
6.151
7.624
Мелмак
Зато е и цената, да не се замарат многу со гаранција. Искрено колку и да е убо гаранција да имаш, ако не се расипи во година дена ништо графичката (т.е. да речам ако работи без мака ко ќе ја купиш), мали се шансите дека ќе имаш мака воопшто. Земи ја ако ти е кеф не се мисли, макар шо би ти рекол почекај да најават АМД новите за 2 недели да видиме шо ќе излегва за шо цена. Ако ништо друго пак ќе земиш Нвидиа само можи поевтино ќе ги најдиш истите 3060ки и 3070ки како шо ја чистат залихата и ако АМД најави евтини карти.

Па тоа и чекам реално ама ако во меѓувреме се зачестат зделкиве може и ќе се фатам на стапицата хаха. Иначе и јас знам дека ако истрае година дена ќе трае сигурно а и асус се топ бренд, само сомнително е да не се некои refurbished или пак бетер користени модели. Зафрканцијата е шо не можеш да знаеш а обично нели даваат и гјирафа гаранција колку шо производителот дава? Накој шо има купено графичка да потврди?

Најлогично ми е ако се фабрички модел тој шо ми има вратено на порака да има утнато траење на гаранција.
 

toshex

the fool
18 септември 2013
6.151
7.624
Мелмак
Жирафа на се живо и диво даваат само година дена гаранција. Тоа е тоа.

Е ова е корисно инфо, не знаев. Значи сериозно и матични и напајања и све шо имаат на сајтот е со година дена гаранција?

Дури и платинум напајање од Seasonic ако имаат, пак ќе е една година?
 

chroot

Gaining Experience
12 ноември 2021
248
315
Скопје
Ледиком за ИТ опрема. Ако производителот дава 3 а они 1, чудно е. Испаѓа ги набавуваат по чудни канали и не можат да прават рекламација
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.836
Мислења
911.403
Членови
32.574
Огласи
802
Најнов член
bread
На врв Дно