1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Електронски цигари

Дискусија во форумот 'Електронски цигари' започната од ARMac, 12 Јуни 2014.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. dim na struja

  dim na struja
  Gaining Experience

  232
  238
  23 Март 2016
  Машко
  Читам,читам,читам и викам ај и ја да кажам.
  И јас така си водев инат сам со себе, абе шприц, игла, капки, точна мерка прецизно.
  Арно ама еден ден ми пукна филм кога видов пуна кутија шприцеви, ѕвизнав една вага и искрено се препородив.
  Наравоучение...
  Затоа баталете шприцеви, игли, капки, само....

  ВААААГГГАААА!!!!

  Sent from my A7 using Tapatalk
   
  На OldSchoolPvP, Lokvan, gokica и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. krema

  krema
  Professor

  8,737
  8,472
  24 Јуни 2009
  Машко
  Миљон пати имам кажано, вагичка и сите весели и среќни. :)
   
  OldSchoolPvP, Metuzalem и на dim na struja им се допаѓа ова.
 3. dim na struja

  dim na struja
  Gaining Experience

  232
  238
  23 Март 2016
  Машко
  А да кажам и дека предомислив уште еден те братучедми да ги батали цигарите, е сега колку ќе биде упорен незнам ама го опремив со сирена2 и елеаф ивоук. Како за почетник можеби е голем залак ама ова му е втор обид, првиот пат проба со стапче од умрела ама кратко траеше и па си се врати на старо.
  Сега вика демек вака му е подобро па да видиме ај нек се угоде....

  Sent from my A7 using Tapatalk
   
  На OldSchoolPvP, Chicco69, bicikle и уште 4 други им се допаѓа ова.
 4. fis1976

  fis1976
  On your way to fame

  412
  763
  15 Март 2016
  Машко
  Атомајзерот е Vandy Vape Berserker Mini а за линк побарав набрзинка на fasttech и aliexpres и веќе го нема на залиха, ако одат работите како што одеа со постариот 24мм брат, за некој месец може да очекуваме и Мини 1.5

   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 5. gokica

  gokica
  Модератор

  8,348
  10,084
  13 Јуни 2009
  https://www.fasttech.com/p/9616294

  Го нема оригиналот веќе на фастек. Само клонови. Можда го има на гиарбест или али.
   
  На fis1976 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,535
  711
  3 Март 2018
  Сирената и стапчињата врска немаат едно со друго.... Не би рекол дека е премногу за почетник, ако се нафатиш да му ги викуваш додека се научи...
   
 7. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,313
  3,138
  12 Јануари 2016
  Машко
  Момци јас кога нарачував ароми, ги нарачав од www.inawera.com
  А овде гледам дека само www.inaweraflavours.com ги спомнувате, што е разликата меѓу сајтовите? Иста фирма, два сајта?
   
 8. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,100
  11,037
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Инавера е групација. Има и ИнавераВинкел, ИнавераДојчланд, сигурно и други што не сме ги нашле... Молин беше ИнавераШоп пред да се отцепи.

  Ако не те мрзи, зачлени се секаде и споредувај цени и шипинг. Јас мислам дека Аромаши се најевтини до кај нас, особено со шипингот.

  Сите овие се како приватни продавничиња (дистрибутери) што соработуваат со фабриката Инавера, која не продава на мало. И inawera.com е "Firma Droper".
   
  На OldSchoolPvP, ARMac, kosata и уште 3 други им се допаѓа ова.
 9. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  763
  560
  29 Март 2011
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 10. gokica

  gokica
  Модератор

  8,348
  10,084
  13 Јуни 2009
  На Ace Lud и Chaeld10_8 им се допаѓа ова.
 11. fis1976

  fis1976
  On your way to fame

  412
  763
  15 Март 2016
  Машко
  Хахахаха , ти стварно сакаш да те избркаат од дома :)

  Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
   
  Metuzalem, bicikle, gokica и на уште 1 им се допаѓа ова.
 12. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,809
  6,363
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Треба понеделник - вторник да стигнат ќе пишам дали нути креам е истиот како од молин/флејворс.

  Многу добро го знам вкусот пошто тоа е једина течност што ми имаше вкус на кикирики, а луд сум по кикирики.

  А магарињата од инавера не го даваат тој како арома да го купиш.
   
  На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.
 13. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,535
  711
  3 Март 2018
  Хаха :D добар е, со малото стакленце.
   
 14. Ace Lud

  Ace Lud
  Practice makes perfect

  1,111
  1,924
  7 Април 2012
  Машко
  На Chaeld10_8 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Tom Ford

  Tom Ford
  Gaining Experience

  157
  386
  20 Декември 2017
  Машко
  А сеа, шу прајме? :p :)

  [​IMG]

  И тоа топ фил!

  Евидентно е дека YFTK ќе има многу работа после нивнава Нова година ;)
   
  На cacko1, Astraion, Chicco69 и уште 4 други им се допаѓа ова.
 16. gokica

  gokica
  Модератор

  8,348
  10,084
  13 Јуни 2009
  Аууу, ова ново е?

  Метузалем и фис со душа чекаат.
   
  На fis1976 и Metuzalem им се допаѓа ова.
 17. MikickoHC

  MikickoHC
  Practice makes perfect

  1,773
  1,345
  26 Февруари 2016
  Машко
  Дегустатор на Е-Течности
  @gokica
  Нема грешка со танков ке го средиш некаде 0,5ома и со 20W ќе уживаш во тоа што го дава танкот. Еве моја листа на топ 5 танкови:
  1. Kylin mini
  2. Zeus
  3. Wotofo Serpent Elevate
  4. OBS Engine nano
  5. OBS Engine 2 (samo ovoj e so dva greaca)
  Реков листа од 5 но би можел да пишам бааги...

  Sent from my SM-N910F using Tapatalk
   
 18. gokica

  gokica
  Модератор

  8,348
  10,084
  13 Јуни 2009
  Ами кај е Gear RTA на OFRF?
   
  На Ace Lud му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Ace Lud

  Ace Lud
  Practice makes perfect

  1,111
  1,924
  7 Април 2012
  Машко
  Го заборавил

  Sent from my Mi A1 using Tapatalk
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 20. MikickoHC

  MikickoHC
  Practice makes perfect

  1,773
  1,345
  26 Февруари 2016
  Машко
  Дегустатор на Е-Течности
  @gokica реков ќе набројам 5 зошто има уште да стават во листа

  Sent from my SM-N910F using Tapatalk
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 21. fis1976

  fis1976
  On your way to fame

  412
  763
  15 Март 2016
  Машко
  Едвај чекам :)
  Сите планови за нови порачки до излегување на ова се на стендбај :)
   
  Widlok, gokica и на MikickoHC им се допаѓа ова.
 22. krema

  krema
  Professor

  8,737
  8,472
  24 Јуни 2009
  Машко
  Кајфунџии, нова играчка, а. :)
   
  Ace Lud, fis1976 и на gokica им се допаѓа ова.
 23. Ace Lud

  Ace Lud
  Practice makes perfect

  1,111
  1,924
  7 Април 2012
  Машко
  Еве ги моите секојдневни танкови[​IMG]

  П.С: заборавив да ги пишам, од лево кон десно OFRF GEAR,KYLIN MINI, WOTOFO PROFILE rda, WOTOFO SERPENT ELEVATE
  Sent from my Mi A1 using Tapatalk
   
  Последна промена: 8 Февруари 2019
  На OldSchoolPvP, cacko1, bicikle и уште 6 други им се допаѓа ова.
 24. krema

  krema
  Professor

  8,737
  8,472
  24 Јуни 2009
  Машко
  Богами тешка артилерија:)
   
  OldSchoolPvP, gokica и на Ace Lud им се допаѓа ова.
 25. Tom Ford

  Tom Ford
  Gaining Experience

  157
  386
  20 Декември 2017
  Машко
  Почнаа да ги најавуваат атомизерите како што прават со новите модели на автомобили, демек ете некоја фотка со лоша резолуција протекла случајно ;)

  [​IMG]

  ... и после ќе зашибари профи слика на First Edition од која ќе ти застане здивот :)

  [​IMG]

  Gold version is already out for Azhad in a set with mech mod and Azhad flavour. Only 100 pcs.
   
  Последна промена: 9 Февруари 2019
  На fis1976, ТАТА_МАТА, krema и уште 2 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...