1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Електронски цигари

Дискусија во форумот 'Електронски цигари' започната од ARMac, 12 Јуни 2014.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. angeld

  angeld
  Gaining Experience

  121
  111
  2 Декември 2013
  Машко
  Дечки за колку време ви стигаат ствари од fasttech? Сакам coils да си нарачам ама незнам од кај би стигнале најбрзо. На вебсајтот на fasttech не најдов инфомација кога би пристигнале.
   
 2. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  5,841
  10,556
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Има во индексот. Барај: За колку време стигнува нарачката од Fasttech? :hay:

  Во моментов, ако одбереш таа пошта што ти ја нуди без пари (првата што не пишува која е) (ако надминеш 20 долари; ако не, не е бесплатна) најверојатно ќе ја добиеш Хонгконшка, најбрзата до кај нас.

  Гледај да доплатиш за тракинг, ако се доплаќа... еве сега ме стави во мисла, не знам како оди тоа за под 20 долари нарачка, никогаш или одамна немам правено. :oh:

  И ако бидат брзи со пакување, можеби ќе фатиш да тргне пред да почне хаосот (распродажбата на 11.11 во Кина), бирај работи што се in stock, ships next day или слично...
   
  angeld, krema и на Tom Ford им се допаѓа ова.
 3. krema

  krema
  Professor

  8,368
  7,991
  24 Јуни 2009
  Машко
  @DennyMK
  ми текна :)

  Мојо е сега најголем од сите :D

  signature:
  Jimmy :cool:
   
  На DennyMK му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Tom Ford

  Tom Ford
  Gaining Experience

  150
  361
  20 Декември 2017
  Машко
  SXK овој пат не ја намали дупката под греачот, но барем цената му е понормална, во однос на YFTK. Останува SJMY да се искаже.

  И претходниот дрип тип не им чинеше, али ова е КАТАСТРОФА!

  [​IMG]
   
 5. MarioB

  MarioB
  Intern

  19
  13
  20 Септември 2018
  Машко
  Нашиве од прилила колку можат да заглават пратка на царина ?
   
 6. fis1976

  fis1976
  On your way to fame

  371
  675
  15 Март 2016
  Машко
  Штета, не верувам дека SJMY ќе менува нешто, најверојатно ќе го рипнам овој модел.

  Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
   
 7. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  5,841
  10,556
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Колку време или колку пари? Неколку дена или нешто ситно (најчесто ич затоа што се мали/лесни работи).
   
  На MarioB му/ѝ се допаѓа ова.
 8. MarioB

  MarioB
  Intern

  19
  13
  20 Септември 2018
  Машко
  64 долари сосе поштарина. 60 само модот. А кога спомна пари дали и тоа се знае од прилика ?
   
 9. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  5,841
  10,556
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Општо е вака (важи за се`), а Кинезите за овие работи пишуваат помала вредност. Ако се посомневаат цариниците, ќе ти побараат извод од картичка што си платил, но тоа е ретко (не премногу ретко, но не е ни ептен често). Главна е тежината/големината на пакетот. Модовите се на граница по тежина/големина.
   
  На MarioB му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Tom Ford

  Tom Ford
  Gaining Experience

  150
  361
  20 Декември 2017
  Машко
  Денес точно една полна година храбра и успешна борба со смрдливите тутунски стапчиња :carefree:
  Огромно БЛАГОДАРАМ на многу луѓе од Форумов за несебичната подршка и драгоцените совети, а највише на легендарниот @Metuzalem , разбира се :)

  [​IMG]

  ЕКИПА, ДА ЖИВЕЕМЕ!
   
  На jesa15, gokica, Astraion и уште 11 други им се допаѓа ова.
 11. krema

  krema
  Professor

  8,368
  7,991
  24 Јуни 2009
  Машко
  @Tom Ford
  Само за арно нека е и нека се множат годините со убави играчки и ароми :)
   
  На Tom Ford му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Tom Ford

  Tom Ford
  Gaining Experience

  150
  361
  20 Декември 2017
  Машко
  Фала ти Кастард :) да си ми здрав и жив до стопет, па опет :)
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 13. fis1976

  fis1976
  On your way to fame

  371
  675
  15 Март 2016
  Машко
 14. krema

  krema
  Professor

  8,368
  7,991
  24 Јуни 2009
  Машко
  Све кучкари се собраФте :D
  btw одлична цена
   
  На MikickoHC му/ѝ се допаѓа ова.
 15. TodoT

  TodoT
  Gaining Experience

  95
  123
  18 oктомври 2017
  Машко
  Dj, Music Producer, Radio Producer
  После долга пауза , Im back... Поздрав другари :)
   
  На MikickoHC му/ѝ се допаѓа ова.
 16. krema

  krema
  Professor

  8,368
  7,991
  24 Јуни 2009
  Машко
  Поздрав,
  него не разбрав од што паузираше, од електроника или од тутун? :)
   
 17. MarioB

  MarioB
  Intern

  19
  13
  20 Септември 2018
  Машко
  Џабе сум го купил ако не се пофалам хаха. Шала малце, туку конечно стигна све имав среќа што греачите дојдоа истовремено со модот и благодарение на кинезиве избегнав царини даноци само 100 денари платив. Туку првпат користам РДА па затоа и зедов готови греачи за да видам од прилика што ќе ми се бендиса а и беа 2 долари на али. Додека ги инсталирав греачиве помина сат време иако намотани ги зедов, а за памукот го погодив од прва. Мора да бидам искрен дека кога го пробав вкусот беше 10 пати подобар од суб омериве и сум импресиониран. Сега бидејќи ми е прв пат кажете некој совет што би било добро да го имам на ум. Добив еден драј хит па сватив дека треба да сквонкам од време на време :D, но не е како што мислев дека ке тргнам 2 3 пати па ке треба течност. Моментално користам 2 Hive-Coil 0.5 ohm и вејпам на 60-75 вати. vejp.jpg
  vejp 1.jpg
   
  jesa15, DennyMK, Chicco69 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 18. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  5,841
  10,556
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Ми изгледа дека повеќе памук ти треба низ грејачите, а надолу не мора толку многу. Порано се мислеше дека на дното на дрипер треба многу памук, да „држи“ како резервоар, но со сквонкање нема потреба од тоа, треба само да го допре дното и да ја спроведе течноста.

  Можеш и така и така, па во зависност од тоа ќе видиш колку често треба да сквонкаш. Јас многу често го стискам шишенцето кратко истовремено со пуцањето, не за тој хит, туку за следниот. Така сум сигурен дека цело време има течност. Но кратко, да не се преполни. А и на МТЛ имам повеќе време откако ќе почувствувам дека снемува течност (дека вкусот се сменил). И тоа ќе го научиш. Сега за сега, погледнувај колку има.

  Не ја блокирај дупката за сквонкање со памук.

  Грејачот во иста висина и блиску до дупките за воздух. Понакај центарот (подалеку од дупките) ако сакаш повеќе throat hit, но на иста висина.
   
  На MarioB и Sharlovski им се допаѓа ова.
 19. gokica

  gokica
  Модератор

  8,196
  9,818
  13 Јуни 2009
  Сум пропуштил многу ама шо да се прави кога нема време. Новото доги ми изгледа како пријатно освежување. Одамна не сум го упалил а имам и едно ново 2К16 резерва. За жал не ми е меѓу омилените повеќе. Можеби во иднина.

  Само да најдам оддишка па да си поиграм повеќе со омилените Spica и Skyline. Не сум спуштал оџак, не сум пробал клептон грејач, не сум сменил улошки за воздух. Ах толку многу да се истражува ама пустото време не остана. Само смени памук и шибај дојде работава.

  Поздрав другари!
   
  Tom Ford, MarioB, Metuzalem и на уште 1 им се допаѓа ова.
 20. krema

  krema
  Professor

  8,368
  7,991
  24 Јуни 2009
  Машко
  ^Поздрав :)

  Октет :D

  [​IMG]
   
  Последна промена: 10 ноември 2018
  DennyMK, MarioB и на gokica им се допаѓа ова.
 21. krema

  krema
  Professor

  8,368
  7,991
  24 Јуни 2009
  Машко
  За тапатокџии - скромна понуда од FT.
   
 22. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,280
  617
  3 Март 2018
  Предлог за вага ? Додуша планирам да е користам за медикаменти и бебешка храна, ама мислам дека овде ќе добијам најдобар одговор за прецизна вага до 2 кг. Или мале се овие прецизниве ?
   
 23. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,129
  4,494
  21 Јануари 2009
 24. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  5,841
  10,556
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  ^ Релативно избалансирано гледање на работите, иако повеќе ги нагласува потенцијално негативните работи („не е доволно испитано“) и многу плаши со децата („да ги заштитиме децата“ мене ми е сигурен знак дека некој има скриена агенда, а нема аргументи). Старите (или возрасните) немале зошто да бараат слатки вкусови, нека си се држат до тутун... Ма немој. :rolleyes:

  Да, децата (тинејџерите) не чини да вејпаат никотин, ама кој ќе успее да им забрани нешто ќе ги добие сите нобелови награди од првата до последната ретроактивно. :)

  Ова е дел од огромната војна што се води околу Juul во САД и разни лоби групи што се борат за влијание или за даноци, а оружјето им е стандардното скандализирање „па ова е срамота, им клаваат никотин на децата во пијачките УСБ стикчињата“. Иако ни Juul не се цвеќе за мирисање...
   
 25. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,280
  617
  3 Март 2018
  Па нели децата може да си вејпаат без никотин ? :)
  Лежиме в болица јас, и типов до мене не можи по пат да оди а дур бев на воздух со него 5 цигари зашвајца. И му кажувам за е-циг, не ми вели, тиуе се штетни, струја пушиш, тутунот е природен, па уште ми се пофали како некој братучед негов што бил на е циг го вратил на аналогни, и као на братучед му топ му било. Ако му велам, чим ти е убаво пуши си, и по 3 пакла да си пушиш, и кило ракија во денот ако мојш и тоа е здраво, и тоа е природно, ни болес ќе те фати ни вирус, тоа чадот и алкохолот невидена дезинфекција прават.
   
  На MarioB и fis1976 им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...