• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Електронски цигари

Статус
Затворена за нови мислења.

Gajche-X

Unbeatable
22 август 2014
3,081
5,387
Gulf Of Aden(Stargate Portal) via Скопје
@Gajche-X Па немаат на сајтот Магма, само Риборн и 30-милиметарска (а оваа не ми изгледа таква)... А ти воопшто не си нарачал Магма или си ги нарачал и двете?

Ако не ти се свиѓа, резервирам. :hay:
Точно.
Оваа магма ја немаат на лагер, поима немам од каде ја нашле.

Edit:
Кутивчето изгледа исто како кутивчето од SXK Origen, ама ете внатре Магма 22.мм(или 23.мм со се прстен) хахаха :)

Јас си нарачав само
Ориген В1(сребрен), Магма не нарачав.
Ми стаса Магма :)

@krema
Хехе :)
Прва нарачка ми е од SourceMoreSent from my Redmi 4 using Tapatalk
 

Gajche-X

Unbeatable
22 август 2014
3,081
5,387
Gulf Of Aden(Stargate Portal) via Скопје
^
Искрено,
и јас си "спијам на тоа уво" дека ќе ми пратат :)

Таман се наканив да си нарачам Origen и зГрешка напраиле.

Veritas и Marquis нигде нема, викам бар еден Ориген да си имам у "арсенал"

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 

dim na struja

Gaining Experience
23 март 2016
275
289
@dim na struja

Малецко, ал "убија" :)
(батери лајф, 2 часа макс ако се пари последователно со 0.9-1.3.ома грејач)Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
Тмм за у мало џепче за до овде до онде...

Б.Д.ВЕЈ ти пишав порака прееска незнам дали ја прочита ѕирни и кажи...

Sent from my Z520 using Tapatalk
 

krema

Professor
24 јуни 2009
12,076
11,457
youtu.be
Малецко ама техничарче :)
Пази Мирко метак:D
За во џеп ќе мора под васер вага да се носи за да не претече, инаку одлично изгледа.
 

Gajche-X

Unbeatable
22 август 2014
3,081
5,387
Gulf Of Aden(Stargate Portal) via Скопје
@krema

Не тече ОриЏени,
(тенкЧе верзијата е ова не е дриперот)

Незнам како и зашто не тече,не е стандарден вакум тенк систем,
ама тестирано на страна по 20-30.минути нема гајле ;)

Сепак бара внимание за не дај Боже да не се напраиш бербат по џебови али сепак, сега за сега ме нема "поплавено" :)

Ако го оставам цела вечер на страна сигурно ќе исцури.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 

dim na struja

Gaining Experience
23 март 2016
275
289

cacko1

Gaining Experience
18 март 2015
338
419
Стигна пред 1 недела од фт ( немав време да пишам )и само тоа се користи од тогаш. Пробани 3 најмали дискови за м2л - 3х1мм лабаво м2л, 1х1,5мм тесно и 2х1,5мм исто полабаво м2л али мене ми одговара те се навикнав на цугот. Следно за проба е д2л дисковите. Изработката е одлична како за клон, освен оштрите ивици на навоите и дисковите тешко влагаат и се вадат но стојат на место и сеуште не се стопиле и при сувогор дури. Арома одлична а богами и количина на пара, викување одлично, јфц одлично решено и ниеднаш нема ни капка пуштено.Собира 3мл течност резерварот. Све во едно од м2л до д2л рта

Поздрав и побрзо да ви стигне пратката/пратките со скајлајн
Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 

MikickoHC

Practice makes perfect
26 февруари 2016
1,802
1,360
Скопје - Аеродром
Стигна пред 1 недела од фт ( немав време да пишам )и само тоа се користи од тогаш. Пробани 3 најмали дискови за м2л - 3х1мм лабаво м2л, 1х1,5мм тесно и 2х1,5мм исто полабаво м2л али мене ми одговара те се навикнав на цугот. Следно за проба е д2л дисковите. Изработката е одлична како за клон, освен оштрите ивици на навоите и дисковите тешко влагаат и се вадат но стојат на место и сеуште не се стопиле и при сувогор дури. Арома одлична а богами и количина на пара, викување одлично, јфц одлично решено и ниеднаш нема ни капка пуштено.Собира 3мл течност резерварот. Све во едно од м2л до д2л рта

Поздрав и побрзо да ви стигне пратката/пратките со скајлајн
Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Од толку што го слушам и го фалите, ќе мора да порачам еден да видам што чудо е. @cacko1 од каде го нарача?

Sent from my C6603 using Tapatalk
 

MikickoHC

Practice makes perfect
26 февруари 2016
1,802
1,360
Скопје - Аеродром

krema

Professor
24 јуни 2009
12,076
11,457
youtu.be
Последна промена:

AstroBoy

Intern
29 јули 2012
156
39
дечки имам EGO AIO со стандарден греач 0,5оми 15-28вати BF SS316
е сега користам 12мг течност но некако како и тоа да ми е малку.. можам да терам со 12мг но сакам да намалам на 6 ама тешко
е сега што треба да купам за да ја осекјам повеке јачината на никотинот
греач со повеке оми или помалце или нешто друго?
 

Astraion

Unstoppable
24 ноември 2012
1,803
2,707
Струмица
Прашање до сквонкерите!
Детектирав на радарот одлична цена за сквонкер мод. (ДНА75)
$67.44 Authentic HCigar VT Inbox 75W TC VW APV Box Mod - evolv D-N-A 75 chipset / 1-75W / 200-600'F(100-300'C) / 1*18650 / built-in 8ml e-liquid storage bottle at FastTech - Worldwide Free Shipping

Дали може истиот да се користи и со на пример Кајфуни и Скајлајни, или овие се стриктно за сквонкери (Hadaly)?
 

krema

Professor
24 јуни 2009
12,076
11,457
youtu.be
дечки имам EGO AIO со стандарден греач 0,5оми 15-28вати BF SS316
е сега користам 12мг течност но некако како и тоа да ми е малку.. можам да терам со 12мг но сакам да намалам на 6 ама тешко
е сега што треба да купам за да ја осекјам повеке јачината на никотинот
греач со повеке оми или помалце или нешто друго?
Малку си ми конфузен, сакаш да намалиш никотин а од друга страна да осетиш поголема јачина. Мислам дека ова сценарио не е можно.
 

Ace Lud

Unstoppable
7 април 2012
1,127
2,066
Skopje
Ace Lud's setup  
Processor & Cooler
R7 3700x + NZXT Kraken x62
Motherboard
ASUS Crosshair VII HERO
Storage
nvme1TB + 1TB samsung SSD
PSU
V750 Cooler Master
RAM
2x16 3200mhz GSKILL neo
Video card
MSI 2080ti
Case
Lian Li 011 Dinamic
Mouse
g.skill
Keyboard
g.skill
Monitor
LG 27''
OS
Windows 10 pro
Малку си ми конфузен, сакаш да намалиш никотин а од друга страна да осетиш поголема јачина. Мислам дека ова сценарио не е можно.
Можно е ама со друг мод и танк инаку на АИО само греач со помал отпор нема да помогне многу.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Metuzalem

Epic
28 ноември 2010
6,708
12,120
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
@AstroBoy со помалце, ама да не ти биде жешко тогаш.

помалку оми = пожешко, појако
повеќе оми = поладно, послабо

за ватите е обратно

@Astraion Може да се користи и со Кајфуни и Скајлајни, а шишето да го држиш празно како за проверка дали ќе капне нешто во него. :hay:

Или Split Atty или Gaia да си ги полниш со сквонкање. :hay: Иако изгледа бесмислено, не е баш - кога би бил само сквонкер (дрипер), би се сушел фитилот/трошела течноста многу брзо, па или треба цело време да пумпаш или да одиш до граница на драј хит, а вака цело време ти е исто „доживување“ и само еднаш или двапати дневно си го наполниш танкот, а затоа што е стакло, гледаш кога е празен (дали треба да се полни).
 

Astraion

Unstoppable
24 ноември 2012
1,803
2,707
Струмица
дечки имам EGO AIO со стандарден греач 0,5оми 15-28вати BF SS316
е сега користам 12мг течност но некако како и тоа да ми е малку.. можам да терам со 12мг но сакам да намалам на 6 ама тешко
е сега што треба да купам за да ја осекјам повеке јачината на никотинот
греач со повеке оми или помалце или нешто друго?
Јас би ти препорачал да се научиш да местиш грејачи и памук и да си купиш едно Пико со Кајфун Мини 3 и да го контролираш воздухот. Колку повеќе отвараш воздух толку повеќе ќе те мавне.
Опционално можеш да си земеш Кајфун 5 за повеќе контрола на воздухот.
 

Gajche-X

Unbeatable
22 август 2014
3,081
5,387
Gulf Of Aden(Stargate Portal) via Скопје
@AstroBoy

Се согласувам со колегите.

За да осетиш Никотински Удар(да ти зуе глава/уши ко од аналогни)
Ќе мора/треба да смениш атомизер па и мод.

Земи некој Кајфун, Тајфун,Феномен, Скајлајн.
Стави 6.мг течност и пробај, ако ти е слаб ударот на грло, зголеми ПГ и Никотин на 9.мг.

Препорака за следниве атомизери
(btw-
ги имаш скоро сите у индексот на Метузалем)

Kayfun Lite V2 Plus

$14.85 Free Shipping Kayfun Lite Plus V2 Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer (Kayfun Lite Plus V2, 316 SS, Silver) at m.FastTech.com

Taifun Gt-t

$13.32 Free Shipping GT-T RTA Rebuildable Tank Atomizer (4ml) (GT-T, SS + PMMA) at m.FastTech.com

Phenomenon Lite

$13.61 Free Shipping Phenomenon Lite Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer (316 SS + Acrylic, Silver - B) at m.FastTech.com

Skyline RTA

$22.54 Free Shipping Coppervape Skyline Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer (316 SS + Glass, Silver) at m.FastTech.com

Препорака за мод
EVic Primo mini
(на овој мод ќе можеш да заштрафиш и атомизери над 22.мм дијаметар)

$33.79 Free Shipping Authentic Joyetech eVic Primo Mini 80W TC VW APV Box Mod (eVic Primo Mini 80W, 100-315'C, Silver) at m.FastTech.com

Ако не планираш да користиш атомизер над 22.мм дијаметра тогаш може ајстик Пико.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,101
Мислења
838,559
Членови
29,018
Најнов член
dimitar.spiroski
На врв Дно