1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Електронски цигари втор дел

Дискусија во форумот 'Електронски цигари' започната од Metuzalem, 9 Април 2019.

1. Tomica Jovevski

Tomica Jovevski
    Gaining Experience

149
    238
    3 Февруари 2019
    Машко
    Договорено,но дај тури линк од шварценегерот.. и да ти кажам право се мислев помегу берсеркер тој мини и оној првиот модел го има во виножито боја.. ама ми се видоа сега во моментот скапи,па си реков ај со кучето вајлда нема да згрешам.. еднаш го пробав нели твојот ама како низ магла ми е,а башка тутунска имаше течност а нејкам такви,и викам ај валјда ке биде кучето ок со моиве слаткари..

2. fis1976

fis1976
    On your way to fame

399
    733
    15 Март 2016
    Машко
    Еве линк од eXvape Expromizer V4 со МАП и со испорака излегува 30$

3. MikickoHC

MikickoHC
    Practice makes perfect

1,755
    1,340
    26 Февруари 2016
    Машко
    Дегустатор на Е-Течности
    На nikolaa96 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. MikickoHC

MikickoHC
    Practice makes perfect

1,755
    1,340
    26 Февруари 2016
    Машко
    Дегустатор на Е-Течности
    Што златен фастек. Од март нарачка влезе во авион на 10 април. Пишав на супорт и ми кажаа ако нема ништо да јавам после 7 дена. И после 7 дена си праат мајтап. Викам ми треба модот а они плати 15$ а права цена е 23-24$. А за останатото од нарачката танк,памук ќутат.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

5. gokica

gokica
    Модератор

8,272
    9,890
    13 Јуни 2009
    Следи по тракинг бројче? Можно е да го задоцнат ама ќе стигне сигурно. Има рок во кој треба да се достави пратката и тој зависи од шиперот (или осигурувач ако постои). Дури кога ќе помине тој рок, два-три месеци не знам точно, фастек има право да побара оштета. Затоа не брзаат и нема да ти пратат одново нешто што доцни а сепак е сеуште во рок.

Иако немам докази или нешто ми се случило, сепак последниве два-три месеци и јас имам чувство дека има застој меѓу моментот од извесувањето за пратка (и слика) па се до самото испраќање. Дали е до фастек или до шиперите не знам. Посебно ова чувство ме следи со сингапурска пошта.

На Ace Lud му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Metuzalem

Metuzalem
    Epic

5,948
    10,727
    28 ноември 2010
    Машко
    Tootle puffer
    Firmware update за Desire Rage, мислам дека го имаше некој.

7. krema

krema
    Professor

8,505
    8,166
    24 Јуни 2009
    Машко
    Само да пријавам,
    Претходна нарачка која беше исто вака спакувана дојде.
    Црното ќесе е од оние најобичните без меурчиња внатре но за изненадување продуктите кои беа нарачани беа спакувани во прописно жолто плико со меурчиња, залепено и ставено во црното кесе. Зошто е така само госпоТ знае. :)

На Ace Lud и bicikle им се допаѓа ова.
  8. Tomica Jovevski

Tomica Jovevski
    Gaining Experience

149
    238
    3 Февруари 2019
    Машко
    Гледам слабо нешто денеска,па ај викам да раздвижам малце.
    Некое мислење за галаксис и амит?
    Арома,течење, искуство,споредба со сирена и остали од дружината?

$22.40 Authentic Vapefly Galaxies MTL RTA Rebuildable Tank Atomizer - 3/5ml / stainless steel + glass / 22.2mm diameter at FastTech - Worldwide Free Shipping

$25.51 Authentic GeekVape Ammit MTL RTA Rebuildable Tank Atomizer (Standard Edition) - 4ml / 24mm diameter at FastTech - Worldwide Free Shipping

На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Metuzalem

Metuzalem
    Epic

5,948
    10,727
    28 ноември 2010
    Машко
    Tootle puffer
    Амит е МТЛ само по името.

Галаксиите се добри (дури и многу добри) за усно. Викаат дека се повеќе за тутунски, за други не толку.

* сум немал ниеден од нив *

На Tomica Jovevski и gokica им се допаѓа ова.
  10. Sharlovski

Sharlovski
    Practice makes perfect

863
    1,950
    28 Јануари 2017
    Машко
    Ако си за Амит, имам еден на колега кој е уредно спакуван и исчистен, си бери прашина, потрошени 3-4 резервоари.

11. Tomica Jovevski

Tomica Jovevski
    Gaining Experience

149
    238
    3 Февруари 2019
    Машко
    Гледам по ривјуата поделени мислења за Амитот,на тие што им било ок, им е ок,на тие што наоѓаат замерки им течел многу и преемногу отворен им бил. Така да, поради премногу отвореноста не е за мене.. Едино за галаксис некој мислење да пише што го има.

12. Tom Ford

Tom Ford
    Gaining Experience

154
    371
    20 Декември 2017
    Машко
    Да го разубавиме денот со една КОНКРЕТНА фотка :)

Кој вели дека РДА атомизерите се само домашни ѕверки?

Во центарот на збиднувањето е Caiman V4 (РДА верзија на ByKa V7) , ремек дело на белорускиот вејп инжењеринг, мајсторски направен да произведува феноменална арома, сочна и богата пареа.
    Неверојатен јузер френдли атомизер (заради големиот дек и простор за маневрирање дозволува секаков сетап), сув како барут, собира преку 2мл џус (го почестив со уште една гумичка под АФЦ инсертот, со што е за 1 мм повисоко поставен), а со својот атрактивен „заледен“ изглед е вистинска атракција на секоја маса.

На Chicco69, fis1976, gokica и уште 4 други им се допаѓа ова.
  13. MikickoHC

MikickoHC
    Practice makes perfect

1,755
    1,340
    26 Февруари 2016
    Машко
    Дегустатор на Е-Течности
    Тешко малку... фастек за 3-4$ 10ком

Ги имав двата.Galaxies е одличен

Изменето од модератор: 16 Мај 2019 во 13:47
    На Tomica Jovevski и gokica им се допаѓа ова.
  14. Tomica Jovevski

Tomica Jovevski
    Gaining Experience

149
    238
    3 Февруари 2019
    Машко
    И мене ми оди накај галаксис логиката. Проблеми со течење,протекување има?

15. dim na struja

dim na struja
    Gaining Experience

207
    218
    23 Март 2016
    Машко
    Галаксисот сега е кај мене од mikickohc, го користам скоро 2 месеци и задоволен сум ептен од скоро секоја гледна точка освен со подесувањето за воздух малку е незгодно за подесување поготово кога е на мод ама нема врска поради се друго што е добро тоа и не е некој проблем. А за протекување до сега само еднаш ми има протечено од брзање го дополнував тенкот беше до пола а заборавив да затворам воздух и малку се напуни базата ама ништо страшно.
    И уште една работа ако го зимаш само котистиго со греач со од 2.5мм пречнк па нагоре.

Sent from my A7 using Tapatalk

На Chicco69 и Tomica Jovevski им се допаѓа ова.
  16. Tomica Jovevski

Tomica Jovevski
    Gaining Experience

149
    238
    3 Февруари 2019
    Машко
    Па планирам да го земам али не одма,бидејки доста атомизери ми патуваат навака..и јас како почнав,морам да подзабавам малце со нарачки.За три месеци 4 мода и 4 атомизери во употреба и три атомизери на пат. Да ги исдегустирам тие што ги имам па ке мислам за нови,освен ако некој продава галаксис половен па да размислам за зимање.

17. gokica

gokica
    Модератор

8,272
    9,890
    13 Јуни 2009
    Стигна Ѕверот за облаци. Да завршам со денешните обврски и со нетрпение очекувам да ја замаглам населбава.

На OldSchoolPvP, bicikle, Ace Lud и уште 3 други им се допаѓа ова.
  18. krema

krema
    Professor

8,505
    8,166
    24 Јуни 2009
    Машко
    @gokica
    Сакаме видео како доказ за облаците. :)
    Честички :)

На OldSchoolPvP и gokica им се допаѓа ова.
  19. fis1976

fis1976
    On your way to fame

399
    733
    15 Март 2016
    Машко
    Еве да непишам некоја за eXpromizer V4 , иако како по обичај кога ќе земам нов атомајзер си имам мака со грлото :eek::oops:.

Самата изработка е одлична од навои до штрафчиња и гумички иако имав мака од старт да ги одштрафам штрафчињата на декот и 510 пинот, беа престегнати и ме намачија. Главна причина поради која го зедов (покрај позитивните ревјуа и изгледот) е Top Airflow-от, до сега не сум имал атомајзер со Top Airflow и сакав да видам како работи.

На прва ме воодушеви цугот, ептен мазен, тивок, тесен, нема гргорење а не верувам и дека ќе протече. Поставувањето на грејач и вата е скоро па исто како кај Prime-от, штрафчињата имаат голема глава и лесно ја фаќаат жицата и има и запци од страна за да се свитка вишокот на жица. Juice flow control-от е доста едноставен, се врти целот атомајзер а не како кај Prime-от каде што треба да се подигне прстенот или како кај Spica-та или Skyline-от каде што треба да се заврти дрип типот или горниот дел од атомајзерот. До сега сигурно сте свтели дека сакам ептен тесен цуг, е сега ради споредба на едно дупче е идентичен како Berserker V1.5 на првото, потесен од Prime-от на едно а поотворен од Berserker mini-то на првото. Фалш воздух нема. Полнењето е од горе и нема лигавење и течење при понење. Дрип типот тенок со мал проток и многу удобен. Аромата е добра ако се земе во предвид болното грло. Секој атомајзер блеснува со одредена арома така и овој. За ова кратко време што го користам и испробани само 3 ароми, Latakija-та од Inawera ми е најдобра на него. Пареата е убава, густа, сочна, нешто помеѓу Prime и Siren 2, што знам можеби и подобро ќе работи со некој клептон :) .

Се на се добар атомајзер, сега за сега ќе го замени Kayfun Lite 19 до набавката на air flow редуцирот кој е во најава.

Ако имате прашања пукајте :) .

@gokica гледам јас облаци од кај Топаанско, мислев некои гуми запалиле :D

На OldSchoolPvP, Chicco69, krema и уште 6 други им се допаѓа ова.
  20. gokica

gokica
    Модератор

8,272
    9,890
    13 Јуни 2009
    Со здравје да те служи. Брзо опоравување на грлото ти посакуваме.

Инаку да кај мене комшиите повикаа пожарна. Ова е мадафака атомизер. Аромата е страхотно нешто. Прв пат добива олку добра димензија.

20190517_201333-01.jpeg

@Sharlovski во право беше брат. Ова е лудило. Не е мој стил и нема да се користи често. Но кога ќе затреба има да ме вознесе прописно. Али 3мг ник е прееемногу. Мора да се прави нов микс. И за тоа беше во право.

На OldSchoolPvP, Sharlovski, Chicco69 и уште 5 други им се допаѓа ова.
  21. MikickoHC

MikickoHC
    Practice makes perfect

1,755
    1,340
    26 Февруари 2016
    Машко
    Дегустатор на Е-Течности
    @gokica
    Го имам и можеби е еден од најекономични танкови. До 2 месеца трае греач а 5 се 5$. Сега бргу го нарачав Smok Baby Beast V2 само кај овој 3 греача се од 9$ нагоре и цената за 2месеца е паднат 6$. Исто и Smok X Baby e одличен зш не протекува зима воздух од горе. А денес 50сети ден ми стигна пратка од Фастек. 50дена... модов Think Vape Thor pro.[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

Sharlovski, Chicco69, krema и на уште 1 им се допаѓа ова.
  22. MikickoHC

MikickoHC
    Practice makes perfect

1,755
    1,340
    26 Февруари 2016
    Машко
    Дегустатор на Е-Течности
    Од се што имам пробано фан сум на OBS и Smok

23. gokica

gokica
    Модератор

8,272
    9,890
    13 Јуни 2009
    Со здравје да те служи модот. Јако е!

За коилот веќе ми кажаа дека трае долго. Она кое ме зачуди е што Ѕверотињава е економичен и на течност. На 90 вати паѓа батерија како луда ама течноста лизга споро. Јас цицам ептен долго. Со еден фул танк имам 4 излегувања на балкон сигурно. Па толку имам и со МТЛ атомизериве. Али грејачиве се страшилиште. Ова нема шанси сам да го навиткаш.

На Chicco69 и Ace Lud им се допаѓа ова.
  24. MikickoHC

MikickoHC
    Practice makes perfect

1,755
    1,340
    26 Февруари 2016
    Машко
    Дегустатор на Е-Течности
    A со меш коил е WoW! 90%од поновите греачи фаќаат на него. Со ови што ги имам од 30 до 40 ватти вади и облаци и добра арома. Ќе видам кој се најдобри зошто имам уште 2 и ќе побарам кој се од подобрите и ќе ти пишам вој п.п.

25. MikickoHC

MikickoHC
    Practice makes perfect

1,755
    1,340
    26 Февруари 2016
    Машко
    Дегустатор на Е-Течности
    @gokica
    Благодарам. Модот е Think Vape Thor pro. Пластичен со одличен 510 и дисплеј колор.23-4$ е со шипинг 25$.прв впечаток 10 од 10. Ако тера 5-6месеца јас веќе 30$ максимум давам за мод,со исклучок да има нешто поскапо што би ми се допаднало.

Сподели

Вчитување...