1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

(ecig) Продавам, купувам, менувам, подарувам...

Дискусија во форумот 'Електронски цигари' започната од Metuzalem, 13 Декември 2017.

 1. Macedonianist

  Macedonianist
  Intern

  26
  40
  18 ноември 2010
 2. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,591
  3,592
  12 Јануари 2016
  Машко
 3. krema

  krema
  Professor

  10,036
  9,658
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ова нема никаква врска за овие два вида на батерии пошто и двете се со иста височина, прашањето е дали подебелата ќе влезе во полначот.

  @psyside
  Скоро сите единечни полначи ги подржува 28650 батерии, но чинам дека и дуплите и четворните полначи можат да соберат по две батерии, и да ... зависи од моделот на полначот и брендот дали ќе им испорача 1А на секоја посебно.
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 4. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,126
  26,805
  4 Септември 2008
  Момци фала ви купив, Xtar VC4, благодарност
   
  bicikle, Ace Lud и на Lokvan им се допаѓа ова.
 5. DAoliHVAR

  DAoliHVAR
  Gaining Experience

  96
  71
  18 Јуни 2015
  Машко
  Ако поклонуваш ја би земал едно модулче.
  Ќе бидам искрен ги нарачав истите од али експрес за едно проектче, ама ќе стигнат за 30-50 дена.

  Ако некој го интересира за проектчето, моите имаат мелач за зачини на батерии (6 мали батерии), што многу брзо се трошат и често треба да ги менјаат.
  Земав батерија од стар телефон и со малце мачење ја набутав во мелачот, заедно со домашно коло за полнење.
  Колото работи ама не ја полни до крај батеријата (ја пуни до 3.7 волти, али после тоа треба во constant current mode да се пуни, што моето коло не може да го прави). Па за тоа ми треба ваков модул.
   
  На bicikle му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  900
  714
  29 Март 2011
  Нормално пушти ми Адреса и контакт во ПП и ти праќам :)
  Испратено од Redmi 7 преку IT.mk форум апликација
   
 7. vaskoboya

  vaskoboya
  Gaining Experience

  144
  169
  17 Септември 2014
  Машко
  Кога веќе се муабети за модули, мене ми треба таков што има и излез за да биде и пауер банк. Ако знаете пратете ми линк да си порачам.
   
 8. nikolaa96

  nikolaa96
  Gaining Experience

  48
  57
  17 Март 2019
  Машко
  imgonline-com-ua-twotoone-GmFdI2GOpxljs4.jpg imgonline-com-ua-twotoone-TAPmkprJn4p6.jpg imgonline-com-ua-twotoone-YJ6CwjVzK458.jpg imgonline-com-ua-twotoone-YJ6CwjVzK65265.jpg


  Се продава:
  1. Drag mini kit (2500 денари, без грејачи, користен околу 3 месеци)
  2. Uwell Caliburn (1200 денари без грејачи, 1500 со 3 грејач, 1 мес, користени)
  3. Umbrella Aio Plus (1000 денари, користен 2-3 месеци, без грејачи)
  4. Kylin mini RTA (1500 денари се комплет како на сликите, користен 1 месец)

  Број за контакт : 076-255-067
   

  Прикачени датотеки:

  На Ace Lud му/ѝ се допаѓа ова.
 9. AleX Vapes

  AleX Vapes
  Intern

  20
  19
  29 Јуни 2017
  Машко
  Joyetech cuboid 1500 den
  Wotofo serpent rta 800den
  Wismec avatar 1200den
  Joyetech egrip vt 1200den[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
   
  На Ace Lud му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Mircheski

  Mircheski
  Intern

  4
  1
  24 Март 2019
  Машко
  Продавам 2 месеци користен Geek Vape Aegis Mini 80w. Со него оди целото пакување како што го купив со двата греачи што одеа во пакувањето (едниот е при крај) . Тел за контакт: 072/217-377 20191215_134546.jpg 20191215_134451.jpg

  Geek Vape Aegis Mini 80W Starter Kit
   
 11. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,385
  11,588
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  @Mircheski Цена? Не е задолжително во оваа тема, но не гледам зошто не би ставил.
   
  На Ace Lud и krema им се допаѓа ова.
 12. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,803
  864
  3 Март 2018
 13. Mircheski

  Mircheski
  Intern

  4
  1
  24 Март 2019
  Машко
  цена 2500 ден за вејпот и/или имам пола литарски PG i VG од амрела 500 ден за двете.
   
 14. dim na struja

  dim na struja
  Gaining Experience

  243
  260
  23 Март 2016
  Машко
  А освен ПГ-ВГ да не имаш и вишка никотин, или некој друг да не има случајно никотин?

  Sent from my A7 using Tapatalk
   
 15. Mircheski

  Mircheski
  Intern

  4
  1
  24 Март 2019
  Машко
  Јок, јас без никотин ја правев течноста.
   
  На dim na struja му/ѝ се допаѓа ова.
 16. VapeS

  VapeS
  Gaining Experience

  183
  254
  12 Август 2016
  Машко
  По уредувањето на фиоките, анализата (невестата) вели дека сите фиоки сум ги зафаќал со хардверот и софтверот. (42 фиоки од куња, комоди и регали јас зафаќам 3 фиоки). :) Време е да го релаксирам просторов малку...

  1. Имам SMOK на кој му е изгребена бојата, не го користам. Празнично можам да го дарувам на некој кој ќе му помогне во борбата со злото. (Живеам во Прилеп, ќе го добие оној кој живее во Прилеп, или може да си го земе од кај мене, немам време за многу договарање, пишете инбокс)
  79315310_2438886779710574_1892539246917451776_n.jpg
  2. Имам OBS Engine некористен, 2 години лежи во фиока. (МТЛ терам, не ДТЛ) - инфо инбокс
  3. Кајфун 5ка не го користам - инфо инбокс
  4. Дварв не го користам - инфо инбокс

  Имам и други работи, срце не дава да ги пишам :)
   
  Chaeld10_8, Sharlovski и на krema им се допаѓа ова.
 17. MikickoHC

  MikickoHC
  Practice makes perfect

  1,798
  1,359
  26 Февруари 2016
  Машко
  Дегустатор на Е-Течности
  Ti pisav vcera i denes vo poraka za DNA to sto pisuvavme, zosto gledam ne si ja dobil taa od vcera

  Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
   
 18. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,082
  2,403
  28 Јануари 2017
  Машко
 19. VapeS

  VapeS
  Gaining Experience

  183
  254
  12 Август 2016
  Машко
  24мм продавам..
   
 20. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,082
  2,403
  28 Јануари 2017
  Машко
  Нож до коска ќе размислам и за неа, шо пари ја даваш?
   
 21. AleX Vapes

  AleX Vapes
  Intern

  20
  19
  29 Јуни 2017
  Машко
  + baterii za nego lg
  Kompet celo 3000 den


  Sent from my iPhone using Tapatalk[​IMG]
   
 22. DareDevil

  DareDevil
  Gaining Experience

  249
  235
  25 Април 2011
  Се продаваат следните производи:

  Кајфун Лајт 22мм – YFTK KF Lite 22
  $18.58 YFTK KF Lite 2019 Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer - 2ml / 316 stainless steel + PEI / 22mm diameter at FastTech - Worldwide Free Shipping
  Само пробан неколку дима, ни пола танк не-потрошен.

  Цена 1,000 денари.

  Kajfun 2.jpg

  Kajfun 1.jpg


  Original Vandyvape Berserker V1.5 MTL RTA 24mm од оригинална Vandyvape продавница.

  Користен 5-6 месеци, топ состојба.

  Цена 900 денари.

  Vandyvape Berserker 1.jpg
  Vandyvape Berserker 2.jpg
  Vandyvape Berserker 3.jpg

  80W Geekvape Aegis Mini Mod built-in 2200mah од оригинална Geekvape продавница.
  Користен 5-6 месеци, добра состојба.

  Цена 1,000 денари.


  Geekvape Aegis Mini 2.jpg
  Geekvape Aegis Mini 1.jpg Geekvape Aegis Mini 3.jpg Geekvape Aegis Mini 4.jpg Geekvape Aegis Mini 5.jpg Geekvape Aegis Mini 6.jpg Geekvape Aegis Mini 7.jpg Geekvape Aegis Mini 8.jpg Geekvape Aegis Mini 9.jpg

  Телефон за контакт: 076 / 204 - 232
   
 23. AleX Vapes

  AleX Vapes
  Intern

  20
  19
  29 Јуни 2017
  Машко
  [​IMG]
   
 24. DinoJ

  DinoJ
  Intern

  13
  17
  4 Декември 2018
  Машко
  Nekoj da prodava 810 drip tip?
  Mi treba za blitzen rta


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 25. Saso Trpenoski

  Saso Trpenoski
  Gaining Experience

  81
  77
  21 Мај 2019
  Машко
  Ајде едно пролетно чистење

  $23.73 (Free Shipping) Authentic Innokin Zenith D22 Tank Clearomizer (Standard Edition) (Zenith D22, 3ml, 0.5/1.6ohm, Silver (Standard)) at m.FastTech.com
  1000 денари без грејачи само двата шо одеја искористени.


  $22.73 (Free Shipping) Authentic Hellvape MD RTA Rebuildable Tank Atomizer (TPD Edition) (MD, Black (TPD)) at m.FastTech.com
  1000 денари два грејачи искористени


  $29.28 (Free Shipping) Authentic Digiflavor Siren 2 GTA Tank Atomizer (Siren 2 GTA, SS Color) at m.FastTech.com
  1200 денари користен 2-3 месеци


  $22.24 (Free Shipping) Authentic Vapefly Nicolas MTL Clearomizer (Nicolas MTL, 3ml, SS Color) at m.FastTech.com
  1000 денари со грејачи користен 2-3 месеци


  $18.85 YFTK Prime Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer - 2ml / 316 stainless steel / 22mm diameter at FastTech - Free Shipping
  1000 денари со изменати оригинални гумици од прајм користен едно полнење


  $19.05 Authentic Aspire Nautilus 2 Sub Ohm Tank Clearomizer - 2ml / 0.7ohm / aluminium + glass at FastTech - Free Shipping
  500 денари со грејачи користен 1-2 месеци


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
Слични теми
 1. Astro
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  890
 2. omegaRED
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  775
 3. nvidia88
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  428
 4. TheMarshal
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  191
Вчитување...

Сподели

Вчитување...