1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Цепки од огласи

Дискусија во форумот 'Off-topic теми' започната од toshex, 9 Април 2018.

 1. bicikle

  bicikle
  Gaining Experience

  752
  413
  3 Март 2018
  Цена - инбокс.
  Слика и прилика :D
   
 2. goce03

  goce03
  Practice makes perfect

  710
  1,115
  20 Јануари 2015
  Машко
  Skoro Nov!!!!
  Skoro nov malku koristen pc...informacii za komponenti ima na slikite...cenata e so monitor..glushec...ima i tastatura koja e delumno oshtetena no funkcionalna.
  Абе џигит ново, со 8800 gs и E7200, компонентиве 12 години стари ама ново си е скоро ново.
   
  DennyMK, Krkac, TylerMkD и на уште 1 им се допаѓа ова.
 3. Sonic.01

  Sonic.01
  Gaining Experience

  72
  114
  5 Јули 2016
  Мене во задно време ми се нај интересни рудариве, нудат на старо копани графички во случаи и без гаранција, а ти ја шиткаат по цена на нова графичка.
   
  На RagingDemon, Costigan_Jr, Krkac и уште 3 други им се допаѓа ова.
 4. Banjifiko

  Banjifiko
  Unstoppable

  2,753
  3,452
  28 oктомври 2008
  Не по цена на нова графичка туку повисока од продавница:D
  Sapphire RX570 Pulse / 8GB --- 419e.
  Sapphire PULSE Radeon RX 570 8GB - 22,895 ден.
   
  На marto, RagingDemon, toplel и уште 9 други им се допаѓа ова.
 5. artweb

  artweb
  Gaining Experience

  884
  335
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 6. bicikle

  bicikle
  Gaining Experience

  752
  413
  3 Март 2018
  Пак се поскапи :)
   
 7. Banjifiko

  Banjifiko
  Unstoppable

  2,753
  3,452
  28 oктомври 2008
  Па и во продавница се нови и неотпакувани:D
  Анхоч ги намали цените до граница на нормала, гледам само СЕТ уште се у некој филм, 1060 за 26К...:confused:
   
  На prichina и toshex им се допаѓа ова.
 8. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,269
  2,031
  31 oктомври 2012
  Машко
  Невработен
  Не се у нормала сеуште. Од 15.500 до скоро 23.000 уште многу има.
   
  toplel, prichina и на goce03 им се допаѓа ова.
 9. bicikle

  bicikle
  Gaining Experience

  752
  413
  3 Март 2018
 10. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,269
  2,031
  31 oктомври 2012
  Машко
  Невработен
  Беа пред нова год толку.
   
 11. Sonic.01

  Sonic.01
  Gaining Experience

  72
  114
  5 Јули 2016
  Не се во нормала ама пак која е логиката да ги продаваат за повисока цена од таа во продавница? На крај и краева повеќе би имал доверба во веќе проверен продавач т.е. фирма како Анхоч отколку некој рандом лик на оглас.
   
  Krkac, bicikle и на toshex им се допаѓа ова.
 12. bicikle

  bicikle
  Gaining Experience

  752
  413
  3 Март 2018
  Телевизор со скршен екран 55€... Па што ќе ми го? На некоја страна на фб излезе...
   
  На Sonic.01 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,269
  2,031
  31 oктомври 2012
  Машко
  Невработен
  Screenshot_20180416-235036.png
   
  На goce03 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. mihovkris

  mihovkris
  Gaining Experience

  483
  321
  1 Јуни 2016
  [​IMG]
   
  На RagingDemon, DennyMK, Fredy и уште 8 други им се допаѓа ова.
 15. toshex

  toshex
  Unstoppable

  2,899
  2,393
  18 Септември 2013
  Машко
  овој го чувал ама не го дочувал
   
 16. SiPy`

  SiPy`
  Unstoppable

  2,005
  3,353
  23 Јуни 2015
  Машко
  Касиерка без лак
  1060 6GB никогаш не била 15.500. Најевтината би се движела околу 18к, а нешто подобрите верзии околу 20к. Полека полека се враќаат старите цени.
   
  На Pane24 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. bicikle

  bicikle
  Gaining Experience

  752
  413
  3 Март 2018
  Ништо не му е само 2 пати прегазен од воз.
   
  На smole му/ѝ се допаѓа ова.
 18. SmartGuru

  SmartGuru
  Gaining Experience

  264
  215
  27 Јануари 2013
  Машко
  Продавам падобран, како нов, никогаш не отворен.
   
  На mkd му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Metuzalem

  Metuzalem
  Guru

  5,228
  9,350
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  ^ Тоа се вика еднаш употребен, никогаш неотворен.

  #Црн хумор
   
  Војвода, smole и на bicikle им се допаѓа ова.
 20. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,269
  2,031
  31 oктомври 2012
  Машко
  Невработен
  И никогаш нема да се отворе хахаха кој преживеал ке прича.
   
 21. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,146
  2,068
  9 Февруари 2011
  Смешкиве ви се театарче лево ќоше.
   
  На tupacan му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,591
  6,254
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Го крши Мујо ку*от еден ден пред свадба. Му го ставаат у гипс, проаѓа свадбата и доаѓа прва брачна ноќ. Фата го глеа гипсиран, вика што ти е ваков бе Мујо?
  Овој ни едно ни две, гледај бе Фато, нов неотпакуван..
   
  На RagingDemon, Vampo, AleksandarCaki и уште 17 други им се допаѓа ова.
 23. toshex

  toshex
  Unstoppable

  2,899
  2,393
  18 Септември 2013
  Машко
 24. Fredy

  Fredy
  Practice makes perfect

  729
  1,868
  12 oктомври 2014
  Машко
  На MasteR_#0, DennyMK, Војвода и уште 3 други им се допаѓа ова.
 25. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,338
  2,593
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  На MasteR_#0, DennyMK, Војвода и уште 2 други им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. tinodj
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  2,321
 2. RFox
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,046
 3. toshex
  Одговори:
  36
  Прегледи:
  3,507
Вчитување...

Сподели

Вчитување...