1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

BET 365

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од Fiasco, 11 Декември 2012.

 1. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  Никаде не гледам забрана за онлајн обложување. Баш е наведено во листата на игри на среќа кои се дозволени во МКД.
   
 2. First

  First
  Intern

  13
  2
  17 oктомври 2013
  Машко
  Neteller е еден од најпознатите сервиси за онлине плаќање , јас го користам 2 години и никогаш не сум имал проблем со уплата и исплата провизијата е 1.75% на уплата додека на moneybookers е 2% сум користел и moneybookers i neteller но мислам дека подобро е со neteller бидејќи имаш можност да аплицираш и за Neteller PrePaid Master картица со која нема провизија за исплата и може да исплаќа во кој било банкомат што подбржува Мastercard , доколку има некој некакво прашање може слободно да ме контактира преку порака. Поз
   
  На NecrotoX му/ѝ се допаѓа ова.
 3. First

  First
  Intern

  13
  2
  17 oктомври 2013
  Машко
  Neteller е еден од најпознатите сервиси за онлине плаќање , јас го користам 2 години и никогаш не сум имал проблем со уплата и исплата провизијата е 1.75% на уплата додека на moneybookers е 2% сум користел и moneybookers i neteller но мислам дека подобро е со neteller бидејќи имаш можност да аплицираш и за Neteller PrePaid Master картица со која нема провизија за исплата и може да исплаќа во кој било банкомат што подбржува Мastercard , доколку има некој некакво прашање може слободно да ме контактира преку порака. Поз
   
 4. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,807
  1,646
  22 oктомври 2012
  Машко
 5. First

  First
  Intern

  13
  2
  17 oктомври 2013
  Машко
 6. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,199
  781
  8 Мај 2010
  Машко
  А зашто не преку виза картица не? Искрено брзо ми стигнаа парите од Бет365 на картичка.
   
 7. First

  First
  Intern

  13
  2
  17 oктомври 2013
  Машко
  Поради законот забраната за играње игри на среќа преку интернет можа да те сета така , а доколку уплатиш или исплатиш преку moneybooker ili neteller неможа да те сета никако бидејќи moneybookers i neteller не дава податоци за своите клиенти од каде ти се парите.​
   
 8. Dime46

  Dime46
  Intern

  27
  0
  18 Август 2010
  Поради нејасноти може неоже да се обложуваме онлајн незнам шо да прам сега на бет365 имам над 500е како да ги вадам дали има некое решение
   
 9. ninnowilliam

  ninnowilliam
  Intern

  2
  0
  13 Декември 2017

  жив си?
   
 10. BESKO

  BESKO
  Gaining Experience

  183
  238
  9 Јуни 2015
  Машко
  First последен пат беше виден (како):

  9 Јануари 2014
   
  На bxxxn му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Gucci

  Gucci
  On your way to fame

  790
  635
  5 Јули 2011
  Изгледа не е :oh:
   
 12. ninnowilliam

  ninnowilliam
  Intern

  2
  0
  13 Декември 2017
  Во врска со Neteller, направив некој денар на bet365 и сега ги повлеков на Neteller...
  Проблемот е во тоа што за да го верифицирам мојот Neteller account ми бара 'bank statement'
  Дали некој знае што е тоа? Каде да го најдам?
   
 13. BEST

  BEST
  Gaining Experience

  311
  280
  10 Јуни 2011
  Машко
  Google Translate знае што е тоа...
  Отиди во банка и кажи им да ти извадат „Bank statement“
  или извод од твојата банкарска сметка, нагласи им дека ти треба да е на англиски и дека ти е за верификација на Neteller/Skrill, повеќето банки знаат што е тоа и што да ти дадат
   
 14. bakidota

  bakidota
  Intern

  76
  27
  21 Март 2017
  Машко
  Дозволено ли е користење на 365 бет во Македонија? Сакам да се обложувам на еспорт утакмици, бтв користам Visa дебит картица.
   
 15. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,205
  1,496
  5 oктомври 2007
  Машко
  На goce03 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. bakidota

  bakidota
  Intern

  76
  27
  21 Март 2017
  Машко
  Пред некој ден едно дете ми вели татко му се обложил за 50е на 365 бет. Втф?? Зарем може да го исплатат на кредитна/дебитна картичка доколку добие?? Му кажав одма на детето дека е нелегална да се обложуваш на страна надвор од државата оти така се избегнува данок, он не се ни замараше.... Бај да леј татко му е адвокат а мајкамо судија, бурјум.
   
 17. Martinovski

  Martinovski
  Gaining Experience

  594
  293
  4 oктомври 2011
  Паметно шо не се замарал...
  А татко му и мајка му шо се, ти не си требало да се замараш, дека стваррррррррно нема врска ...
   
 18. Decibel

  Decibel
  Intern

  12
  1
  2 Февруари 2009
  Можеш да си играш на бет 365 со виза од тутунска, те исплаќаат без проблем, само на банкомат секогаш вади до 5000 ден, нормално ако имаш поголема добивка.
   
 19. Psycore

  Psycore
  Gaining Experience

  487
  437
  12 ноември 2013
  Што е битно колку вадиш од банкомат кога алармите ќе се активират ХХ.ХХХ сума кога ќе ти легне на сметка. Па ти после како сакаш вади ги. Не сум слушнал некој да имал проблеми со кладење на интернет, но ако стапи во сила тоа УЈП точно да има увид на кои "web продажни места" трошиме пари, може да почнат да фрштат казни и тужби.

  Испратено од SM-N950F преку IT.mk форум апликација
   
 20. ceo45

  ceo45
  Intern

  7
  0
  11 Јули 2019
  Машко
  Здраво, да не отворам нова тема, направив некој денар на бет365, дали е безбедно да се ваѓаат директно на картица или подобро е да се користи некоја онлајн банка како Skrill, бидејќи последно како што знам има закон за забрана за онлајн обложување и дека државата има увид на преливите на сметките?
   
 21. mac_mk

  mac_mk
  Intern

  45
  26
  30 Јуни 2017
  Машко
  Преку скрил нормално, ама зависи и тоа како имаш направено депозит, ако депозитот ти е преку картичка бет365 нема да ти дозволи да ги повлечеш преку скрил
  Sent from my SM-G950F using Tapatalk
   
 22. iTechnique

  iTechnique
  Intern

  34
  13
  19 Јануари 2017
  Машко
  Се додека си плаќаш данок како приход од игри на среќа нема да те задеваат сигурно, еден куп има вака што влечат директно уште немам слушнато да казнат некој. Инаку како што рече членот погоре, на кој начин си направил депозит така и мора да ги повлечеш
   
 23. ceo45

  ceo45
  Intern

  7
  0
  11 Јули 2019
  Машко
  Депозитот е направен директно преку картичка, не сум користел Skrill до сега
   
 24. ceo45

  ceo45
  Intern

  7
  0
  11 Јули 2019
  Машко
  Тоа е целиот проблем, како да платиш данок ако онлајн обложување е забрането? Има некои што влечат пари и не плаќаат никаков данок па немале досега проблем со ујп, како наводно некои од банките (нлб, уни) прикривале дека парите стигаат од бет365. Како и да е мислам дека е побезбедно со користење на Skrill.
   

Сподели

Вчитување...