1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

BET 365

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од Fiasco, 11 Декември 2012.

1. Fiasco

Fiasco
    Gaining Experience

3,036
    203
    2 Март 2008
    Никаде не гледам забрана за онлајн обложување. Баш е наведено во листата на игри на среќа кои се дозволени во МКД.

2. First

First
    Intern

13
    2
    17 oктомври 2013
    Машко
    Neteller е еден од најпознатите сервиси за онлине плаќање , јас го користам 2 години и никогаш не сум имал проблем со уплата и исплата провизијата е 1.75% на уплата додека на moneybookers е 2% сум користел и moneybookers i neteller но мислам дека подобро е со neteller бидејќи имаш можност да аплицираш и за Neteller PrePaid Master картица со која нема провизија за исплата и може да исплаќа во кој било банкомат што подбржува Мastercard , доколку има некој некакво прашање може слободно да ме контактира преку порака. Поз

На NecrotoX му/ѝ се допаѓа ова.
  3. First

First
    Intern

13
    2
    17 oктомври 2013
    Машко
    Neteller е еден од најпознатите сервиси за онлине плаќање , јас го користам 2 години и никогаш не сум имал проблем со уплата и исплата провизијата е 1.75% на уплата додека на moneybookers е 2% сум користел и moneybookers i neteller но мислам дека подобро е со neteller бидејќи имаш можност да аплицираш и за Neteller PrePaid Master картица со која нема провизија за исплата и може да исплаќа во кој било банкомат што подбржува Мastercard , доколку има некој некакво прашање може слободно да ме контактира преку порака. Поз

4. Alucard

Alucard
    Шериф

1,763
    1,525
    22 oктомври 2012
    Машко
  5. First

First
    Intern

13
    2
    17 oктомври 2013
    Машко
  6. pipelin

pipelin
    On your way to fame

1,147
    699
    8 Мај 2010
    Машко
    А зашто не преку виза картица не? Искрено брзо ми стигнаа парите од Бет365 на картичка.

7. First

First
    Intern

13
    2
    17 oктомври 2013
    Машко
    Поради законот забраната за играње игри на среќа преку интернет можа да те сета така , а доколку уплатиш или исплатиш преку moneybooker ili neteller неможа да те сета никако бидејќи moneybookers i neteller не дава податоци за своите клиенти од каде ти се парите.​

8. Dime46

Dime46
    Intern

27
    0
    18 Август 2010
    Поради нејасноти може неоже да се обложуваме онлајн незнам шо да прам сега на бет365 имам над 500е како да ги вадам дали има некое решение

9. ninnowilliam

ninnowilliam
    Intern

2
    0
    13 Декември 2017

жив си?

10. BESKO

BESKO
    Gaining Experience

149
    213
    9 Јуни 2015
    Машко
    First последен пат беше виден (како):

9 Јануари 2014

На bxxxn му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Gucci

Gucci
    On your way to fame

866
    630
    5 Јули 2011
    Изгледа не е :oh:

12. ninnowilliam

ninnowilliam
    Intern

2
    0
    13 Декември 2017
    Во врска со Neteller, направив некој денар на bet365 и сега ги повлеков на Neteller...
    Проблемот е во тоа што за да го верифицирам мојот Neteller account ми бара 'bank statement'
    Дали некој знае што е тоа? Каде да го најдам?

13. BEST

BEST
    Gaining Experience

307
    274
    10 Јуни 2011
    Машко
    Google Translate знае што е тоа...
    Отиди во банка и кажи им да ти извадат „Bank statement“
    или извод од твојата банкарска сметка, нагласи им дека ти треба да е на англиски и дека ти е за верификација на Neteller/Skrill, повеќето банки знаат што е тоа и што да ти дадат

14. bakidota

bakidota
    Intern

73
    26
    21 Март 2017
    Машко
    Дозволено ли е користење на 365 бет во Македонија? Сакам да се обложувам на еспорт утакмици, бтв користам Visa дебит картица.

15. marv

marv
    Practice makes perfect

1,954
    1,177
    5 oктомври 2007
    Машко
    На goce03 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. bakidota

bakidota
    Intern

73
    26
    21 Март 2017
    Машко
    Пред некој ден едно дете ми вели татко му се обложил за 50е на 365 бет. Втф?? Зарем може да го исплатат на кредитна/дебитна картичка доколку добие?? Му кажав одма на детето дека е нелегална да се обложуваш на страна надвор од државата оти така се избегнува данок, он не се ни замараше.... Бај да леј татко му е адвокат а мајкамо судија, бурјум.

17. Martinovski

Martinovski
    Gaining Experience

611
    302
    4 oктомври 2011
    Паметно шо не се замарал...
    А татко му и мајка му шо се, ти не си требало да се замараш, дека стваррррррррно нема врска ...

18. Decibel

Decibel
    Intern

12
    1
    2 Февруари 2009
    Можеш да си играш на бет 365 со виза од тутунска, те исплаќаат без проблем, само на банкомат секогаш вади до 5000 ден, нормално ако имаш поголема добивка.

19. Psycore

Psycore
    Gaining Experience

473
    405
    12 ноември 2013
    Што е битно колку вадиш од банкомат кога алармите ќе се активират ХХ.ХХХ сума кога ќе ти легне на сметка. Па ти после како сакаш вади ги. Не сум слушнал некој да имал проблеми со кладење на интернет, но ако стапи во сила тоа УЈП точно да има увид на кои "web продажни места" трошиме пари, може да почнат да фрштат казни и тужби.

Испратено од SM-N950F преку IT.mk форум апликација

Сподели

Вчитување...