1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

BET 365

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од Fiasco, 11 Декември 2012.

 1. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  Дали има некој искуство со http://www.bet365.com/
  Креирав акаунт, направив депозит, изиграв некој натпревар, добив некое денарче.

  Ако има некој искуство нека сподели во врска со провизии за депозити, withdrawals и сл.
   
 2. petre.dimov

  petre.dimov
  Gaining Experience

  961
  243
  27 ноември 2008
  Машко
  Software developer
  Можам да ти кажам за BetWin, се плаќа преку картичка 10евра, добиваш 25евра за играње и потоа со тие пари ако направиш обрт од 100евра можеш да ги подигниш.
   
 3. Koni0

  Koni0
  Intern

  18
  6
  9 Декември 2012
  Машко
  Провизии за депозити мислам дека се 2% ако депозираш со картичка да кажеме кај едно 99% од онлајн кладилнициве. Јас лично користам Neteller депозирам инстант без провизија, додека за whitdraw секој сајт си има своја политика кај bet365 мислам дека е 2 или 5% не сум сигурен одамна беше коа вадев од таму :) и се чека од 0-1 саат време ако вадиш на Neteller ili Moneybookers додека на наша картичка директно сум чекал богами и по 2 недели ама стигаат 100%. Провери дали уште им важи тоа правилото да правиш еднаш месечно бесплатен whitdraw.

  b365 даваат најдобар бонус btw

  Поздрав
   
  На haris и Fiasco им се допаѓа ова.
 4. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008

  Фала друже, корисен одговор.
   
 5. Koni0

  Koni0
  Intern

  18
  6
  9 Декември 2012
  Машко
  Заборавив да ти напоменам дека мора да верифицираш лични податоци пред да направиш whitdraw пак секој bookie бара различни документи. Ако ти треба нешто друго слободно прашај

  Поздрав
   
 6. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  Да, ми побараа верификација преку пасош. Ваљда поминав, немам добиено конфирмација.
   
 7. Koni0

  Koni0
  Intern

  18
  6
  9 Декември 2012
  Машко
  Мене исто ми бараа лична карта или пасош, а имаше еден друг документ се секавам дека ми стигна писмо на домашна адреса каде што имаше наведено еден код, па го внесуваш кај нив на страна и на крај ми бараа верификација од картичка каде што наидов на големи проблеми дека тогаш користев Visa Internet од Стопанска кое технички гледано е кредитна картичка ама на изглед многу лошо за верифицирање но на крај успеав некако :)
   
 8. dino

  dino
  Gaining Experience

  396
  96
  5 Јули 2009
  Na bet365 nema provizii pri stavanje i vadenje na pari ...
   
 9. Koni0

  Koni0
  Intern

  18
  6
  9 Декември 2012
  Машко
  Дино е во право проверив нема fee никаков така да :). Напишав дека тоа го правев пред 2 години затоа бев принуден да отворам Neteller.
   
 10. dino

  dino
  Gaining Experience

  396
  96
  5 Јули 2009
  Nema vrska ... Na bet365 se kladam poveke od 4 god. i nikogas nemale provizija,moze ti bilo za drugs kladilnica :)
   
 11. Koni0

  Koni0
  Intern

  18
  6
  9 Декември 2012
  Машко
  Се е можно ама прилично сум убеден дека имаше и на b365 зошто тоа беше прва кладилница кајшто уплатив и од тогаш направив Neteller, ако немало таква причина не би користел e-wallet за да избегнам fee's како и да е читав дека почнале да даваат по слаби коеф точно е тоа дино?
   
 12. dino

  dino
  Gaining Experience

  396
  96
  5 Јули 2009
  Od sekogas imaat malu koeficienti ... zaedno so bwin :)
   
 13. Koni0

  Koni0
  Intern

  18
  6
  9 Декември 2012
  Машко
  Море добри беа едно време даваа и добар бонус 100% до 200 евра :)
   
 14. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  Како мислиш? Ти даваат 200 евра онака од небо?
   
 15. Koni0

  Koni0
  Intern

  18
  6
  9 Декември 2012
  Машко
  Токму така ти даваат 100% од тоа што си депозирал до 200 евра. Барем кога јас првпат уплатив толкав беше бонусот. Сега гледам намалено е до 100 евра

  Open an account today and claim your 100% Deposit Bonus - Join Now!

  In order to qualify for your bonus, please follow these simple instructions:
  Open an account, make a deposit of €10* or more and you will be entitled to a 100% bonus on your qualifying deposit up to a maximum of €100*.
  Once you open your account we will send you a 10 digit Offer Code ending in NCDBS via email. To claim your bonus, simply make a qualifying deposit, visit the Enter Offer Code page in Members and enter the code.
  If you do not receive the Offer Code ending NCDBS, or would like to update your email address please visit Members.
  To bet with your bonus, simply play through the amount of your deposit once on the sports and markets of your choice. You will need to play through your deposit and bonus three times prior to making a withdrawal.
   
 16. NothingElse

  NothingElse
  Intern

  93
  14
  14 Февруари 2012
  Машко
  дали некој знае како се зема бонусот од бет365?
   
 17. Goranmk23

  Goranmk23
  Intern

  15
  1
  24 Јануари 2013
  Машко
  Zdravo, sakav da ve prasam dali moze da se napravi akaunt na www.bet365.com so VISA Electron karticka i dali e ova dozvoleno bidejki nekoi velat ke ti ja blokiraat kartickata i taka nesto
   
 18. NothingElse

  NothingElse
  Intern

  93
  14
  14 Февруари 2012
  Машко
  mozesh... jas igram so visa od nlb i nemam nikakov problem isto taka mozesh i od HalkBank ... samo dokolku se krenesh nemoj da vadish povekje pati.. nego ednash nedelno max deka moze da te proverat od centrala i da ti barat dokumenti za naredno vadenje... btw so stavanje na poveke od 10 evra ti sleduva bonus ama neznam kako se dobiva toa cudo... Со среќа!
   
 19. Goranmk23

  Goranmk23
  Intern

  15
  1
  24 Јануари 2013
  Машко
  Kako se isplakaat sredstvata od dobivkata vo evra ili vo denari
   
 20. NothingElse

  NothingElse
  Intern

  93
  14
  14 Февруари 2012
  Машко
  на акаунтот што го имаш на бет365 ќе ти бидат во онаа валута во која ти си избрал... а на дебитна (барем кај мене во НЛБ) парите ми се конвертираат во денари :)
   
 21. Goranmk23

  Goranmk23
  Intern

  15
  1
  24 Јануари 2013
  Машко
  Vo red ne pravat problem deka e zabraneto online kladenje
   
 22. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  Рецимо извадам 500 евра, нели треба ова да се пријави во УЈП како приход?
  Да не фатиме некоја казна. :)
   
 23. username

  username
  Gaining Experience

  526
  66
  4 Јули 2009
  Машко
  Е треба колега треба :)
   
 24. Goranmk23

  Goranmk23
  Intern

  15
  1
  24 Јануари 2013
  Машко
  Da zatvor ke te stavat
   
  На Fiasco му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,767
  1,530
  22 oктомври 2012
  Машко
  Ова е многу дискутабилно, и никој до сега нема излезено со конкретен извадок од законот дека мора да се пријави... Се откорнав од читање по форуми, и сите различно зборат... Според некои треба, според други треба, ама што ги вртиш е работава, според трети пари влезени од страна не подлежат на даноци, така да дур некој не се консултира со правни лица, и тоа повеќе, со цел да се види дали и тие ќе имаат исти/различни одговори, ништо не се знае... :)
   

Сподели

Вчитување...