1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

BET 365

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од Fiasco, 11 Декември 2012.

1. Fiasco

Fiasco
    Gaining Experience

3,036
    203
    2 Март 2008
    Дали има некој искуство со http://www.bet365.com/
    Креирав акаунт, направив депозит, изиграв некој натпревар, добив некое денарче.

Ако има некој искуство нека сподели во врска со провизии за депозити, withdrawals и сл.

2. petre.dimov

petre.dimov
    Gaining Experience

961
    243
    27 ноември 2008
    Машко
    Software developer
    Можам да ти кажам за BetWin, се плаќа преку картичка 10евра, добиваш 25евра за играње и потоа со тие пари ако направиш обрт од 100евра можеш да ги подигниш.

3. Koni0

Koni0
    Intern

18
    6
    9 Декември 2012
    Машко
    Провизии за депозити мислам дека се 2% ако депозираш со картичка да кажеме кај едно 99% од онлајн кладилнициве. Јас лично користам Neteller депозирам инстант без провизија, додека за whitdraw секој сајт си има своја политика кај bet365 мислам дека е 2 или 5% не сум сигурен одамна беше коа вадев од таму :) и се чека од 0-1 саат време ако вадиш на Neteller ili Moneybookers додека на наша картичка директно сум чекал богами и по 2 недели ама стигаат 100%. Провери дали уште им важи тоа правилото да правиш еднаш месечно бесплатен whitdraw.

b365 даваат најдобар бонус btw

Поздрав

На haris и Fiasco им се допаѓа ова.
  4. Fiasco

Fiasco
    Gaining Experience

3,036
    203
    2 Март 2008

Фала друже, корисен одговор.

5. Koni0

Koni0
    Intern

18
    6
    9 Декември 2012
    Машко
    Заборавив да ти напоменам дека мора да верифицираш лични податоци пред да направиш whitdraw пак секој bookie бара различни документи. Ако ти треба нешто друго слободно прашај

Поздрав

6. Fiasco

Fiasco
    Gaining Experience

3,036
    203
    2 Март 2008
    Да, ми побараа верификација преку пасош. Ваљда поминав, немам добиено конфирмација.

7. Koni0

Koni0
    Intern

18
    6
    9 Декември 2012
    Машко
    Мене исто ми бараа лична карта или пасош, а имаше еден друг документ се секавам дека ми стигна писмо на домашна адреса каде што имаше наведено еден код, па го внесуваш кај нив на страна и на крај ми бараа верификација од картичка каде што наидов на големи проблеми дека тогаш користев Visa Internet од Стопанска кое технички гледано е кредитна картичка ама на изглед многу лошо за верифицирање но на крај успеав некако :)

8. dino

dino
    Gaining Experience

396
    96
    5 Јули 2009
    Na bet365 nema provizii pri stavanje i vadenje na pari ...

9. Koni0

Koni0
    Intern

18
    6
    9 Декември 2012
    Машко
    Дино е во право проверив нема fee никаков така да :). Напишав дека тоа го правев пред 2 години затоа бев принуден да отворам Neteller.

10. dino

dino
    Gaining Experience

396
    96
    5 Јули 2009
    Nema vrska ... Na bet365 se kladam poveke od 4 god. i nikogas nemale provizija,moze ti bilo za drugs kladilnica :)

11. Koni0

Koni0
    Intern

18
    6
    9 Декември 2012
    Машко
    Се е можно ама прилично сум убеден дека имаше и на b365 зошто тоа беше прва кладилница кајшто уплатив и од тогаш направив Neteller, ако немало таква причина не би користел e-wallet за да избегнам fee's како и да е читав дека почнале да даваат по слаби коеф точно е тоа дино?

12. dino

dino
    Gaining Experience

396
    96
    5 Јули 2009
    Od sekogas imaat malu koeficienti ... zaedno so bwin :)

13. Koni0

Koni0
    Intern

18
    6
    9 Декември 2012
    Машко
    Море добри беа едно време даваа и добар бонус 100% до 200 евра :)

14. Fiasco

Fiasco
    Gaining Experience

3,036
    203
    2 Март 2008
    Како мислиш? Ти даваат 200 евра онака од небо?

15. Koni0

Koni0
    Intern

18
    6
    9 Декември 2012
    Машко
    Токму така ти даваат 100% од тоа што си депозирал до 200 евра. Барем кога јас првпат уплатив толкав беше бонусот. Сега гледам намалено е до 100 евра

Open an account today and claim your 100% Deposit Bonus - Join Now!

In order to qualify for your bonus, please follow these simple instructions:
    Open an account, make a deposit of €10* or more and you will be entitled to a 100% bonus on your qualifying deposit up to a maximum of €100*.
    Once you open your account we will send you a 10 digit Offer Code ending in NCDBS via email. To claim your bonus, simply make a qualifying deposit, visit the Enter Offer Code page in Members and enter the code.
    If you do not receive the Offer Code ending NCDBS, or would like to update your email address please visit Members.
    To bet with your bonus, simply play through the amount of your deposit once on the sports and markets of your choice. You will need to play through your deposit and bonus three times prior to making a withdrawal.

16. NothingElse

NothingElse
    Intern

93
    14
    14 Февруари 2012
    Машко
    дали некој знае како се зема бонусот од бет365?

17. Goranmk23

Goranmk23
    Intern

15
    1
    24 Јануари 2013
    Машко
    Zdravo, sakav da ve prasam dali moze da se napravi akaunt na www.bet365.com so VISA Electron karticka i dali e ova dozvoleno bidejki nekoi velat ke ti ja blokiraat kartickata i taka nesto

18. NothingElse

NothingElse
    Intern

93
    14
    14 Февруари 2012
    Машко
    mozesh... jas igram so visa od nlb i nemam nikakov problem isto taka mozesh i od HalkBank ... samo dokolku se krenesh nemoj da vadish povekje pati.. nego ednash nedelno max deka moze da te proverat od centrala i da ti barat dokumenti za naredno vadenje... btw so stavanje na poveke od 10 evra ti sleduva bonus ama neznam kako se dobiva toa cudo... Со среќа!

19. Goranmk23

Goranmk23
    Intern

15
    1
    24 Јануари 2013
    Машко
    Kako se isplakaat sredstvata od dobivkata vo evra ili vo denari

20. NothingElse

NothingElse
    Intern

93
    14
    14 Февруари 2012
    Машко
    на акаунтот што го имаш на бет365 ќе ти бидат во онаа валута во која ти си избрал... а на дебитна (барем кај мене во НЛБ) парите ми се конвертираат во денари :)

21. Goranmk23

Goranmk23
    Intern

15
    1
    24 Јануари 2013
    Машко
    Vo red ne pravat problem deka e zabraneto online kladenje

22. Fiasco

Fiasco
    Gaining Experience

3,036
    203
    2 Март 2008
    Рецимо извадам 500 евра, нели треба ова да се пријави во УЈП како приход?
    Да не фатиме некоја казна. :)

23. username

username
    Gaining Experience

526
    66
    4 Јули 2009
    Машко
    Е треба колега треба :)

24. Goranmk23

Goranmk23
    Intern

15
    1
    24 Јануари 2013
    Машко
    Da zatvor ke te stavat

На Fiasco му/ѝ се допаѓа ова.
  25. Alucard

Alucard
    Шериф

1,767
    1,530
    22 oктомври 2012
    Машко
    Ова е многу дискутабилно, и никој до сега нема излезено со конкретен извадок од законот дека мора да се пријави... Се откорнав од читање по форуми, и сите различно зборат... Според некои треба, според други треба, ама што ги вртиш е работава, според трети пари влезени од страна не подлежат на даноци, така да дур некој не се консултира со правни лица, и тоа повеќе, со цел да се види дали и тие ќе имаат исти/различни одговори, ништо не се знае... :)

Сподели

Вчитување...