• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Apple паметни телефони - генерална дискусија

Qwerty29

Intern
21 септември 2021
25
5
Гостивар
Стигна ајфонот. Снимив unboxing, али не знам да прикачам YouTube линк. Може асистенција?
Отвораш веб јутјуб и горе десно имаш едно камерче кликаш на тоа и имаш аплоад видео. Или ако имаш веќе само копи пасте линкот
 

Petarys

Gaining Experience
28 јули 2009
54
82
Брно, Чешка
Отвораш веб јутјуб и горе десно имаш едно камерче кликаш на тоа и имаш аплоад видео. Или ако имаш веќе само копи пасте линкот
Мислев видео линк на форумов, видеото е веќе прикачено на YT
 

Petarys

Gaining Experience
28 јули 2009
54
82
Брно, Чешка

nashio

On your way to fame
14 јануари 2011
658
816
Radobor
www.zdravkovski.com
nashio's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 9 5900X
Motherboard
X570 Pro4 ASROCK
Storage
Samsung PRO 980 NVMe, Samsung EVO Plus NVMe
PSU
EVGA Bronze 600
RAM
3200MHz G.SKILL Ripjaws - V F4
Video card
nvidia GTX 1070ti Cerberus
Case
BeQuiet Pure Base 500
Mouse
MX Master 3
Keyboard
MX Keys
Audio
Wharfedale Diamond 8.1 Pro Active
Monitor
Dell UP2716D
OS
Windows 10

nashio

On your way to fame
14 јануари 2011
658
816
Radobor
www.zdravkovski.com
nashio's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 9 5900X
Motherboard
X570 Pro4 ASROCK
Storage
Samsung PRO 980 NVMe, Samsung EVO Plus NVMe
PSU
EVGA Bronze 600
RAM
3200MHz G.SKILL Ripjaws - V F4
Video card
nvidia GTX 1070ti Cerberus
Case
BeQuiet Pure Base 500
Mouse
MX Master 3
Keyboard
MX Keys
Audio
Wharfedale Diamond 8.1 Pro Active
Monitor
Dell UP2716D
OS
Windows 10

Potop

Gaining Experience
26 декември 2013
260
271
Едно прашање. Се работи за за iphone 13 pro max. Телефонот е на братми кој живее во Словенија.
Дајлерот различно ги покажува броевите кога се вртат.
Исто така чудно е што нема опција dialer assist.
IMG_4926.JPG
IMG_4927.JPG
IMG_4928.JPG
Можеби некој знае решение за проблемов.
Телефонот е од телеком мк ако тоа има некое влијание што искрено не очекувам :)


Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
 

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
3,173
3,749
Шо е тоа dialer assist?
Ако во именикот броевите ти се зачувани во локален формат (07х хххххх), кога одиш туѓина и сакаш да свртиш на некој број, автоматски додава +389 односно што треба за да завртиш дома.
 

Potop

Gaining Experience
26 декември 2013
260
271
Ако во именикот броевите ти се зачувани во локален формат (07х хххххх), кога одиш туѓина и сакаш да свртиш на некој број, автоматски додава +389 односно што треба за да завртиш дома.

Не е тоа друже.
Различен формат дава како на сликите погоре.
Кај мене е на пример се поврзано.
IMG_4930.JPG


Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
 

vlavot

Unstoppable
29 октомври 2009
3,149
3,034
vlavot's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-2500k (4.6Ghz OverClocked) + Corsair H80i
Motherboard
Asus Sabertooth P67 B3 Rev 3.0 TUF Military-Grade
Storage
Samsung 840 pro 256 GB + WD5000AAKX SATA3 500GB Blue
PSU
Chieftec APS-650CB A-135 80PLUS
RAM
Kingston Hyper X Genesis 2X4GB DDR3 1866Mhz Dual-Channel
Video card
Asus Radeon R9 290 4GB + NZXT KRAKEN G10 & Corsair H55
Case
Cooler Master CM Storm Trooper
Mouse
Corsair Vengeance m95 White
Keyboard
Cooler Master Storm Trigger Z Cherry Mx Brown
Audio
Marantz PM6005 + Wharfedale Diamond 9.6
Monitor
Dell UltraSharp U2414H 24''
OS
Windows 10 Pro X64
Не е тоа друже.
Различен формат дава како на сликите погоре.
Кај мене е на пример се поврзано.
Погледнете го атачментот 105837


Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација

Кај си ти лоциран, а кај е дечкото со телефонот лоциран


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
3,173
3,749
Не е тоа друже.
Различен формат дава како на сликите погоре.
Кај мене е на пример се поврзано.
Погледнете го атачментот 105837


Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
Тоа е намената на таа функционалност, која постои уште од времето на Нокија, Ериксон и компанија. Можеби Ејпл нешто прилагодил или видоизменил, тоа не знам.

Од сликите што си ги пратил, ама баш ништо не може да се заклучи.
 

Potop

Gaining Experience
26 декември 2013
260
271
Тоа е намената на таа функционалност, која постои уште од времето на Нокија, Ериксон и компанија. Можеби Ејпл нешто прилагодил или видоизменил, тоа не знам.

Од сликите што си ги пратил, ама баш ништо не може да се заклучи.

Чудно ми е што кај мене не е така.
Сликите се само како доказ дека трипати различно телефонот остава празно место.
Ако на тоа мислеше :)


Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
44,069
Мислења
877,123
Членови
30,681
Најнов член
nikolovski1990
На врв Дно