• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Aliexpress

Optipro

Intern
5 мај 2021
15
4
За сите што бев загрижен, почнаа да ми пристигаат една по една :) секој ден поштарот иди кај мене
Ама имам неколку заглавени на ,,ЛВ 350" незнам зошто тие не се мрднати. А на другите пратки немаше таков код од Латвија.
 

Excalibur

Gaining Experience
18 октомври 2019
864
461
Во МКД се, ама не ги доставуваат нешто. Еве мојата е у МКД ама ни бело картонче ни поштар. А гледам дека е во пошта 2.
Ако ти се случајно за испорака односно достава на шалтер, јас би ти препорачал да одиш да си ги земеш.
 

bookoo

Intern
12 декември 2017
104
38
Кај мене се бааги заглавени негде, Латвија ли е, Литванија ли е Screenshot_2021-05-13-11-07-48-793_yqtrack.app.jpeg Screenshot_2021-05-13-11-07-54-274_yqtrack.app.jpeg
 

Optipro

Intern
5 мај 2021
15
4
Кај мене се бааги заглавени негде, Латвија ли е, Литванија ли еПогледнете го атачментот 100894Погледнете го атачментот 100895
Е не ти се заглавени, овие ти се од средината и крајот на предходниот месец.
П.с овие со ,,Еди" побрзо стигаат од колку тие што се со ,,ЛВ 350"
Иначе мене ми пристигнаа пратки што ги имав порачано пред 2 месеци.. и тоа една по една стигаа, а дури и ми стигна пратка порачана пред 20тина дена :)
А пак овие со ЛВ350 стојат можеби повеќе од 30 дена така.
 

dipetar

Gaining Experience
1 мај 2019
335
108
Ако ти се случајно за испорака односно достава на шалтер, јас би ти препорачал да одиш да си ги земеш.
Кабли се. Не е нешто итно.
Инаку знам, можам да појдам и да си ги земам.
Имам мн фин дечко поштар, кул е, ќе ми ги донесе до дома. И онака во мој реон доаѓа два пати неделно.
Мислењето е автоматски споено:

Еве го статусот
 

Атачменти

Excalibur

Gaining Experience
18 октомври 2019
864
461
Кабли се. Не е нешто итно.
Инаку знам, можам да појдам и да си ги земам.
Имам мн фин дечко поштар, кул е, ќе ми ги донесе до дома. И онака во мој реон доаѓа два пати неделно.
Мислењето е автоматски споено:

Еве го статусот
Цело време истото го зборуваме, овие пратки не ти се стигнати во Македонија.
 

ivan88

Gaining Experience
22 февруари 2012
365
380
ivan88's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4460| Deep Cool GAMMAX 400
Motherboard
Gigabyte GA-Z97 HD3
Storage
Samsung Evo 840 120GB| WD Blue 500GB
PSU
Deep Cool DA500-M Aurora 500w
RAM
Kingston Fury Red Series 8G
Case
Deep Cool Tesseract SW White
Mouse
Gigabyte Eco 600
Keyboard
Apple Wireless Keyboard
Audio
LLogitech x530
Monitor
Dell S2240L
OS
Mac OSX Yosemite| Windows 7
Кабли се. Не е нешто итно.
Инаку знам, можам да појдам и да си ги земам.
Имам мн фин дечко поштар, кул е, ќе ми ги донесе до дома. И онака во мој реон доаѓа два пати неделно.
Мислењето е автоматски споено:

Еве го статусот
За 1-2 месеци ќе ги земеш, кога ќе дојдат пд Латвија.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Krk198

Gaining Experience
14 септември 2016
232
226
Krk198's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 - Wraith Stealth Cooler
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE AM4
Storage
Gigabyte SSD 256GB / WD HDD 2TB
PSU
550W Deepcool DN550 80Plus Black
RAM
8GB DDR4 3200Mhz Kingston CL16 HyperX Fury Black x 2
Video card
XFX GTS XXX Edition RX 580 4GB OC+
Мене со истиот статус (Латвија) од нигде, никаде ми стигна и тоа за помалку од месец.
 

dipetar

Gaining Experience
1 мај 2019
335
108
не разбирам, зошто тогаш МКД пошта ги прокнижила?
 

Excalibur

Gaining Experience
18 октомври 2019
864
461
Мене со истиот статус (Латвија) од нигде, никаде ми стигна и тоа за помалку од месец.
Без да го скенираат во пошта кај нас?

@dipetar Поштата кај нас не ги прокнижила, статусот од Латвија се пресликув кај нас. По некој систем се поврзани.
 

dipetar

Gaining Experience
1 мај 2019
335
108
Без да го скенираат во пошта кај нас?

@dipetar Поштата кај нас не ги прокнижила, статусот од Латвија се пресликув кај нас. По некој систем се поврзани.
Битно и у алиекспрес и у ибеј им дава известување дека влегле во МКД
 

Excalibur

Gaining Experience
18 октомври 2019
864
461
Битно и у алиекспрес и у ибеј им дава известување дека влегле во МКД
Aliexpress ти дава нотификација дека стигнала во дестинациска замја уште кога ќе стигне во Латвија. Многу пред овој статус.
 

bookoo

Intern
12 декември 2017
104
38
Чисто да прашам колку царина би ми наплатиле или други давачки за телефон од 235$ од Али?
 

itstheigyg

On your way to fame
21 мај 2017
534
551
Чисто да прашам колку царина би ми наплатиле или други давачки за телефон од 235$ од Али?
Ако ти го царинат ќе ти побараат да им пратиш скриншот од нарачката и ќе ти наплатат 18% од сумата и 200-250 денари за услуга\провизија нешто
 

Excalibur

Gaining Experience
18 октомври 2019
864
461
Дали знаете како функционира CashBack на апликацијата на Алиекспрес?
Мислам на она кога потврдувате дека сте го примиле производот, па ви овозможува CashBack опција со invite now да го препорачате на друг. Враќаат некоја значителна сума, даваат купон или?
 

lggit

Intern
9 март 2021
8
1
Стигаат ли праткиве брзо периодов преку AliExpress standard shipping?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,009
Мислења
854,585
Членови
29,637
Најнов член
petarS10
На врв Дно