• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

хард диск

 1. kire_33

  Сервер - замена на хдд

  Здраво на сите, Дали ќе може мислење на замена на хард диск на сервер ProLiant DL380e Два дискови во Raid од по 1ТБ работат заедно, но неодамна едниот цркна, и сега барав понуда од ХП и некако цената за 1 ТБ диск ми е набилдана, Дали некој знај дали може да се стави друг диск со слични...
 2. Janevski45

  Проблем со HDD

  Здраво, имам проблем со хард дискот. Пред 5 минутки влегов во BIOS да наместам Fast Boot, и да видам зошто после некое време ми се гаси вториот хард диск. Но не можев да најдам ништо за хард дискот и само го вклучив Fast Boot. Во компјутерот имам 64GB SSD (Apacer AST680S) и 1TB HDD (Toshiba...
 3. N

  Надворешен хард диск или обичен ?

  Здраво во план сум да купам надворешен хард диск и сега се мислам околу 1 тб и не сум многу при пари до 3800ден би платил толку сум во можност и сега се мислам дали подобро е да купам хард диск од кај нас или преку нет и на пр ако не чинат овие до 3800 ден тогаш препорака од вас за кој модел кој...
 4. kire_33

  Intel SSD 320 series 160GB Master Password

  Здраво налетав на еден Intel SSD 320 Series 160GB хард диск и таман се израдував дека ќе го заменам дискот од лаптопот со ссд видов дека има мастер пасворд и после долго време гооглање неможев да најдам решение, ени солушн или да го научам да лета :)
На врв Дно