• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Intel SSD 320 series 160GB Master Password

  • Ја почнал/а темата
  • #1

kire_33

Gaining Experience
16 февруари 2012
172
71
Прилеп ебаго
Здраво налетав на еден Intel SSD 320 Series 160GB хард диск и таман се израдував дека ќе го заменам дискот од лаптопот со ссд видов дека има мастер пасворд и после долго време гооглање неможев да најдам решение,

ени солушн или да го научам да лета :)
 

SaleSk

Arzt
20 април 2007
4,605
5,155
Тешка работа.
Пасвордот се запишува во еепромот. За да се избрише, потребно е репрограмирање на еепромот со иста содржина, нормално без пасворд.
И после репрограмирањето не е сигурно дека дискот ке проработи, заради сериски броеви и слични работи.
Единствено да се проба со некои пасворди, ако успееш да направиш.
Во спротивно ке имаш само скап привезок :)
 

Pane24

Unbeatable
31 октомври 2012
4,848
4,221
Ethermine
www.facebook.com
Тешка работа.
Пасвордот се запишува во еепромот. За да се избрише, потребно е репрограмирање на еепромот со иста содржина, нормално без пасворд.
И после репрограмирањето не е сигурно дека дискот ке проработи, заради сериски броеви и слични работи.
Единствено да се проба со некои пасворди, ако успееш да направиш.
Во спротивно ке имаш само скап привезок :)
Објасни му на попрост начин а тоа е вака : Удри Мујо со секира ич не ја жали.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

kire_33

Gaining Experience
16 февруари 2012
172
71
Прилеп ебаго

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
42,589
Мислења
821,353
Членови
28,245
Најнов член
slavkovski
На врв Дно