• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

стример

 1. ForcefieldDown

  Кои ви се омилени стримери?

  За мене е Joseph Anderson: View: https://www.twitch.tv/andersonjph Човекот стварно има супер смисла за хумор. И ми се свиѓа каков фокус дава на негативните страни од игрите што ги игра. Има добар сенс кон што да посочи внимание додека коментира низ playthrough-то. Познат и е за неговите...
 2. toshex

  GameRetro [официјална тема]

  Здраво дечки! Ко што повеќето сте запознати лани започнав јутуб канал под псевдонимот SmashB. Успеав да едитирам едно видео пред да сфатам дека треба повеќе труд и припреми. Годинава го ребрендирав каналот во GameRetro, снимав многу материјал со DSLR камера, направив подобар сетап, вложив во...
 3. NecrotoX

  Twitch феномен - Ninja

  За тие што не го знаат - Ninja е твич стример кој што периодов интензивно ја стрима Fortnite. Екстремно е добар и моментално е еден од најгледаните стримери на Twitch.tv. Пред неколку дена играше во дуо со Дрејк и стримот достигна над 600к гледачи. Она што е интересно е дека излезе извештај...
На врв Дно