Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

статистика

  1. ContentBot

    Повеќе од половина од програмерите кодираат помалку од 1 час дневно

    Интересна анализа на Software направена врз работата на девелоперите покажува дека половина од девелоперите не кодираат ниту 1 час дневно. Медијаната на време поминато во пишување код е 52 минути дневно, или вкупно 4 часа и 21 минута неделно, од понеделник до петок. Истражувањето е направено на...
На врв Дно