• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

ruter

 1. champagnepepe

  Gaming Settings за SpeedPort Entry 2i

  Ја отворам темава да споделам знаење околу QOS сетинзите на Speedport Entry 2i од Македонски Телеком со цел да се намали bufferbloat на интернет конекцијата за да нема ping spikes кога има повеќе корисници на истата. Пред да менувате што и да е направете бекап : 192.168.1.1 >> Логирајте се на...
 2. K

  Шифра за пристап на Ubee EVW32C ?

  Здраво, пред некое време станав корисник на VIP/A1 и го одбрав Combo 3 пакетот со 50мб/3мб интернет. Бидејќи не бев дома кога го наместија рутерот не добив информација како да влезам во конфигурацијата(192.168.0.1) Ги пробав сите можни комбинации на admin,user,root.. Дали некој успеал да влезе и...
 3. cogscape

  TP-Link WR740N рутер проблем

  Неодамна го купив рутерчево од бувљак (цигански пазар) за 200 денари со надеж дека ке можам да експериментирам со dd-wrt но по моја претпоставка рутерот е заглавен во bootloop. Кога го уклучувам светнуваат сите диоди освен таа до power и после приближно 2 секунди одново светнуваат. Ако уклучам...
На врв Дно