Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

ruter

 1. Нема Слика

  Mikrotik рутери hAp AC2

  Имам нова залиха од Mikrotik hAP AC2. Моментално имам x3 од нив. Цена: 2800 денари парче. Повеќе инфо во инбокс. Попуст ако се земат сите три наеднаш.
 2. Нема Слика

  Mikrotik рутери - hAP AC2 & hAP AC3

  Продавам неколку парчиња Микротик рутери купени во EU. 3 x Mikrotik hAP AC2 - 60 еур 1 x Mikrotik hAP AC3 - 80 еур Рутерчињата се нови и некористени. Ги продавам затоа што купив повеќе отколку што ми требаа за мојата куќа. Тестирани и вратени во оргиналните кутии. Гаранција од мене 1 месец.
 3. Продавам НОВ Wi-Fi 6 рутер Nokia WiFi Beacon 2

  Продавам НОВ Wi-Fi 6 рутер Nokia WiFi Beacon 2

  Продавам НОВ Wi-Fi 6 рутер Nokia WiFi Beacon 2, никогаш не користен со ГАРАНЦИЈА од 6 месеци.
 4. TP-LINK Archer C2300

  TP-LINK Archer C2300

  Продавам TP-LINK Archer C2300 v1.0 користен е 1 година, со помината гаранција. Безпрекорно работи Одлична состојба, без знаци на користење Се продава бидејќи не се користи 802.11ac Wi-Fi Network Standards Up to 2300 Mb/s Wi-Fi Data Throughput Dual-Band 2.4 GHz & 5 GHz 3 x Dual-Band Antennas...
 5. B

  Декодирање рутери

  SPEEDPORT PRO PLUS- model na ruter Posle 4 godini redovno plakjani smetki na mk telekom imav problem so konektiranje na ruter od Telekom de ,nikakva inforacija ne dobiv osven povrzete go postoeckiot ruter na noviot za da ima signal nikakvo objasnuvanje ne dobiv. Mislev se smenilo nesto deka...
 6. C

  Gaming Settings за SpeedPort Entry 2i

  Ја отворам темава да споделам знаење околу QOS сетинзите на Speedport Entry 2i од Македонски Телеком со цел да се намали bufferbloat на интернет конекцијата за да нема ping spikes кога има повеќе корисници на истата. Пред да менувате што и да е направете бекап : 192.168.1.1 >> Логирајте се на...
 7. K

  Шифра за пристап на Ubee EVW32C ?

  Здраво, пред некое време станав корисник на VIP/A1 и го одбрав Combo 3 пакетот со 50мб/3мб интернет. Бидејќи не бев дома кога го наместија рутерот не добив информација како да влезам во конфигурацијата(192.168.0.1) Ги пробав сите можни комбинации на admin,user,root.. Дали некој успеал да влезе и...
 8. cogscape

  TP-Link WR740N рутер проблем

  Неодамна го купив рутерчево од бувљак (цигански пазар) за 200 денари со надеж дека ке можам да експериментирам со dd-wrt но по моја претпоставка рутерот е заглавен во bootloop. Кога го уклучувам светнуваат сите диоди освен таа до power и после приближно 2 секунди одново светнуваат. Ако уклучам...
На врв Дно