• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Шифра за пристап на Ubee EVW32C ?

 • Ја почнал/а темата
 • #1

krstevski.m

Intern
5 декември 2017
24
35
Здраво,
пред некое време станав корисник на VIP/A1 и го одбрав Combo 3 пакетот со 50мб/3мб интернет. Бидејќи не бев дома кога го наместија рутерот не добив информација како да влезам во конфигурацијата(192.168.0.1) Ги пробав сите можни комбинации на admin,user,root.. Дали некој успеал да влезе и која би била дефолтната лозинка?
Фала однапред!
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

krstevski.m

Intern
5 декември 2017
24
35
Default Username: admin
Default Password: found on label (погледни на лепенката што е на рутерот).
Прво тоа проверив. Пишува само MAC адреси, како и сериски број и пасвордот за WiFi. Пробав и последните бројки од серискиот број. Неуспешно.
 

stormce

Intern
8 февруари 2018
58
24
Здраво,
пред некое време станав корисник на VIP/A1 и го одбрав Combo 3 пакетот со 50мб/3мб интернет. Бидејќи не бев дома кога го наместија рутерот не добив информација како да влезам во конфигурацијата(192.168.0.1) Ги пробав сите можни комбинации на admin,user,root.. Дали некој успеал да влезе и која би била дефолтната лозинка?
Фала однапред!
Пробај за корисник празно осатви го, а лозинка admin

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 
 • Ја почнал/а темата
 • #6

krstevski.m

Intern
5 декември 2017
24
35
Пробај за корисник празно осатви го, а лозинка admin

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
Пробав и тоа. Сега ми кажа сестра ми дека луѓето што го местеле рутерот и кажале само празно, празно . Но и тоа не успеа. Дали од техничка поддршка(ако се јават) би ми го кажале?
 

stormce

Intern
8 февруари 2018
58
24
Ако знаат би требало да ти кажат, нема што да кријат.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 
 • Ја почнал/а темата
 • #9

krstevski.m

Intern
5 декември 2017
24
35
А обратно?
user - admin
pass - празно
Ништо не бива. Ќе звонам утре и вајда ќе ми кажат добитна комбинација..
Дали ако би направил ресет со копчето би ги изгубил интернет сетинзите и ќе треба да дојде техничка екипа?
 

igor_igor

Unstoppable
2 септември 2012
2,116
3,254
Скопје
igor_igor's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i3-9100F (6M Cache, 3.60GHz, up to 4.20 GHz)
Motherboard
GIGABYTE - Z370P-D3
Storage
SSD Kingston A2000 250GB M.2 / HDD Seagate BarraCuda 2TB (ST2000DM008)
PSU
Cooler Master G750M 80 Plus Bronze
RAM
2 x 8GB (16GB) Kingston HyperX FURY RGB 3200MHz DDR4
Video card
SAPPHIRE NITRO+ RX 580 - 8GB DDR5
Case
SAMA Vision III
Mouse
X7 XL-750BH
Keyboard
X7 A4tech G800 MU
Monitor
AOC D2357Ph Led 3D
OS
Windows 10 Pro 64 bit
Техничка подршка за А1 имаш 24/7, таму ќе ти кажат се што ти треба и интересира. :)
 

igor_igor

Unstoppable
2 септември 2012
2,116
3,254
Скопје
igor_igor's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i3-9100F (6M Cache, 3.60GHz, up to 4.20 GHz)
Motherboard
GIGABYTE - Z370P-D3
Storage
SSD Kingston A2000 250GB M.2 / HDD Seagate BarraCuda 2TB (ST2000DM008)
PSU
Cooler Master G750M 80 Plus Bronze
RAM
2 x 8GB (16GB) Kingston HyperX FURY RGB 3200MHz DDR4
Video card
SAPPHIRE NITRO+ RX 580 - 8GB DDR5
Case
SAMA Vision III
Mouse
X7 XL-750BH
Keyboard
X7 A4tech G800 MU
Monitor
AOC D2357Ph Led 3D
OS
Windows 10 Pro 64 bit
Да. :cool:
 

XGeorge27

Intern
13 декември 2018
23
20
еве сега моментално ми наместија
username prazno
Pass admin
Мене ми работи позз
 
 • Ја почнал/а темата
 • #16

krstevski.m

Intern
5 декември 2017
24
35
еве сега моментално ми наместија
username prazno
Pass admin
Мене ми работи позз
Во меѓу време случајно прашав некој од техничка поддршка и ми рече дека без проблем можело да се направи ресет на рутерот и од ново да се конфигурирал user i pass. Немам пробано сеуште.
 

krema

Professor
24 јуни 2009
11,532
10,942
youtu.be
Нема што да се каже, под дефаулт поставките се тие е сега како операторот креира user и pass тоа е нивна привилегија.
Инаку не ми е познат тој модел на модем/рутер и немам коментар. :)

btw - темата е од лани. :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,551
Мислења
820,335
Членови
28,213
Најнов член
vanadi
На врв Дно