• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

pro

 1. Глупав

  VGA дали убрзува Premiere Pro 14.2.0?

  Не сум Gamer па неколку години немам VGA освен onboard. Прашањето ми е дали е мудро да се инвестира во 1060 nVidia или пак помудро е да се инвестира во генерација (скала) процесор повеќе.
 2. Oktar

  Продадено UniFi UAP-Pro

  Пак јас... според количината на огласи може да се насети економската криза која се продлабочува и понатака, па така сега на продажба имаме еден до два прекрасни UniFi UAP-Pro точки на пристап т.е. Access Points. Не сум решил дали ке ги продадам двата, или па можеби и сите три, ама ајде да...
 3. Costigan_Jr

  Продадено [продадено] - Pen Tablet Wacom Intuos Pro S Wireless PTH451

  Продавам 1-2 пати употребен таблет Wacom Intuos Pro S Wireless PTH451 Доаѓа комплет со wireless. Батеријата држи како нова, како што кажав не е користен воопшто (само пробно го вклучив, пробав нешто да сработам, но проектот беше замрзнат), испадна промашена инвестиција. Кој ќе го купи ќе си...
 4. Војвода

  Проценка ССД Samsung 840 Pro 500GB

  Ссд-то е купено од надвор, така да нема гаранција. Користено е околу 1 година и 4 месеци, како дополнителен Сторејџ. Така ми седи со инсталирани игри кои не се ни играат... Па ако одговара проценката, ќе го жениме :) Sent from my SM-G950F using Tapatalk
На врв Дно