• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

pihole

  1. Андреј

    Блокирање реклами со Pi-hole и NextDNS

    Веќе подолго време користам Pi-hole, кој е всушност софтвер за блокирање на реклами и тракери на DNS ниво. Мојата инсталација е на Raspberry Pi, но може да се инсталира и на Docker, Ubuntu, итн. Има многу листи кои може да ги додадете. Мометалната бројка на блокирани домејни кај мене е...
На врв Дно