• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

pihole

  1. Андреј

    Блокирање реклами со Pi-hole и NextDNS

    Веќе подолго време користам Pi-hole, кој е всушност софтвер за блокирање на реклами и тракери на DNS ниво. Мојата инсталација е на Raspberry Pi, но може да се инсталира и на Docker, Ubuntu, итн. Има многу листи кои може да ги додадете. Мометалната бројка на блокирани домејни кај мене е...
На врв Дно