Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

mate rimac

  1. ContentBot

    Хрватскиот Rimac Automobili обезбеди нови, рекордни инвестиции од половина милијарда евра

    Со над 500 милиони евра ова е најголема инвестициска рунда за Rimac досега. Средствата ќе бидат искористени за продолжување на иновациите во производството, зголемување на производните капацитети и дополнителни вработувања на постоечките 1.000 вработени. Последната инвестициска рунда не само што...
На врв Дно