• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

gtx 1060

 1. SpiritBond

  Проценка Продавам Mid-range Gaming PC

  Поради заминување во странство го продавам пц-то од потпис.Јас си имам некои цени за деловиве замислено, но прво би ве замолил за проценка на деловиве за да одлучам дали вреди да се дава. Има можност да се земат делови одделно. Може и понуди (само не замени/замени+доплата) во пп. CPU: AMD...
 2. ayahuasca

  Asus ROG Strix GeForce® GTX 1060 6GB GDDR5

  Купена е од сетек, со преостаната гаранција до ноември 2019. Зачувани се кутија и додатоци за картата. 10500 ден.
 3. ayahuasca

  Проценка ROG Strix GeForce® GTX 1060 6GB GDDR5

  Купена е од сетек, со преостаната гаранција до ноември 2019. Користена е за пубг и ептен ретко други игри чисто да видам перформанси. Никогаш не е користена за мајнинг и сл. и не е клокана. На ASUS GPU Tweak II e стандардно на gaming mode цело време. Зачувани се кутија и додатоци за картата...
На врв Дно