Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

берза

 1. B

  Купување на странски акции\хартии

  Не најдов оваква тема овдека во скоро време па се решив та прашам пак. Кој е наједноставниот начин за купување, главно сакам да инвестирам во ETFs како SMP500 и да ми стојат подолг период со надеж дека ќе пораснат ,досега единствен начин што го најдов е преки Wise да ставам и да извадам пари на...
 2. B

  Тргување на странска берза

  Здраво, ме интересира дали некој тука тргува на странска берза (NYSE, NASDAQ итн итн...) и ако има дали може да сподели мислења, искуства и на кој начин тргува, бидејќи мене тешко ми оди да најдам начин како да купам удели од компанија. Во Македонија освен преку брокер не може поинаку, а и тоа...
На врв Дно