• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

am4

 1. borcep

  Продавам AM4 конфигурација

  Продавам АМ4 конфигурација составена од нови и половни делови, комплетно исправна. Инсталиран Windows 10 и Office 2016. - CPU Ryzen 3 1200 - безмалку нов, донесен од странство - MB Biostar TA320 BTC -21месеци преостаната гаранција -RAM 2x4GB DDR4 2400 GSkill 36месеци гаранција -VGA MSI Radeon...
 2. shifty

  Продадено AMD R5 3600 & R3 2200G

  AMD R5 3600 AM4 BOX w/Wraith Stealth Cooler - Нов, некористен - Гаранција 1050 дена, купен пред недела дена - Без забелешки Цена: 12.000 ден.
 3. borcep

  Продавам CPU AMD Ryzen 3 2200G

  Прв сопственик, купен од Сетек 12.2018 со 3год гаранција, кулер од 2600 Wraith Stealth. Цена 3600ден, контакт инфо ПП, по карго не праќам.
 4. Roxas

  Kingston HyperX 3200 MHz

  Do pred nekoj den si rabotese normalno ramot denes kogagoukluciv cepkav nesto vo bios probuvav da gi load-nam xmp profilite za 3000 i 3200 mhz ama go vrakjase ramot pak na 2400 mhz i sega go stavi na pola od toa. Koristam B450 fatal1ty gaming k4, sto mozam da napravam i kako da go vratam pak...
 5. Roxas

  Прв пат склопувам компјутер

  Се решив да склопам компјутер чисто од хоби оти долго време ги следам тек каналите на јутуб и добив желба да се обидам и јас. CPU: Ryzan 5 2600 со основниот кулер RAM: HyperX Predator 3200MHz CL15 2x8 Gigs MВ: ASRock b450 fatal1ty gaming K4 PSU: Cooler Master Vanguard V1000 80+gold (ми го...
На врв Дно