Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
rippermkd

Проценка на процесор, матична и рам комбо

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
28.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
ryzen 7 5800x3d купен од странство во јули, пристигнат август годинава, користен од тогаш до ден денешен без проблеми
аsus prime x570-pro купена од член на форумов гаранцијата би требало да е истечена (или за брзо да истече, немам проверено) одлично работи, треба да се смени термален пад на ладњакот од nvme-to (валкан е, таков го добив)
2x8gb fury beast white купени од @dzunko пред месец дена гаранцијата ќе оди преку него

опционално : deepcool аg400plus, купен нов од анхоч пред 4-5месеци

aко ми се допадне проценката ќе отиде на продажба
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ребро и dzunko

Информации

Автор
rippermkd
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
459

Повеќе огласи од rippermkd

На врв Дно