• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

adsl

 1. smole

  Лошо искуство со Телеком монтери

  На две места имам Телеком оптика и истата е монтирана од екипи на телеком до рутерот (инсталацијата иде од ходникот на зградата низ цел стан до рутерот). На друга локација инсталатерите доаѓаат и викаат: Телеком има обврска да донесе инсталација до разводна кутија, после низ зградата е ваша...
 2. JensenInterceptor

  Зошто Интернетот е тапа(сецка) на АДСЛ кога некој збори на телефон?

  Стално кога некој збори на телефон, Интернетов станува тапа, сецка, само за обично сурфање страни го бива. Имам ONE пакет со телефон, Бум ТВ и Интернет. Сеа ставивме ZTE рутерче, онакво бело, од таму ни го дадоа. Дури ми е чудно како уопште работи. Не поврзуваш телефонски кабел со него, за...
На врв Дно