• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

16gb ram

  1. stefan_v

    Проценка Два компјутери i7 со 14GB и 16GB RAM, 128GB и 120GB SSD со комплет Монитори, Тастатури и Глувчиња

    Ќе ве замолам за проценка. Компјутерите не се мои, бев замолен да прашам за проценка од близок другар. По одредување на цената ќе се огласат и овде за продажба. Со конфигурациите следуваат комплет Монитори, Мауси и Тастатури соодветно за секојa. #1 КОНФИГУРАЦИЈА Процесор: Intel Core i7 920 -...
На врв Дно