• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Трофеи освоени од NERD.

 1. 110

  10 години со нас

  Имаш причина да частиш, денес правиш Љубилеј ;)
 2. 40

  Никогаш доволно од вашата содржина

  Имате 250 позитивни реакции на вашата содржина.
 3. 50

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!
 4. 30

  Ама ептен допадлив/а!

  Вашата објавена содржина доби позитивна реакција од 100 поени.
 5. 10

  Среќен роденден!

  Трофеј доделен за секој роденден на членовите.
 6. 10

  Facebook

  Поврзи го твоето корисничко име со Facebook.
 7. 20

  Допаднати 50 мислења

  Твоите мислења се допаднати 50 пати.
 8. 50

  Активен гик

  Постирај 500 мислења.
 9. 25

  Гик

  Постирај 250 мислења.
 10. 137

  1337

  П0571р4ј 1337 м15л3њ4
 11. 10

  Јас го тоа бендисувам

  Добивте 25 позитивни реакции на вашите пораки.
 12. 5

  Се допаѓате некому

  Некој некаде реагираше позитивно на некоја од вашите пораки. Продолжете така за да добиете повеќе!
 13. 100

  Зависност

  1000 пораки? Импресивно!
 14. 10

  Незапирлив/а!

  Напишавте 100 пораки. Се надеваме дека за тоа ви беше потребен повеќе од еден ден!
 15. 5

  Прва порака

  Напишете порака некаде на сајтот за да го добиете овој трофеј.
На врв Дно