• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од NERD.

 1. NERD.

  Барам product engineer

  Bump.
 2. NERD.

  Барам product engineer

  Здраво! Како што кажува насловот, барам full-time product engineer за странска фирма, позицијата би била 100% remote. Искусен инженер во било кој (или повеќе/сите) од долунаведените јазици/frameworks: Front end: React, Gatsby, Next.js Back end: Node.js, Javascript, Typescript, Python, .NET...
 3. NERD.

  Барам product engineer

  bump
 4. NERD.

  Барам product engineer

  Здраво! Како што кажува насловот, барам full-time product engineer за странска фирма, позицијата би била 100% remote. Искусен инженер во било кој (или повеќе/сите) од долунаведените јазици/frameworks: Front end: React, Gatsby, Next.js Back end: Node.js, Javascript, Typescript, Python, .NET...
 5. NERD.

  Apple паметни телефони - генерална дискусија

  Da, site se od 11 pro
 6. NERD.

  Apple паметни телефони - генерална дискусија

  1. Chicago, Lincoln Park Apple Store 2. 11 Pro Max edit: rezolucija ne rezolucucija haha God damn autocorrect..
 7. NERD.

  Apple паметни телефони - генерална дискусија

  Se vrativ vecherva po case, pa napraviv nekolku sliki. Bi trebalo da se uploadirani vo celosna rezolucucija.
 8. NERD.

  Probivanje icloud

  8s?
 9. NERD.

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  Сите сметки се flat fee, и влегуваат под HOA fees, никој не ми плаќа струја, едноставно можам да користам колку сакам. :)
 10. NERD.

  Sinclair QL (1984 Computer)

  Ах Тоше, види сега што ми направи.. ми текна на еден ваков аио модел од асус.. Едит: asus eeekeyboard, многу сакав едно парче ко мал..
 11. NERD.

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  Благодарам на одговорот. Околу струјата, не сум во Мк, на едно "мерило" е цела зграда, едноставно така функционира.
 12. NERD.

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  Голем дел од дискусијата беше околу живеачка на село вс град, па прескокнав и го поставив прашањето, можеби сум ја скокнал дискусијата. Хаха, вересија ќе се пишам :)) Заборавив да спомнам, сметката за струја ми е вклучена во киријата, т.е. не плаќам за струја, така да тој фактор може да се...
 13. NERD.

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  Форумџии, каснам со некоја година на темава, ама дали копање се исплаќа сеуште? Ако да, што е атрактивно денес? Каде да се почни?
 14. NERD.

  SMS scheduler

  Miui имаше scheduled sms, можно е нешто да е променето. Default samsung messages app исто така има s-sms.
 15. NERD.

  Samsung паметни телефони - генерална дискусија

  Na xda ja ima beta 2 ili nekoj 3rd party source?
На врв Дно