• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Grimriper

 1. Grimriper

  Купувам: Процесор, матична и рам

  Купено, може кључ.
 2. Grimriper

  Купувам: Процесор, матична и рам

  Здраво, имам буџет од 10.000 денари, ми требаат процесор, матична и рам. Пожелно би било од Skylake платформа нагоре.
 3. Grimriper

  Продадено MSI Gaming GTX 1070 TI

  16-17k
 4. Grimriper

  Која игра ја плешаш во моментов?

  Одлично комбо. Red Dead + Witcher 3
 5. Grimriper

  Која игра ја плешаш во моментов?

  Ori and the blind forest. Одлична игра, прилично тешка.
 6. Grimriper

  Мислење за монитор AOC C27G1

  Другар го имам истиот. Избегнувај 27" 1080p резолуција. Можеш многу лесно да ѓи приметиш пикслите. Се на се да би бирал пак, би направил skip на овој модел. Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 7. Grimriper

  Продадено Deepcool Kendomen TI

  Продадено, може клуч.
 8. Grimriper

  Продадено Deepcool Kendomen TI

  Продавам DeepCool Kendomen TI, одлично зачувано, со сите 5х120мм вентилатори, предните се ЛЕД ( бела боја ), ( сите штравчиња и bay's за хдд ) контролерот за fan speed си работи, го продавам бидејќи го заменив со NZXT така да добро е спакувано, може да го пратам и по карго. Цена: 1500 ден...
 9. Grimriper

  Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!)

  Nzxt h500 -- Риверсофт: 4500ден CM MasterLiquid 120R -- Сетек: 3900ден Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 10. Grimriper

  Која игра ја плешаш во моментов?

  Shadow of the tomb raider !! [emoji108] Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 11. Grimriper

  Продадено Продавам Два монитора Aoc-Benq

  Бумп 4000 ден !!
 12. Grimriper

  Продадено Продавам Два монитора Aoc-Benq

  Бумп 4500!! Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 13. Grimriper

  Продадено Продавам Два монитора Aoc-Benq

  Benq се трга од продажба, останува AOC 5000ден. Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 14. Grimriper

  Продадено Продавам Два монитора Aoc-Benq

  Aoc се враќа на продажба.
На врв Дно