• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

gego

Локација
Скопје
Processor & Cooler
Core 2 Duo CPU E750 & defoult cooler
Storage
WD Caviar Green Sata II 640GB
PSU
NoName
RAM
4GB
VGA
NVIDIA GeForce GTS 250
Case
NoName
Mouse
Blaody V5
Monitor
Samsung SincMaster 2233BW
Keyboard
A4Tech X7 G800W
Motherboard
MSI P43
Пол
Машки

Следи

Трофеи

 1. 110

  10 години со нас

  Имаш причина да частиш, денес правиш Љубилеј ;)
 2. 25

  Гик

  Постирај 250 мислења.
 3. 40

  Никогаш доволно од вашата содржина

  Имате 250 позитивни реакции на вашата содржина.
 4. 10

  Мобилна верзија

  Читај го форумот со темата за мобилни уреди.
 5. 50

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!
 6. 30

  Ама ептен допадлив/а!

  Вашата објавена содржина доби позитивна реакција од 100 поени.
 7. 10

  Незапирлив/а!

  Напишавте 100 пораки. Се надеваме дека за тоа ви беше потребен повеќе од еден ден!
 8. 20

  Допаднати 50 мислења

  Твоите мислења се допаднати 50 пати.
 9. 10

  Јас го тоа бендисувам

  Добивте 25 позитивни реакции на вашите пораки.
 10. 5

  Се допаѓате некому

  Некој некаде реагираше позитивно на некоја од вашите пораки. Продолжете така за да добиете повеќе!
 11. 10

  Среќен роденден!

  Трофеј доделен за секој роденден на членовите.
 12. 5

  Прва порака

  Напишете порака некаде на сајтот за да го добиете овој трофеј.
На врв Дно