• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Fredy

Роденден
јануари 8
Локација
Skopje
Processor & Cooler
Intel Core i7-8700K @5.Ghz /Noctua D14
Storage
970 evo plus 500gb + Kingston A2000 NvMe 1Tb + SSD Samsung 850 pro 256gb
PSU
EVGA SuperNova 750 G3
RAM
2x 8GB DDR4 Kingston HyperX Fury Black @3000Mhz
VGA
MSI 3070 Gaming Trio X
Case
NZXT s340 Elite
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum
Audio
Sennheiser HD 518 + Kurzweil KS40A
Monitor
Asus RoG PG279Q 1440p 165Hz IPS
Keyboard
G.Skill Ripjaws KM780 RGB cherry mx brown
Motherboard
ASrock Taichi Z370
OS
Windows 10 Pro
Прекар
Ербап
Омилен цитат
It ain't about how hard you hit,it's about how hard you can get hit and keep moving forward!
Музика
Vaya con Dios,Barry White,Michael Jackson,The Weeknd
Пол
Машки
Најчесто користени апликации
Google Chrome,vlc player,steam,games...
Омилен спорт
Фудбал
Интереси
Гејминг,хардвер,филмови и серии,комар,С10+,Интер...

Следи

Следачи

Трофеи

 1. 100

  Зависност

  1000 пораки? Импресивно!
 2. 50

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!
 3. 1000

  Ѕвезда

  2000 Допаднати мислења
 4. 15

  Проверен Огласувач

  Ви честитаме, Вие сте наградени со трофеј Проверен Огласувач.
 5. 50

  Активен гик

  Постирај 500 мислења.
 6. 10

  Facebook

  Поврзи го твоето корисничко име со Facebook.
 7. 25

  Гик

  Постирај 250 мислења.
 8. 10

  Незапирлив/а!

  Напишавте 100 пораки. Се надеваме дека за тоа ви беше потребен повеќе од еден ден!
 9. 40

  Никогаш доволно од вашата содржина

  Имате 250 позитивни реакции на вашата содржина.
 10. 10

  Среќен роденден!

  Трофеј доделен за секој роденден на членовите.
 11. 30

  Ама ептен допадлив/а!

  Вашата објавена содржина доби позитивна реакција од 100 поени.
 12. 20

  Допаднати 50 мислења

  Твоите мислења се допаднати 50 пати.
 13. 10

  Јас го тоа бендисувам

  Добивте 25 позитивни реакции на вашите пораки.
 14. 5

  Се допаѓате некому

  Некој некаде реагираше позитивно на некоја од вашите пораки. Продолжете така за да добиете повеќе!
 15. 5

  Прва порака

  Напишете порака некаде на сајтот за да го добиете овој трофеј.
На врв Дно