1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Трофеи освоени од Dinamit

 1. 50
  Доделено: 24 Мај 2018

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!

 2. 50
  Доделено: 30 Декември 2015

  Активен гик

  Постирај 500 мислења.

 3. 15
  Доделено: 17 ноември 2015

  Проверен Огласувач

  Ви честимаме, Вие сте наградени со трофеј Проверен Огласувач.

 4. 10
  Доделено: 7 ноември 2015

  Мобилна верзија

  Читај го форумот со темата за мобилни уреди.

 5. 40
  Доделено: 28 Мај 2015

  Допаднати 200 мислења

  Твоите мислења се допаднати 200 пати.

 6. 30
  Доделено: 13 ноември 2014

  Допаднати 100 мислења

  Твоите мислења се допаднати 100 пати.

 7. 25
  Доделено: 27 Август 2014

  Гик

  Постирај 250 мислења.

 8. 20
  Доделено: 13 Февруари 2014

  Допаднати 50 мислења

  Твоите мислења се допаднати 50 пати.

 9. 10
  Доделено: 13 oктомври 2013

  Допаднати 25 мислења

  Твоите мислења се допаднати 25 пати.

 10. 10
  Доделено: 6 oктомври 2013

  Wax on, wax off

  Постирај 100 мислења.

 11. 10
  Доделено: 23 Септември 2013

  Среќен роденден!

  Трофеј доделен за секој роденден на членовите.

 12. 5
  Доделено: 25 Мај 2013

  Допаднато мислење

  На некого му се допаѓа едно од твоите мислења.

 13. 5
  Доделено: 25 Мај 2013

  Прво мислење

  Постирај едно мислење на форумот