1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Ваши искуства со Сетек

Дискусија во форумот 'Сетек' започната од IT Lady, 19 oктомври 2016.

 1. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Unstoppable

  1,758
  2,108
  25 Март 2013
  Машко
  ^ ^Мене ми ја најако што играат брзи прсти и од пиштол прават Uzi. Пикник од соништата
   
  На TheMarshal му/ѝ се допаѓа ова.
 2. krema

  krema
  Professor

  11,012
  10,547
  24 Јуни 2009
  Машко
  Не, вака пукет шпоре. ;)

   
  На gOJDO и TheMarshal им се допаѓа ова.
 3. Nikola G

  Nikola G
  Gaining Experience

  76
  75
  18 Септември 2017
  Машко
  Треба да им пишеме на овие дека некој мангуп од Македонија им го краде логото.

  Инаку телевизорите ST се измислена марка на Сетек што и не е толку страшно. И во Германија има компании што нарачуваат роба и си ја брендиеаат по желба.

  Телевизорите барем од кога јас имав прилика да ги видам немаа врска со Вестел како што некој спомна горе.

  Вестел е турска и многу јака компанија.
  Таа стоеше зад quar, fuego(oдредени модели) кои исто така се измислени брендови како и grundig, sharp, jvc, kenwood итн.
  Сите тие се со сертификат и се продаваат низ Европа.


  Телевизорите St во Сетек не се произведуваат во Вестел Турција и немаат никаков CE сертификат за квалитет. Па не ни смеат да се продаваат во ЕУ.
  Некој кинески шкарт без потекло, кој ако малку имаме закони не требало ни да се увезе кај нас
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,483
  2,704
  9 Февруари 2011
  Не, не тоа, тоа не е интересно.
  Многу појако ќе биде да им пишеме на Сет дека некој мангуп од Швајцарија им го краде логото.

  А ние побудени од патриотски нагони да напраиме акција - во одбрана на Македонските брендови, со потписи со петиција упатена до Швајцарциве да се откажат од логото и да платат пенали.
  Онака за сеир малце, Алан Форд финта.

  p.s. темава е за Сет, a ја истини за вољу, во последно време (години више) стварно немам лоши зборови за нив, ја ова чисто од сеир си јадам гомна :D
   
  На FLEGMA, Маша, goranzoran и уште 4 други им се допаѓа ова.
 5. Buzuki

  Buzuki
  Intern

  135
  29
  16 Јули 2013
  Машко
  Јас имам микробранова СТ ете ја 3 години си работи одлично..
  Пред 1 година земав греалка калорифер хоризонтална за 600 денари.. Одлично си брка работа, знае да биде уклучена и по 7/8 часа..
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,090
  4,390
  28 oктомври 2008
  Ново лого? Дали е можеби ова резултат на темава, или се лажам? :D

  logo2.jpg
   
  На farkizz, Gaston, Daniel86 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,716
  30 Мај 2010
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Speedster

  Speedster
  Gaining Experience

  401
  408
  1 Јануари 2016
  Машко
  Harrabed, damil, farkizz и на уште 1 им се допаѓа ова.
 9. Маша

  Маша
  On your way to fame

  288
  639
  24 Април 2007
  Женско
 10. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,090
  4,390
  28 oктомври 2008
  Xa! Сори, одамна не сум ФБ јузер. Откако приметив дека на секое логирање ми умираат едно 2-3 милиона сиви клетки...
   
  На damil, goranzoran, goce03 и уште 5 други им се допаѓа ова.
 11. Astro

  Astro
  Guru

  6,755
  9,466
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Некој не предал

  [​IMG]

  За слобода или смрт браќааааа....
   
  goce03, Gaston и на Маша им се допаѓа ова.
 12. Saban

  Saban
  Intern

  7
  15
  16 ноември 2019
  Машко
  Jas zemac tv sony od setec pred 2 nedeli so fabricka greska ne sakat da go zemat sega da go nosat na servis,vikat deka jas sim bil dolzen da go odnesam na servis, i mislam deka edna od najskapanite firmi se
   
 13. Astro

  Astro
  Guru

  6,755
  9,466
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Па ти треба да си го однесеш на сервис де, каде пишува дека они ја имаат таа обврска?
   
 14. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,609
  7,651
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Има во законот за ЗНП ставка за габаритни потрошувачки уреди дека продавачот се обврзува да обезбеди транспорт и сервис ако производот е потежок од хх кила (мислам 10 дека беа).

  Знам зошто јас барав за 43" ТВ транспорт то електровизија пошто шкодиљакот беше на мењање јабучици, ама дојде другар со пикап и ме џитна. За враќање со такси се скина од смеење човекот.

  Еве најдов

  Е сега членот горе не кажа колкав му е. Ако е 32-ка до 43-ка нема да дојдат. Ама за 55-ка итекако би ги стегнал (BTW кумашинот мој зема 65-ка да го заебаваш у кафана кога ќе седнеме)
   
 15. Astro

  Astro
  Guru

  6,755
  9,466
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Ха! Не сум знаел.
   
 16. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  643
  377
  5 ноември 2013
  Машко
  Нема ниеден сетек дукан да дојде дома сервис да го погледне тв, за целиот асортиман на белата техника (перални, фрижидери..) довага сервисер дома. Е сега за сони кој е сервисер таму треба да се прати.. ако е сервисот во сетек го носиш у дукан и они го испраќаат ако е како што кажаа надворешен сервисер , ако сакаш побрзо да биде испратен на сервис подобро е по брза пратка инаку ке чекаш поголем период.
  Инаку имаш закон 14дена можеш да го вратиш уредот но да не е оштетен и да е комплет како што е купен.
   
 17. TheMarshal

  TheMarshal
  Practice makes perfect

  758
  1,210
  3 Јануари 2019
  Машко
  Морам да ја корегирам граматиката, би требало да биде "Доваџа" или ако си од Скопје, треба да биде "Доваѓа". Препорачано е "Доваџа" да се прочита во гласот на Цацко, а "Доваѓа" во гласот на Миле Паника. :cool:

  Така е, Сетек се скапани! Анхоч се скапани! Нептун се скапани! Техномаркет се Скапани! Computeruniverse се скапани! Visionstudio се скапани! Еден ден сите ќе ги снајде АМЦ судбина.

  Факт е дека секој потрошувач ќе има и негативни и позитивни искуства со сите фирми. Едиствена заштита од ова ќе биде да прекинете со купување производи.
   
  RoninMK, Astraion, Arabian и на уште 1 им се допаѓа ова.
 18. Saban

  Saban
  Intern

  7
  15
  16 ноември 2019
  Машко
  Televizorot e 55inchi kupen 40.000den i e koristen 2 dena i se pojavi defektot i mi rekoja provaj vaka provaj onaka i se izgubi i pak pocna da se pojavuva na nekoj den koristen e 2 nedei l. So zakon e pisano deka tie treba da gi podmirst trosocite a tie ne sakat,planiram da gi prijavam vo inspekcija pa ke vidime sto ke izleze, organizacajata sto e za zastita na kupuvacite mi rekoa deka jas sum vo pravo i mozam da gi tuzam
   

  Прикачени датотеки:

  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 19. TheMarshal

  TheMarshal
  Practice makes perfect

  758
  1,210
  3 Јануари 2019
  Машко
  tuzigi nese misli pokazim zabi
   
  На Luca Toni, Mao, Speedster и уште 3 други им се допаѓа ова.
 20. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,703
  13,086
  2 Август 2012
  Машко
  Сега пред малку од памет ме изваде нивната ретардирана реклама на Сител.
   
  На stanko, ivan88, TheMarshal и уште 3 други им се допаѓа ова.
 21. Saban

  Saban
  Intern

  7
  15
  16 ноември 2019
  Машко
  Otidov so zakonot ispecaten za zastita na potrosuvacite vo setec i site so navednati glavi bea i pocne da sreduvet odma rabota znaci treba po drski da sme so site i nema cutenje za nisto
   
  На dddragan, DonFrozex, MasteR_#0 и уште 9 други им се допаѓа ова.
 22. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,764
  7,245
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Мој Шабане свака част!

  :D
   
  На DonFrozex, MasteR_#0, Luca Toni и уште 6 други им се допаѓа ова.
 23. Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,173
  749
  5 Јуни 2007
  Машко
  Уредот користен и во рок од 14 дена може да се врати или неотворен?


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 24. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  643
  377
  5 ноември 2013
  Машко
  Според правилата на сет неотворен, али мислам дека со правилата на потрошувачи треба да го вратат или заменат за нов во 14дена
   
  На Speedster му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Saban

  Saban
  Intern

  7
  15
  16 ноември 2019
  Машко
  Uredot se vraca ili zamenuva za nov samo vo slucaj ako servisot utvardit deka ima fabricka greska ili ako ne e otvoren taka mi kaza i taka pisit vo zakonit
   

Сподели

Вчитување...