1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Телевизори (искуства, препораки, совети, мислења...)

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од TATA_MATA, 27 ноември 2013.

 1. Jackie

  Jackie
  Intern

  11
  2
  7 Февруари 2020
  Машко
  Здраво дечки, некој да сподели искуство со користење на 32’ ТВ како втор монитор за компјутер (моделот е Samsung) ако игра некоја улога. Би го користел само за web browsing, youtube...Така стои по дома па чисто сакав да го активирам. Поздрав.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 2. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,038
  2,566
  21 Јануари 2011
  Машко
  web browsing очи ќе ти испаднат
  YouTube може
   
  На Rukfash му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Jackie

  Jackie
  Intern

  11
  2
  7 Февруари 2020
  Машко
  Пример, online курсеви (Udemy) да се гледаат на Тв, а да се работи на мониторот?


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 4. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,038
  2,566
  21 Јануари 2011
  Машко
  Генерално видео е ок.
  Читањето е тешко на очи.
   
  На Rukfash му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Jackie

  Jackie
  Intern

  11
  2
  7 Февруари 2020
  Машко
  Искрено имам монитор 24’ и на него да работам се друго додека на Тв да гледам туторијали и курсеви. Или на крај краева да земам 32 монитор гледав ги има во Анхоч.
  П.с. Не ми се даваат пари за нов монитор у оваа криза


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На DennyMK му/ѝ се допаѓа ова.
 6. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,038
  2,566
  21 Јануари 2011
  Машко
  Пробај со телевизорот ако ти врши работа терај.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  530
  314
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Абе пробај го, па види како ќе биде. Секако ништо не те кошта. Ако е само за видеа сасвим ќе е у реду. Ако пробаш да читаш по веб страници...ако не ти смета на очи, тогај можам да ти кажам дека очите ке те служат до крај живот :D
   
 8. aronmacedon

  aronmacedon
  Intern

  6
  4
  19 Февруари 2019
  Машко
  Погледни и TCL EP660 - Агротехна
  Има мнооооогу подобри звучки, android 9.0, подобра енергетска класа а богами и постабилен е на неговиот стенд во споредба со овие.

  Comparison between: 54.6" LG 55UM7450PLA, 54.6" Sony KD-55XF7596, 54.6" TCL 55EP660
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 9. civikom

  civikom
  Gaining Experience

  138
  110
  17 Декември 2011
  Машко
  4K UHD SMART LED TV SAMSUNG UE55RU7402 UXXH, 55"(138cm), 1900Hz, WiFi

  Види ако плаќаш кеш со членот Dinamit ќе ти направи цена топ.

  Не се замарај со другиве брендови уопште

  Испратено од SM-G930F преку IT.mk форум апликација
   
  На Rukfash му/ѝ се допаѓа ова.
 10. civikom

  civikom
  Gaining Experience

  138
  110
  17 Декември 2011
  Машко
 11. Mar tiN

  Mar tiN
  Gaining Experience

  545
  366
  2 Јануари 2014
  Машко
  Мислење за овој ТВ - во план сум да го земам
  SAMSUNG UE 55 RU 7372 UXXH

  1458674_0b_a7e736ab-4290-4e2d-b8dd-a9f82b5c003f.jpg
   
 12. Avid

  Avid
  Guru

  4,296
  6,389
  21 Јануари 2009
  На PC_GAMER и bandrej им се допаѓа ова.
 13. TheMarshal

  TheMarshal
  On your way to fame

  435
  616
  3 Јануари 2019
  Машко
  a zvukod dobar lie ?? samo za slika znaes? drugar saka dago kupi istiof
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 14. civikom

  civikom
  Gaining Experience

  138
  110
  17 Декември 2011
  Машко
  Кажи му на другар ти да не фрла пари за џабе и да си купи нормален телевизор а не заоблен.

  Испратено од SM-G930F преку IT.mk форум апликација
   
  На Rukfash и MacRazor им се допаѓа ова.
 15. TheMarshal

  TheMarshal
  On your way to fame

  435
  616
  3 Јануари 2019
  Машко
  kemu pren3sam , fvala na info !
   
  На CBB_6 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Pashata

  Pashata
  Intern

  61
  0
  29 Септември 2009
  сега ги гледам ... скроз се примамливи !
  овај QE55Q60R го меркам, таја цена ми одговара ... само дали ќе ми брка работа за намената , ко шо реков поќе ми е за филмој и во темна просторија да ми вади уба слика ...
   
 17. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,143
  3,499
  7 ноември 2014
  Машко
  Предлог за квалитетна 65ка (non-OLED)? Ги гледав во Галерија периодов Sony, досега најзадоволен сум бил од нив...
   
 18. civikom

  civikom
  Gaining Experience

  138
  110
  17 Декември 2011
  Машко
  Техномаркет - PANASONIC TX-65GX820E 4K SMART LED TV

  Добра ама скупа

  Евентуално Samsung 8 серија

  Друго добро на наш пазар нема освен овие три бренда

  Испратено од SM-G930F преку IT.mk форум апликација
   
  На TylerMkD му/ѝ се допаѓа ова.
 19. PC_GAMER

  PC_GAMER
  Gaining Experience

  179
  102
  16 Јуни 2017
  Машко
  Дечки, ќе може ли да предложите некое телевизорче од 32 инчи само за гледање на серии и филмови преку БУМ ТВ? Буџетот ми е до 6 Богородички. Го бендисав ова FUEGO од Нептун, ама забележав во опис на спецификации дека нема SCART-приклучок. Мора да е со SCART пошо гледам само тоа го има БУМ ТВ-во. Или, пак, ако не, да побарам некој друг ресивер од А1 што има HDMI приклучок? Поголема предност давам на цената отколку за перформансите.
   
 20. krema

  krema
  Professor

  10,169
  9,782
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ова ќе го реши проблемот.
   
  На PC_GAMER му/ѝ се допаѓа ова.
 21. PC_GAMER

  PC_GAMER
  Gaining Experience

  179
  102
  16 Јуни 2017
  Машко
  Фала за препораката:)
   
 22. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,116
  2,377
  19 Јули 2013
  А не издаваат само картичка, па да ја пикнеш директно во телевизорот и да елиминираш рисивери и кабли?
   
 23. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  530
  314
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Дечки дали би знаел некој да каже каква е разликата меѓу Samsun Q60R и Samsung RU7400, поготово кој дава подлабока црна? Гледам на тоа Бител Q60R 55 incha за 40000.
   
 24. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,119
  3,784
  5 Декември 2009
  Машко
  Q60 ти е qled, ru7400 не е. Qled от е со доста подлабоки бои. Ефтин модел, ама солиден.

  Sent from my Mi 9T using Tapatalk
   
 25. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,143
  3,499
  7 ноември 2014
  Машко
  Предлог сервисер за ТВ? И никогаш веќе Samsung...
   
  На Avid и julll им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...