1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Телекабел Скопје - проблем со интернет конекција

Дискусија во форумот 'Телекабел' започната од eX3v1l, 29 Септември 2015.

 1. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  307
  274
  9 Јули 2018
  Машко
  низ цела МК последните 2 месеци не им чини...
   
  На gamon му/ѝ се допаѓа ова.
 2. krema

  krema
  Professor

  10,011
  9,650
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ќе се оправат, само им треба време малку.
   
 3. gamon

  gamon
  Gaining Experience

  495
  493
  15 Септември 2014
  bekrija
  сигурно да почекаме година две и ќе ги биде си викам.... :)
   
 4. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  506
  326
  28 ноември 2014
  Машко
 5. krema

  krema
  Professor

  10,011
  9,650
  24 Јуни 2009
  Машко
  Екипите работат на терен.
   
  На damil му/ѝ се допаѓа ова.
 6. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  506
  326
  28 ноември 2014
  Машко
  Нормално, што друго да кажат???? Сега само што им се јавив...
   
 7. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  498
  212
  14 Април 2012
  Машко
  Генерално за сите оператори мислам е ова, стално се дешава некој што копа улици водовод евн или било која друга државна компанија кине оптички кабли и не се замара ниту пријавува ниту одговара можеби и ова е проблемот што нема толку долго интернет и сл.
  Не го бранам телекабел и јас сум на истиот оператор.
   
 8. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  1,073
  958
  4 Февруари 2014
  Машко
  Верувај на 3 оператори бев во една година, проблемов е само на телекабел.
   
 9. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  506
  326
  28 ноември 2014
  Машко
 10. TheMarshal

  TheMarshal
  Gaining Experience

  331
  438
  3 Јануари 2019
  Машко
  Абе уште не знам, што толку се труби дека Телекабел се лоши. Дали ти нудат врвна услуга? Не... Али тоа што се добива за цената е ок.

  Најбитен момент е, што ако не ти се допаѓа услугата на телекабел, не си обврзан со договор и комотно можеш да ги откажеш у секој момент. Не ти ни треба ни АЕК ни ништо. Им враќаш модем/рутер и готово.

  Мислам дека ако веќе со месеци немаш интернет, си требал да ги откачиш до сега.
   
  Astraion, Oktar, bxxxn и на уште 1 им се допаѓа ова.
 11. Andrej666

  Andrej666
  Intern

  79
  25
  8 Февруари 2015
  Машко
  Ова е вака секој ден после 17Ч почнувајќи од Петокот во Центар..Скоро на сите комшии што користат Теле кабел ваквии им се брзините џабе јавувања ќе треба оператор дасе мења под хитно. Screenshot_20200120-180840.jpeg

  Испратено од ONEPLUS A6000 преку IT.mk форум апликација
   
 12. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,438
  1,013
  8 Декември 2009
  Па смени штом не ги бива, не си на договор.
   
 13. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  506
  326
  28 ноември 2014
  Машко
  Од ПЕТОКОТ? Абе, од почеток на Декември!


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 14. Nostradamus

  Nostradamus
  Intern

  37
  36
  23 Мај 2017
  Машко
  Студент / Software Engineer
  Телекабел почнаа да ги шират услугите према цело Скопје и цела Скопска околина. Не само кабловска туку и интернет, и оптика од одма достапни. Сега скоро ги затекнав на раскрснициа кај мене како местат инсталација, и веќе неколку дена на редум ги затекнувам на истото место. Ге се оправат само одеднаш имаат многу муштерии бидејќи се доста добра компанија барем за интернет.

  Ќе биде. :)
   
 15. krema

  krema
  Professor

  10,011
  9,650
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ова некое пророчанство да не е? :)
   
 16. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,126
  4,554
  4 ноември 2013
  Машко
  На стаклена кугла гледат. :D
   
 17. krema

  krema
  Professor

  10,011
  9,650
  24 Јуни 2009
  Машко
  И кугла е оптика брате. :)
   
  На bxxxn му/ѝ се допаѓа ова.
 18. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,178
  832
  1 Јуни 2016
  Пошо сум нов на Телекабел, од време на време зеза Youtube, се отвара освен YouTube.
  Има некое чаре за ова?
   
 19. gamon

  gamon
  Gaining Experience

  495
  493
  15 Септември 2014
  bekrija
  да телеком или неотел
   
 20. G4M3R

  G4M3R
  Gaining Experience

  493
  436
  26 Јуни 2012
  Машко
  Пробано е со друг DNS?
   
 21. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,178
  832
  1 Јуни 2016
  Користам на Google DNS. Ќе вратам на стандардните сега.
  Едит: Не е до ДНС. Пак не сака.
   
 22. TexasUS

  TexasUS
  Gaining Experience

  226
  134
  25 Февруари 2017
  Машко
  Што ти враќа како error?
   
 23. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,178
  832
  1 Јуни 2016
  Дека не може да ја најде страната. Сменив друг рутер btw, сеа за сеа е ок. Ваљда до него нешто беше.
   
 24. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,438
  1,013
  8 Декември 2009
  Што рутер имаше до сега и со кој го смени? Дај малку инфо, сепак е форум.
   
 25. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,178
  832
  1 Јуни 2016
  Имав asus rt-n12+. Не знам што му стана, зезаше со YouTube.
  На негово место ставив Tenda F300, со 3 антени. Сега за сега се е супер.
   

Сподели

Вчитување...