• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!)

123456

Practice makes perfect
12 април 2013
1,460
1,021
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia

olikomerc

Unstoppable
11 декември 2008
4,689
3,582
ме изненади ценава во сетек, истиот во анхоч е 4590
Нова пратка е, во анхоч беше 5 иљади па 4790, вчера ставија 4290 па се предомислиле на 4590.
Ќе намалат за некој ден и они.
 

123456

Practice makes perfect
12 април 2013
1,460
1,021
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
Нова пратка е, во анхоч беше 5 иљади па 4790, вчера ставија 4290 па се предомислиле на 4590.
Ќе намалат за некој ден и они.
колешката зема минатиот петок мислам беше 4790, ни на крај памет дека сетек има подобра цена
 

cgfreak

Gaining Experience
1 октомври 2010
343
414
Дома
"4. Aко производот е купен по дилерски цени, или на старо немора да ја наведувате цената по која ста го купиле, наведете ја онаа која е стандардна во продавница, или само кажете дека е купен на старо."

Според правилата не морам да ја наведам, ако те интересира можеш да прашаш покултурно или фино во ПП и ќе ти одговорам.
 

dekomote

Practice makes perfect
11 ноември 2014
905
1,958
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16 @ 3600 CL18
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder Elite
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell U2719D
OS
KDE Neon
Дечките од Анхоч излегоа во пресрет (фала ви многу!) и сега конечно можам да „покажам соодветна почит кон творците на Сајберпанк 2077 и да ја восприемам нивната оргинална уметничка визија.“

Gigabyte RTX 3070 Gaming OC - 42990 мкд од Анхоч со преднарачка

1607702919389.jpg

Очекувајте Сајберпанк бенчови во текот на денов. Ама како што видов од 10 минути за проба, лелемиламајчице!
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,212
4,417
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1
Blackwidow chroma 2019 5k, Neptun
Кажи жити се, кој ѓавол те натерал да купиш тастатура од Нептун, поред толку други продавници специјализирани за It? Гледам си пишал 5К, што е претерана цена ако се земе дека реално се продава под 4.000. :)
 

dekomote

Practice makes perfect
11 ноември 2014
905
1,958
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16 @ 3600 CL18
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder Elite
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell U2719D
OS
KDE Neon
Кажи жити се, кој ѓавол те натерал да купиш тастатура од Нептун, поред толку други продавници специјализирани за It? Гледам си пишал 5К, што е претерана цена ако се земе дека реално се продава под 4.000. :)
Ваучер можеби?
 

Freaken

Баниран/a
6 декември 2017
51
56
Кажи жити се, кој ѓавол те натерал да купиш тастатура од Нептун, поред толку други продавници специјализирани за It? Гледам си пишал 5К, што е претерана цена ако се земе дека реално се продава под 4.000. :)
Ваучери имав собрано и да не пропаднат џабе ја земав
Ја глеав у анхоч 3700 мислам беше.
 

Freaken

Баниран/a
6 декември 2017
51
56
Како 5к кога на страницата стои 6300ден, или јас сум грешка нешто?!
Ау стварно незнам, на сметката мене 5 и нешо ми пишуваше.Можно е да сум грешка, ако ја најдам гаранцијата или сметката кје проверам.
 

Rukfash

On your way to fame
24 јануари 2019
1,255
935
Неврленд
Конечно мојто омилено Рајзенче у рука :p
Сега има лом да ја напраам Cyberpunk is dead од рендање.
Немаа го анхоч уопште на залиха така да мораше од идиотите сетец кои дааваат мал попуст овие денови. Роденден и било.
Дакле со попуст 6240 ден.
Ryzen 3 3100.jpg
 

igor_igor

Unstoppable
2 септември 2012
2,125
3,317
Скопје
igor_igor's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i3-10100F + CM Hyper 212 EVO
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston A2000 250GB M.2 / HDD Seagate BarraCuda 2TB (ST2000DM008)
PSU
Cooler Master G750M 80 Plus Bronze
RAM
2 x 8GB (16GB) Kingston HyperX FURY RGB 3200MHz DDR4
Video card
MSI GeForce 8800 GTS (NX8800GTS-T2D512E-OC)
Case
SAMA Vision III
Mouse
X7 XL-750BH
Keyboard
X7 A4tech G800 MU
Monitor
AOC D2357Ph Led 3D
OS
Windows 10 Pro 64 bit

Sludge.Factory

Practice makes perfect
7 февруари 2014
1,062
1,657
Gostivar
Sludge.Factory's setup  
Processor & Cooler
Amd Ryzen 3600
Motherboard
Asus B450 Prime
Storage
WD Blue 1tb + SSD 240 GB
PSU
CM Masterwatt 750
RAM
16 Gb Gskill Sniper X 3600 mhz
Video card
2x Xfx RX 580 8Gb Crossfire X
Case
Nzxt h500i
Mouse
Steelseries Rival 100 Dota 2
Keyboard
Natec Thor 300 TKL
Monitor
Benq Zowie 24"
OS
Windows 10
Asrock Taichi X 5700xt највисок буст и гејмклок од сите 5700хт. А и многу важно за мене 6 видео излези 2х хдми 4х дп.
Купена mindfactory de за 520 еур.

35B5CFD8-0CBA-4821-A336-2C78C4138C01.jpeg 02324F44-4317-4E14-A3B5-A2B017E66FD6.jpeg DA19819B-4031-417F-9782-3CCA28631EB0.jpeg
 

Атачменти

Rukfash

On your way to fame
24 јануари 2019
1,255
935
Неврленд
Од каде и колку?
Иначе честито. :)
Рајзено како шо пишав некна го немаа на залиха у Анхоч па морав од идијотите сетец 6240 ден.
А денеска веќе пишале дека го имаат. Штета баш сакав се од анхоч да зеам.
Матичната Анхоч 4200 ден. Башка плавката ми ја наплати и предаде плочата :p
Мада не е баш плавка, повеќе е смеѓа. Али добра е ;)
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
9,984
15,815
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Рајзено како шо пишав некна го немаа на залиха у Анхоч па морав од идијотите сетец 6240 ден.
А денеска веќе пишале дека го имаат. Штета баш сакав се од анхоч да зеам.
Матичната Анхоч 4200 ден. Башка плавката ми ја наплати и предаде плочата :p
Мада не е баш плавка, повеќе е смеѓа. Али добра е ;)
Не разбирам, како се сетец идиоти, а ти пазариш од нив?
 

Rukfash

On your way to fame
24 јануари 2019
1,255
935
Неврленд
Не разбирам, како се сетец идиоти, а ти пазариш од нив?
Епа коа немаш избор у моменто да земеш од друго место а веќе си решил да купиш а вработените од Анхоч викаат го немаме веќе на залиха без да знаат дека уствари ќе го имаат за два дена.
Дакле ето тако фино лепо.
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,054
Мислења
837,676
Членови
28,983
Најнов член
НикииНена
На врв Дно