• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!)

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
725
449
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
ако може да се нарече "подновување"
бидејќи се стари и користени Bose слушалки...

ама звук "до бола",
на Prodigy шизам ко на 18сет

цена нема оти нов Гастербајтер ми ги даде, поради долгогодишно дружење,
ама ќе го држам за збор кога ќе стане џомба Гастербајтер да купи Џиџит НОВИ!!!
1604679557146.jpg
 

nik0la_

Practice makes perfect
5 јануари 2012
709
1,283
nik0la_'s setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 5 1600 Processor
Motherboard
Gigabyte AB530m-Gaming1
Storage
Force Series™ MP500 120GB M.2 SSD - Corsair & 500GB Western Digital HDD
PSU
EVGA 600 BQ, 80+ BRONZE 600W
RAM
16 GB 2x8 VENGEANCE® LPX DDR4 DRAM 2400MHz C14
Video card
Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Vision III Gaming
Mouse
Bloody v7m
Keyboard
Sharkoon SKILLER MECH SGK3 mechanical RGB
Monitor
Philips 23" Full HD LED IPS
OS
Windows 10
Msi b550 tomahawk -anhoch 9000
Ryzen 5 3600x - anhoch 12000
Gskill trident z neo 3200 cl16 - neksio 6800
received_2435285233446396.jpeg
 

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,194
3,280
Битола
Monitor Arm од Vision од Скопје за цена од 6620ден. Движи во сите насоки.

Носивост 9kg. Чекам ново биро за да ја инсталирам. Ја зедов бидејќи ќе работам стоечки, а не можев да најдам убаво ефтино SIT/STAND биро.
На овој начин, ќе го кревам мониторот нагоре и си зедов постолје за тастатурата+маус.

Image20201116092310.jpg
 
Последна промена:

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,458
8,578
Скопје
Monitor Arm од Vision од Скопје за цена од 6620ден. Движи во сите насоки.

Носивост 9kg. Чекам ново биро за да ја инсталирам. Ја зедов бидејќи ќе работам стоечки, а не можев да најдам убаво ефтино SIT/STAND биро.
На овој начин, ќе го кревам мониторот нагоре и си зедов постолје за тастатурата+маус.

Погледнете го атачментот 93574
Каде е/што е тоа Vision?
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,572
3,732
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64

architect

Unstoppable
27 ноември 2008
2,082
2,618
Скопје
architect's setup  
Processor & Cooler
i7 9700k Coffe Lake / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASRock Z390 Pro4
Storage
SSD Samsung M.2 970 EVO 250 GB / 850 EVO 250 GB / WD EZEX 1TB
PSU
Corsair HX750i 80 Plus Platinum
RAM
G.SKILL TRIDENT Z RGB 2x 8GB ddr4 3000 mhz
Video card
Asus Rog Strix Gaming RТX 3070 O8G 8GB DDR6
Case
NZXT H500i black/red
Mouse
Logitech G502 RGB
Keyboard
Cooler Master
Audio
Logitech x 530 / asus echelon navy
Monitor
LG 27GL850-B
OS
Windows 10 x64
Нексио цени како за Black Friday
Екстерен диск WD 1TB MyPassport 2900
Logitech G102 1550
Logitech K120 600
Екстерен режач LG 1200
IMG_20201127_142730.jpg

Испратено од ELS-NX9 преку IT.mk форум апликација
 
Последна промена:

Mao

Practice makes perfect
5 јуни 2007
1,246
1,041
Mao's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 3900X + BeQuiet Dark Rock Pro 4
Motherboard
Asus Rog Strix B450-F Gaming
Storage
Samsung Evo Plus 970 M2 nVME SSD
PSU
CM 850W M2 Silent Pro
RAM
Kingston Predator/Fury 32GB 3200Mhz
Video card
Asus Rog Strix 1070 8GB
Case
DeepCool Mattrex RGB
Mouse
Logitech G502 Hero
Keyboard
Cooler Master MK750
Monitor
Alienware 25" 240hz
OS
Win 10 Pro
MSI RTX 3080 VENTUS OC - 52 000 денари, купена од ...... @gOJDO
msi-geforce-rtx-3080-ventus-3x-oc-10gb-graphics-card-1.jpg

SSD Crucial MX500 1TB - 7200 денари исто така од @gOJDO


Logitech G935 WIRELESS 7.1 SURROUND LIGHTSYNC GAMING HEADSET - 9800 денари од Нексио
 

Chicco69

Unstoppable
21 април 2016
611
2,803
IMG_20201125_125623.jpg
Genesis Thor 300 Blue, купена од @gokica од овој оглас.
Тастатурата е како сега да е нова отпакувана од продавница, токму како што и беше наведено во огласот.
Купопродажбата помина перфектно, хумано и домаќински. :)
За Гоки само пофални зборови, човек со прекрасна душа и срце големо како планина!
IMG_20201128_230007.jpg
 

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,015
3,462
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 9700K + Cooler Master M240L
Motherboard
Asus ROG STRIX Z390-E Gaming
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
Gigabyte GTX 1080 Ti G1 Gaming
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
Dell S2721DGF од анхоч, цена дилерска, 25 000

1606649267658.png
 
Последна промена:

Sludge.Factory

Practice makes perfect
7 февруари 2014
1,066
1,651
Gostivar
Sludge.Factory's setup  
Processor & Cooler
Amd Ryzen 3600
Motherboard
Asus B450 Prime
Storage
WD Blue 1tb + SSD 240 GB
PSU
CM Masterwatt 750
RAM
16 Gb Gskill Sniper X 3600 mhz
Video card
2x Xfx RX 580 8Gb Crossfire X
Case
Nzxt h500i
Mouse
Steelseries Rival 100 Dota 2
Keyboard
Natec Thor 300 TKL
Monitor
Benq Zowie 24"
OS
Windows 10
04AC86C2-3CF2-4B28-8616-4CB4808B5358.jpeg
Razer BlackWidow Chroma
3800 ден Сетек
 

joBs0

Intern
13 септември 2019
25
42
Првични импресии?
Топ, многу задоволен од тоа што првично видов од овој монитор.

За тие пари вреди и те како.

Сликата е супер, добар дизајн, и најмногу ми се допаѓа што можеш да го поднесиш како сакаш. Иако во последно време не играм многу игри, пуштив малце cs:go, и те како осеќам разлика од 75хз на 144хз.

Се на се, добар монитор, вредело да се почека.
 
Последна промена:

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,015
3,462
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 9700K + Cooler Master M240L
Motherboard
Asus ROG STRIX Z390-E Gaming
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
Gigabyte GTX 1080 Ti G1 Gaming
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
Сликата е супер, добар дизајн, и најмногу ми се допаѓа што можеш да го поднесиш како сакаш.
јас, лично, би го поднел убаво, сепак, одличен монитор е и би требало секој да го поднеси убаво :D

шала на страна, го делам истото мислење дека се осеќа огромна разлика во скок на монитор со поголем рефреш рејт. јас одев од 60 на 165, и не би се вратил никогаш назад :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,096
Мислења
838,432
Членови
29,012
Најнов член
Ivan1985
На врв Дно