1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Промоции, Discount, SOLD, Garage Sale, Outlet

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Fatal1ty_, 28 Август 2013.

 1. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,355
  899
  8 Декември 2009
  На goce03 и Вајкинг им се допаѓа ова.
 2. lumixoid

  lumixoid
  Gaining Experience

  115
  128
  22 Септември 2008
  Реално 3600 ќе излезе.
   
 3. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,355
  899
  8 Декември 2009
  Плесио имаат неверојатна понуда моментално. Фаворит од сите овие ми е Sapphire VGA Radeon RX 580 Nitro+ 8GB со цена од 260 евра (209 без ДДВ) наспроти цена од 360 евра кај нас.

  Целата понуда овде:
  Plaisio Promotion Page
   
  На Speedster, DonFrozex, ТАТА_МАТА и уште 3 други им се допаѓа ова.
 4. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,140
  1,524
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Јас би рекол дека Vega56 за 430 (не знам колку е без ддв) им е уште по атрактивна понуда имајќи предвид дека кај нас се сеуште смешни 600 евра ...

  Sapphire VGA Radeon RX Vega 56 Pulse
   
  На Costigan_Jr и Cika им се допаѓа ова.
 5. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,355
  899
  8 Декември 2009
  350 EUR ќе му дојде цената без ддв. Т.е Vega 56 по цена на 580 кај нас.

  Едит: Според мене е најатрактивна заради мојата субјективна проценка дека 580 8gb е best buy карта за casual 1080p гејминг. Слободно исправете ме.
   
 6. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  On your way to fame

  536
  736
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  gremlin, Costigan_Jr и на Cika им се допаѓа ова.
 7. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,818
  3,893
  5 Јули 2013
  Си нарачал некогаш од оваа продавница?
  некој друг?
   
 8. eX3v1l

  eX3v1l
  On your way to fame

  1,096
  634
  2 Мај 2011
  upload_2019-3-7_23-16-12.png

  Еве кај нас за 250е нова со 0 км :)
   
  На PC_GAMER, ТАТА_МАТА, Tomislav96 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 9. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,355
  899
  8 Декември 2009
  Еден пријател има нарачувано ладење мислам. Продавницата е една од поразвиените во Европа.

  П.С. Праќаат по DHL. Така што автоматски се зголемуваат трошоците за лежерини и сите нивни давачки.
  computeruniverse | eBay Shops
   
  На Costigan_Jr му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,818
  3,893
  5 Јули 2013
  Примамливи цени имаат.

  Колку е сигурно дека само 5% данок ќе треба да се плати? Не е повеќе како претходно - да зависи од расположението на цариникот?
   
 11. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  On your way to fame

  536
  736
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Имам нарачувано, сите компјутерски делови во мк се царинат 5 посто, освен ссд и монитори. Имам нарачувано графички, процесор, рам. Само не матична од страв да не нешто не е во ред. Нарачката е по дхл да, тоа е лошо, но има заеднички шипинг во пакет. Нарачав 3 графички прелани, вкупно 30 евра шипинг. Исто потоа нарачав само еден процесор, и тој со 30 евра шипинг.
   
  PC_GAMER, gremlin, borcep и на уште 1 им се допаѓа ова.
 12. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  643
  670
  7 Февруари 2013
  Машко
  Студент, Информатика
 13. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,818
  3,893
  5 Јули 2013
  Фала на информациите. :)
   
 14. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,205
  3,551
  26 oктомври 2012
  Машко
  Ако сака некој да лапне гага i5 8600k, бујрум во Нептун Ситимол, со Хепи картичка 11к e до задутре :D
   
  На architect, Speedster, damil и уште 4 други им се допаѓа ова.
 15. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  542
  521
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  продава Нептун компоненти?
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,205
  3,551
  26 oктомври 2012
  Машко
  Делумно. Имаат некои 7-8 модели на процесори на Интел сега со поголеми попусти, и по некое ссд/хард диск.
  Ги нема деловите на сајтот, само во Ситимол ги има на залиха.
   
 17. toshex

  toshex
  Unstoppable

  3,942
  3,930
  18 Септември 2013
  Машко
  За 3000 денари плус имаш r5 3600, кој иде со кулер шо можеш да го користиш и со дупло повеќе нитки и многу подобри перформанси. Плус плочата можеш да ја користиш пак у иднина. Некако многу болја зделка е тоа.

  Освен ако веќе имате плоча за i5 осма генерација па сакате процесор, ама на старо нели се поевтини?
   
  Lokvan, goce03 и на StefAngel им се допаѓа ова.
 18. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,205
  3,551
  26 oктомври 2012
  Машко
  Амд има уште многу да работат за да ја добијат потребната доверба од корисниците, како што ја има Интел.
  Јас лично повеќе преферирам Интел.
  Постот беше наменет за оние кои преферираат Интел да искористат добра понуда. Истиот процесор во Анхоч е 17к.
  Така да...
   
  На StalkeR, Arabian, Speedster и уште 3 други им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. dangthe
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,216
 2. uradi_sam
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,104
 3. marv

  Проценка Garage Sale

  Одговори:
  14
  Прегледи:
  2,472
 4. kire_33

  Проценка Garage sale !

  kire_33, 9 Јуни 2018, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  1,804
 5. Енџру
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  311
Вчитување...

Сподели

Вчитување...