1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

PlayStation 4 дискусија

Дискусија во форумот 'Конзоли' започната од Cika, 29 Март 2012.

 1. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  883
  943
  9 Декември 2015
  Машко
  А зошто не УСА? Ради серверите?
  Од ова што го прочитав ништо не треба да се симнува кога стримаш. Дури и прогресот се зачувува на клауд.
   
  На Ile sopov му/ѝ се допаѓа ова.
 2. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,106
  3,247
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Мислам дека сепак Праи пиши бриши на фајлови нешто...

  Сакав да земам сега со попустот.
  Инаку у моментов ПС+ е 48€.
  Мој совет е да земете дур е промоцијата.

  А јас препорачувам ук зашто Галерија се на ук па ако купиш некои ингејм гудс со делукс или спешл едишн ќе можеш да ги користиш.
   
  На TATA_MATA и Ragnar им се допаѓа ова.
 3. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,376
  3,088
  4 Септември 2008
  Мислам дека не е промоција туку таа цена намалена е трајно.
   
  На Ile sopov му/ѝ се допаѓа ова.
 4. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,106
  3,247
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Можно е.... што според мене е таман.
   
 5. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,192
  1,838
  13 Јануари 2014
  Машко
  Пробав во два-три наврати од овде, цело време ми ја одбива трансакцијата без некое објаснување. Да не имаат проблем со MasterCard некаков?
   
 6. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,035
  566
  12 Април 2013
  Машко
  со наша картица не можеш да пазариш, прво купуваш кредит од cdkeys, pcgamesupply па после преку сторот зимаш претплата.
   
 7. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,192
  1,838
  13 Јануари 2014
  Машко
  Не е наша картица. Пробав преку PCGameSupply да купам gift card, со намера да ја активирам на сторот за претплата, ама ми ја одби трансакцијата.
   
 8. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,035
  566
  12 Април 2013
  Машко
  Тогаш со картицата има проблем нешто, друга немаш да пробаш?
   
 9. Sylvester

  Sylvester
  Intern

  440
  41
  24 Март 2009
  Машко
  Студент
  Што адреса ставате при регистрација на UK акаунт? Или тоа не е битно?
  Дали Галерија пак може да смени добавувач за ваучерите до скоро нели беа BG сеа се UK?

  Sent from my Mi A1 using Tapatalk
   
 10. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,106
  3,247
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Никој не знае за сигурно но според мене нема логика да смени пдвен во МК ако некад не стават ко регион.
  Еден од 4те најголеми пазари е УК. БГ беше по локално.
  Инаку јас земам од g2a.com
   
 11. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,035
  566
  12 Април 2013
  Машко
 12. Sylvester

  Sylvester
  Intern

  440
  41
  24 Март 2009
  Машко
  Студент
  На Ile sopov му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  883
  943
  9 Декември 2015
  Машко
  Значи декември 2020? Па има време.
   
 14. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,106
  3,247
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Сите игри ќе ти дојдат и за 4ка. Не се секирај :)
   
  Jovan2389, StOrMK и на Sylvester им се допаѓа ова.
 15. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  751
  388
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  Јас ко Интел со непарните бројки, 3ка земав, 4ка сигурно ќе ја прескокнам па ќе земам 5ка. :D
   
 16. anel123

  anel123
  Intern

  1
  0
  13 Февруари 2019
  Машко
 17. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,106
  3,247
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Трејлови шитка. Не знам како идат тие. Дали само еден трејл по акаунт моеш да имаш или повеќе.
   
 18. Ile sopov

  Ile sopov
  Intern

  20
  5
  1 Мај 2018
  Машко
  Jas bas radi ovie promeni i radi podobreni igri sega poraxav playstation 4pro sega mislam deka nisto ne gubeme naprotiv ve pozdravuvam
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  517
  222
  14 Април 2012
  Машко
 20. Ile sopov

  Ile sopov
  Intern

  20
  5
  1 Мај 2018
  Машко
  Pozdrav decki konacno mi pristigna playstation 4 pro doma napraviv se kako sto me poducivte so akaont ot na UK, i se e ok sega ve molam za kupuvanje na playstation plus, rekovte preku galerija jas sum od Stip, da se javam na nivniot telefon za da mi pratat, vaucer od tamu, i ve molam za adresa kade sto mozam sigurno da si kupuvam so mastercard ili viza preku telefon zosto taka znam deka treba, vidov nekoj strani kako, G2a sto gi imaat nekoj predlozeno, dali moze so nasi kerticki da se kupuva i pojasnuvanje ve molam, prv pat sum vo ova ve pozdravuvam i vi blagodaram mnogu mi pomognavte do sega.
   
 21. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,106
  3,247
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Со наша картичка купуваш ПС+ од Г2А и го ставаш кодот. Внимавај да купиш код за твојот регион. Го добиваш инстант после плаќање.
   
  На Ile sopov му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Ile sopov

  Ile sopov
  Intern

  20
  5
  1 Мај 2018
  Машко
  Regionot e znaci United Kingdom taka zosto akaont ot mi e na takva adresa, toa e regionot? Drugar taka znaci kartata treba da e za U. K. pozdrav i blagodaram
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Dinamit

  Dinamit
  Gaining Experience

  370
  403
  25 Мај 2013
  Машко
  Промотивно до исцрпување на количините.

  Sony PS4 500GB еден конторлер 15790 ден
  Sony PS 4 1ТB со два контролери 18990 ден

  Sony PS4 1TB + 2 контролери
  + FIFA 20 + гратис FUT20, PSN за онлајн гејминг и гратис 2 игри. 21000 денари

  Гаранција 12 месеци
   
  DonFrozex, viktorce, Janev и на уште 1 им се допаѓа ова.
 24. Ile bocev

  Ile bocev
  Gaining Experience

  263
  203
  15 ноември 2015
  Машко
  Тргни еден, да се пребројам само :)
   
  На Dinamit му/ѝ се допаѓа ова.
 25. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,376
  3,088
  4 Септември 2008
  Листата е спремна, таман еден ваучер од 50 долари.

  Marvel's Spider-Man: Game of the Year Edition - $19.99
  Horizon Zero Dawn: Complete Edition - $9.99
  RESIDENT EVIL 2 - $19.79
   
Слични теми
 1. Tayshaun
  Одговори:
  21
  Прегледи:
  3,765
 2. Psycore
  Одговори:
  30
  Прегледи:
  2,935
 3. Psycore
  Одговори:
  86
  Прегледи:
  4,758
 4. Jedah
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  356
 5. edin.ademovic
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,259
Вчитување...

Сподели

Вчитување...