1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

PlayStation 4 дискусија

Дискусија во форумот 'Конзоли' започната од Cika, 29 Март 2012.

 1. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  688
  721
  9 Декември 2015
  Машко
  А зошто ти требаат физички верзии освен ако не планираш да ги продаваш после? :)
   
 2. UnderMyRules

  UnderMyRules
  Gaining Experience

  685
  196
  27 ноември 2008
  Машко
  знаеш дека можеш да ги играш немора да продаваш? :D ексклузивите гледам да ги имам на диск ради колекционерски аспект, но ако начекам дигитал евтино на sale тогаш зимам дигитална.
   
  Последна промена: 30 Август 2019
  На Jovan2389 и Ragnar им се допаѓа ова.
 3. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  688
  721
  9 Декември 2015
  Машко
  Единствени две предности во однос на дигиталните верзии се колекционерство и препродажба. Дигиталните верзии се обично поевтини, не може да се оштетат и не мора да одиш да ги купиш или да чекаш да дојдат .
   
  На UnderMyRules му/ѝ се допаѓа ова.
 4. UnderMyRules

  UnderMyRules
  Gaining Experience

  685
  196
  27 ноември 2008
  Машко
  Дигиталните не можеш да ги препродаваш освен ако не правиш sharing на акаунтот и исто така ако немаш интернет играта неможе да ја провери лиценцата и неможеш да ја играш без разлика што ја имаш на твојот акаунт.
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Jedah

  Jedah
  Practice makes perfect

  908
  1,368
  6 ноември 2007
  Ова не е точно. Ако акаунтот од кај што е купена играта е наместен како Primary, После десет години ако сакаш извади го Playstation-от од под кревет и пуштија играта, таа ќе си работи без да ја врзуваш конзолата online или да има било какви временски рестрикции за верификација.
   
  На UnderMyRules и pathfinder им се допаѓа ова.
 6. UnderMyRules

  UnderMyRules
  Gaining Experience

  685
  196
  27 ноември 2008
  Машко
  Моја грешка во право си, не сум приметил тоа до сега UK account mi e primary а на US account ми е main acc на тој играм и ми се дешава некогаш споро се конектира на wifi и играта има катанец додека не ги повлече лиценците али до тоа е.
   
 7. marick14

  marick14
  Gaining Experience

  162
  56
  2 Март 2011
  Каде најефтино би купил PS4 500Gb на ново од прпдавниците во Скопје?
  Или да почекам до "black friday"...
   
 8. Bambola

  Bambola
  Intern

  8
  6
  3 Јануари 2018
  Здраво.. Сакам да прашам од каде купувате сега PSN Code за UK account за купување на игри? Да го внесиш кодот и да се направи balance in your wallet и така да купиш игра? Порано функционираше https://www.g2a.com/ ама сега вели дека неможе да се активира овде во МК.
   
 9. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,001
  1,240
  5 oктомври 2007
  Машко
  За УК или PSN Card 25£ - Galerija или јас лично Амазон.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
 10. Bambola

  Bambola
  Intern

  8
  6
  3 Јануари 2018
  А Галерија ги носи како игрите дома или инстант пратка преку маил кодот го даваат?
   
 11. TheMarshal

  TheMarshal
  Gaining Experience

  151
  173
  3 Јануари 2019
  Машко
  Исто како игрите, ги носат дома зашто е физичка картичка е со грепка. На нејзе има грепка, гребеш и го добиваш кодот.
   
  На marv му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Ile sopov

  Ile sopov
  Intern

  12
  1
  1 Мај 2018
  Машко
  Iskreno me interesira samo playstation 4 pro ili xboxone x a za ova so bugarskite akaonti i mozni malverzacii ne sum zapoznaen no cuv deka ima prevari
   
 13. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  770
  840
  2 Март 2011
  Машко
 14. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,494
  5,074
  21 Јануари 2009
  -={K-O-R-U-N}=-, farkizz и на neW1 им се допаѓа ова.
 15. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  770
  840
  2 Март 2011
  Машко
  Најмалку ССД, но само ссд ни приближно не го забрзува лоадинг тиме толку драстично.
   
 16. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,494
  5,074
  21 Јануари 2009
  Да да, НАЈМАЛКУ игра улога SSD-то во КОНКРЕТНИОВ случај кога се СПОРЕДУВА со МЕХАНИЧКИ диск.

  Во самиот линк пишува
  The huge difference in time is mainly down to the fact the PS5 hardware includes an SSD for storage where as the PS4 Pro relies on a hard drive.

  Знаеш што значи MAINLY DOWN TO?
   
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 17. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  770
  840
  2 Март 2011
  Машко
  Грешно се изразив, изменив вклучуваат најмалку едно SSD, мора да им и други измени. Иначе чисто Loading times ССД e само 2x hard.
   
 18. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,530
  1,600
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Да не е мало поќе?
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Tayshaun
  Одговори:
  21
  Прегледи:
  3,693
 2. Psycore
  Одговори:
  27
  Прегледи:
  2,348
 3. Psycore
  Одговори:
  86
  Прегледи:
  4,211
 4. viksa86
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  351
 5. Jedah
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  310
Вчитување...

Сподели

Вчитување...