1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

PlayStation 4 дискусија

Дискусија во форумот 'Конзоли' започната од Cika, 29 Март 2012.

 1. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  580
  324
  25 Јули 2015
  Машко
  Икономист
  Мислам дека со избор на продавач со добар рејтинг не би имало проблем.
   
  На Ficho му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ficho

  Ficho
  Gaining Experience

  262
  211
  9 Јули 2015
  Машко
  У случај да не ти се ризикува, тоа е тоа.
   
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
 3. corpz

  corpz
  Intern

  14
  10
  12 Април 2007
  Секогаш пазарувам од G2A и никогаш немало утка.

  Последно шо пазарив е клуч за активација на NOD32 антивирус за 1 евро (!!) со траење до февруари 2020 година кој може да се активира на три компјутери одеднаш. Си работи перфектно.
   
 4. K3nPa4i

  K3nPa4i
  Intern

  24
  27
  2 Декември 2015
  Машко
  Здраво момци, ептен тазе сум со PS4 (немам поседувано PS дури од кецот) па прочачкав на него, на нет а и на форумов основите што како иде.

  Како што сфаќам се се прави со промо картиците и многу се лимитирани со локациите, дури страшно дебилно, не ми е јасно зошто толку претерале, но небитно... Двата главни subscibe системи се PS+ и PSNow но за почетник мислам дека е одличен PSNow. На трејдов има многу да се читне за PS+ но ништо за PSNow.

  Прашањето ми е дали со UK и US промо картица (креирав и таков и таков user) би можел да subscribe-нам PSNow а потоа да го стримам/користам од тука? Гледам дека само за 15тина држави е достапен но дали за активација е само лимитирањето или мора и физички да си таму присутен и во моментот на играње (ако е второво изгледа единствено можно би било со proxy финта)?

  Благодарам.

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
 5. K3nPa4i

  K3nPa4i
  Intern

  24
  27
  2 Декември 2015
  Машко
  Активирав PSNow и надокнадувам веќе се што сум испуштил низ годиниве од еклсузивите :)
  Многу добро е што стриминг игрите може и на PC да се играат бидејќи плејката ми е на WiFi и тие што не се даунлоадираат тука може да се пукаат... всушност и не ти треба плејка ако немаш многу време за играње и сакаш повремено да се издуваш - само PSNow sub и DualShock4.
   
  На neW1 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  522
  517
  9 Декември 2015
  Машко
  Прашање - другарче се логираше од неговиот акаунт на мојот ps4 да играме една игра. И сега кога ќе се уклучам ме прашува со неговиот акаунт да се логирам или со мојот. Сакам да го отстранам неговиот акаунт. Одам во login settings и има delete account само ми е страв да не му ги избришам неговите игри на неговиoт ps4 или тоа што ќе го избришам значи дека само ги бришам неговите податоци на мојот PS4?
   
 7. marv

  marv
  On your way to fame

  1,574
  846
  5 oктомври 2007
  Машко
  Само од твојот. Терај немаш гајле, ништо нема да му се случи.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  522
  517
  9 Декември 2015
  Машко
  Од друга страна се мислам пошто има добри игрици на неговиот. Една симнав од неговиот дали е тоа проблем? Дали можеме двајцата во исто време да играме он на неговиот ја на мојот? Дали постои ризик од бан?
   
 9. marv

  marv
  On your way to fame

  1,574
  846
  5 oктомври 2007
  Машко
  Не. Слободно може. Твојот примарен, неговиот онака да речам секундарен. Никаков бан, сосема легитимно дозволено од Сони.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ninja223

  ninja223
  Intern

  2
  1
  11 Јануари 2019
  Машко
  КАКО ДА КУПАМ PS4 ИГРИ ОНЛАЈН МАКЕДОНИЈА!
  KAKO DA KUPVAM PS4 IGRI ONLINE MAKEDONIJA!
  мозгав цел ден и овој е начинот на кој што јас сето тоа го направив!
  за да работи ова, ви треба картица од било која наша банка, јас го напрајв со виза електрон од НЛБ

  1. направив германски акаунт на ПСН продавницата (тоа што го логирате во плејстејшнот)

  2. направив акаунт на amazon.de и внесив две адреси,
  -едната аднеса за диливери-т.е. германска шо ја најдов рандом на некое хотелче (т.е. адреса на живеење ја ставив - демек германија сум) на оваа адреса ништо нема да ти испратат нормално зато шо кодови купваш и на мејл ти ги пуштат!!!;
  -втората адреса македонската преку која ќе ја поврзам платежната картица (за да платиш точната адреса треба да ја дајш оти амазон ги споредува податоците од банката при плаќањето)

  3. купив официјален код од 35евра шо го продава сони на амазон - а имате од 10, 20, 25, 30, 35.... (34,99 ми беше играта)
  -ми стигна мејл со хиперлинк, го прицнав и само ОК стегнав и ми додаде 35 евра на акаунтот
  -ова траеше 30тина секунди дур да ми стигни мејлот

  4. се логирав на плејстејшнот и почнав да ја даунлоадирам играта, тоцку!

  [ЕДИНСТВЕН ПРОБЛЕМ ПРИ КУПВАЊЕТО НА ПСН КОДОТ Е ШО АМАЗОН.ДЕ БАРА ДА ВНЕСИТЕ ПОДАТОЦИ ИЛИ ОД ГЕРМАНСКА ЛИЧНА КАРТА ИЛИ ОД ИНТЕРНАЦИОНАЛЕН (т.е. наш!!!!) ПАСОШ ЗА ДА ПОТВРДАТ ДЕКА СИ ПРЕКУ 18 год!, значи ако немаш 18 год не можиш да купваш или евентуално ке земиш пасош на некој шо има 18 па неговите податоци да ги внесваш]
  -при праењето на акаунто сите информаци ги внесив точни, освен адресата на живеење (т.е. адресата за диливери)

  еве ви „скриншот“ кај шо се даунлоадира играта, да видите дека работи :)
  btw, се е на англиски и игрите и се, освен „сторот“ кој е на германски
  се надевам опфатив се,
  поздрав hitman 1.jpg
   
  Последна промена: 12 Јануари 2019
  На boro1 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Sephiroth

  Sephiroth
  Unstoppable

  3,469
  2,427
  14 Мај 2008
  Машко
  Истото ова можеш да го направиш со амерички акаунт на amazon.com. Само за адреса на амазон ќе внесеш од некој хотел во Америка, не ти треба ни верификација ни ништо. Америчкиот стор има поефтини игри од швабскиот
   
  На ninja223 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ninja223

  ninja223
  Intern

  2
  1
  11 Јануари 2019
  Машко
  za brzo ke begam germanija, zato na .de naprajv :)
   
 13. Ficho

  Ficho
  Gaining Experience

  262
  211
  9 Јули 2015
  Машко
  Како активиравте PS Now со мк картица?
   
 14. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  522
  517
  9 Декември 2015
  Машко
  Купив од амазон.
   
 15. Ficho

  Ficho
  Gaining Experience

  262
  211
  9 Јули 2015
  Машко
  Ама немоеш триалот 7 дена така. Океј фала.
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 16. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,264
  2,812
  4 Септември 2008
 17. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,264
  2,812
  4 Септември 2008
  Ако го купувате бандлот само да знаете дека игрите се заклучени на регион, односно ќе можете да ги активирате само ако имате US (Americas) акаунт.
   
 18. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  522
  517
  9 Декември 2015
  Машко
  Ако добро бројам 9 игри има ама би требало да е добар дил.
   
 19. Zippo

  Zippo
  Gaining Experience

  552
  498
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  For Honor за беспари со PSN.
   
 20. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  266
  118
  28 ноември 2014
  Машко
  Дечки, да не има некој за продавање joystick за PS4?
   
 21. Ficho

  Ficho
  Gaining Experience

  262
  211
  9 Јули 2015
  Машко
  Hitman 2 Starter Pack на US store (јас го земав од таму барем, незнам за другите региони) бесплатно.
   
Слични теми
 1. Tayshaun
  Одговори:
  21
  Прегледи:
  3,605
 2. Sm0k3y25
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  1,817
 3. Psycore
  Одговори:
  22
  Прегледи:
  1,529
 4. Psycore
  Одговори:
  59
  Прегледи:
  2,729
 5. Saso PC
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  343
Вчитување...

Сподели

Вчитување...