1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

PlayStation 4 дискусија

Дискусија во форумот 'Конзоли' започната од Cika, 29 Март 2012.

1. StOrMK

StOrMK
    Gaining Experience

580
    324
    25 Јули 2015
    Машко
    Икономист
    Мислам дека со избор на продавач со добар рејтинг не би имало проблем.

На Ficho му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Ficho

Ficho
    Gaining Experience

262
    211
    9 Јули 2015
    Машко
    У случај да не ти се ризикува, тоа е тоа.

На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
  3. corpz

corpz
    Intern

14
    10
    12 Април 2007
    Секогаш пазарувам од G2A и никогаш немало утка.

Последно шо пазарив е клуч за активација на NOD32 антивирус за 1 евро (!!) со траење до февруари 2020 година кој може да се активира на три компјутери одеднаш. Си работи перфектно.

4. K3nPa4i

K3nPa4i
    Intern

24
    27
    2 Декември 2015
    Машко
    Здраво момци, ептен тазе сум со PS4 (немам поседувано PS дури од кецот) па прочачкав на него, на нет а и на форумов основите што како иде.

Како што сфаќам се се прави со промо картиците и многу се лимитирани со локациите, дури страшно дебилно, не ми е јасно зошто толку претерале, но небитно... Двата главни subscibe системи се PS+ и PSNow но за почетник мислам дека е одличен PSNow. На трејдов има многу да се читне за PS+ но ништо за PSNow.

Прашањето ми е дали со UK и US промо картица (креирав и таков и таков user) би можел да subscribe-нам PSNow а потоа да го стримам/користам од тука? Гледам дека само за 15тина држави е достапен но дали за активација е само лимитирањето или мора и физички да си таму присутен и во моментот на играње (ако е второво изгледа единствено можно би било со proxy финта)?

Благодарам.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

5. K3nPa4i

K3nPa4i
    Intern

24
    27
    2 Декември 2015
    Машко
    Активирав PSNow и надокнадувам веќе се што сум испуштил низ годиниве од еклсузивите :)
    Многу добро е што стриминг игрите може и на PC да се играат бидејќи плејката ми е на WiFi и тие што не се даунлоадираат тука може да се пукаат... всушност и не ти треба плејка ако немаш многу време за играње и сакаш повремено да се издуваш - само PSNow sub и DualShock4.

На neW1 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Ragnar

Ragnar
    On your way to fame

522
    517
    9 Декември 2015
    Машко
    Прашање - другарче се логираше од неговиот акаунт на мојот ps4 да играме една игра. И сега кога ќе се уклучам ме прашува со неговиот акаунт да се логирам или со мојот. Сакам да го отстранам неговиот акаунт. Одам во login settings и има delete account само ми е страв да не му ги избришам неговите игри на неговиoт ps4 или тоа што ќе го избришам значи дека само ги бришам неговите податоци на мојот PS4?

7. marv

marv
    On your way to fame

1,574
    846
    5 oктомври 2007
    Машко
    Само од твојот. Терај немаш гајле, ништо нема да му се случи.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Ragnar

Ragnar
    On your way to fame

522
    517
    9 Декември 2015
    Машко
    Од друга страна се мислам пошто има добри игрици на неговиот. Една симнав од неговиот дали е тоа проблем? Дали можеме двајцата во исто време да играме он на неговиот ја на мојот? Дали постои ризик од бан?

9. marv

marv
    On your way to fame

1,574
    846
    5 oктомври 2007
    Машко
    Не. Слободно може. Твојот примарен, неговиот онака да речам секундарен. Никаков бан, сосема легитимно дозволено од Сони.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

10. ninja223

ninja223
    Intern

2
    1
    11 Јануари 2019
    Машко
    КАКО ДА КУПАМ PS4 ИГРИ ОНЛАЈН МАКЕДОНИЈА!
    KAKO DA KUPVAM PS4 IGRI ONLINE MAKEDONIJA!
    мозгав цел ден и овој е начинот на кој што јас сето тоа го направив!
    за да работи ова, ви треба картица од било која наша банка, јас го напрајв со виза електрон од НЛБ

1. направив германски акаунт на ПСН продавницата (тоа што го логирате во плејстејшнот)

2. направив акаунт на amazon.de и внесив две адреси,
    -едната аднеса за диливери-т.е. германска шо ја најдов рандом на некое хотелче (т.е. адреса на живеење ја ставив - демек германија сум) на оваа адреса ништо нема да ти испратат нормално зато шо кодови купваш и на мејл ти ги пуштат!!!;
    -втората адреса македонската преку која ќе ја поврзам платежната картица (за да платиш точната адреса треба да ја дајш оти амазон ги споредува податоците од банката при плаќањето)

3. купив официјален код од 35евра шо го продава сони на амазон - а имате од 10, 20, 25, 30, 35.... (34,99 ми беше играта)
    -ми стигна мејл со хиперлинк, го прицнав и само ОК стегнав и ми додаде 35 евра на акаунтот
    -ова траеше 30тина секунди дур да ми стигни мејлот

4. се логирав на плејстејшнот и почнав да ја даунлоадирам играта, тоцку!

[ЕДИНСТВЕН ПРОБЛЕМ ПРИ КУПВАЊЕТО НА ПСН КОДОТ Е ШО АМАЗОН.ДЕ БАРА ДА ВНЕСИТЕ ПОДАТОЦИ ИЛИ ОД ГЕРМАНСКА ЛИЧНА КАРТА ИЛИ ОД ИНТЕРНАЦИОНАЛЕН (т.е. наш!!!!) ПАСОШ ЗА ДА ПОТВРДАТ ДЕКА СИ ПРЕКУ 18 год!, значи ако немаш 18 год не можиш да купваш или евентуално ке земиш пасош на некој шо има 18 па неговите податоци да ги внесваш]
    -при праењето на акаунто сите информаци ги внесив точни, освен адресата на живеење (т.е. адресата за диливери)

еве ви „скриншот“ кај шо се даунлоадира играта, да видите дека работи :)
    btw, се е на англиски и игрите и се, освен „сторот“ кој е на германски
    се надевам опфатив се,
    поздрав hitman 1.jpg

Последна промена: 12 Јануари 2019
    На boro1 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Sephiroth

Sephiroth
    Unstoppable

3,469
    2,427
    14 Мај 2008
    Машко
    Истото ова можеш да го направиш со амерички акаунт на amazon.com. Само за адреса на амазон ќе внесеш од некој хотел во Америка, не ти треба ни верификација ни ништо. Америчкиот стор има поефтини игри од швабскиот

На ninja223 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. ninja223

ninja223
    Intern

2
    1
    11 Јануари 2019
    Машко
    za brzo ke begam germanija, zato na .de naprajv :)

13. Ficho

Ficho
    Gaining Experience

262
    211
    9 Јули 2015
    Машко
    Како активиравте PS Now со мк картица?

14. Ragnar

Ragnar
    On your way to fame

522
    517
    9 Декември 2015
    Машко
    Купив од амазон.

15. Ficho

Ficho
    Gaining Experience

262
    211
    9 Јули 2015
    Машко
    Ама немоеш триалот 7 дена така. Океј фала.

16. lynx

lynx
    Unstoppable

3,264
    2,812
    4 Септември 2008
  17. lynx

lynx
    Unstoppable

3,264
    2,812
    4 Септември 2008
    Ако го купувате бандлот само да знаете дека игрите се заклучени на регион, односно ќе можете да ги активирате само ако имате US (Americas) акаунт.

18. Ragnar

Ragnar
    On your way to fame

522
    517
    9 Декември 2015
    Машко
    Ако добро бројам 9 игри има ама би требало да е добар дил.

19. Zippo

Zippo
    Gaining Experience

552
    498
    22 oктомври 2014
    Data Analyst
    For Honor за беспари со PSN.

20. mkiptv

mkiptv
    Gaining Experience

266
    118
    28 ноември 2014
    Машко
    Дечки, да не има некој за продавање joystick за PS4?

21. Ficho

Ficho
    Gaining Experience

262
    211
    9 Јули 2015
    Машко
    Hitman 2 Starter Pack на US store (јас го земав од таму барем, незнам за другите региони) бесплатно.

Слични теми
  1. Tayshaun
    Одговори:
    21
    Прегледи:
    3,605
  2. Sm0k3y25
    Одговори:
    14
    Прегледи:
    1,817
  3. Psycore