1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

PlayStation 4 дискусија

Дискусија во форумот 'Конзоли' започната од Cika, 29 Март 2012.

 1. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,323
  1,292
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Некој сајт каде што може да се купат ваучери за бугарски PS Store?

  На кратко, ова ме мачи:

  - Игрите се купени на US Account (ваучери од G2A)
  - Игрите се играни на BG Account (немам купено игра таму)

  Сакам купените US игри да ги играм онлајн на BG акаунтот...

  Претпоставувам ми треба PS+ ама на BG акаунтот.... али не сум 100% сигурен.

  Ако можам да купам PS+ за US и да играм онлајн преку BG акаунтот, така би било најпогодно.
   
  Последна промена: 29 ноември 2018
 2. Sephiroth

  Sephiroth
  Unstoppable

  3,475
  2,409
  14 Мај 2008
  Машко
  Мислам дека можеш да си купиш на US и ако ти е сетиран тој на primary, сите други акаунти на конзолата ќе имаат пристап до PSplus. Само незнам дали cloud сејвките ќе работат на блгарскиот.
   
  На -={K-O-R-U-N}=- и prolivot им се допаѓа ова.
 3. prolivot

  prolivot
  Gaining Experience

  153
  170
  28 Декември 2014
  Ако ти е US primary account сите др акаунти ќе имаат псплус. Викендов беше $40 за цела година.
   
  На marv му/ѝ се допаѓа ова.
 4. marv

  marv
  On your way to fame

  1,343
  673
  5 oктомври 2007
  Машко
  Едуно на БГ акаунтот ќе немаш клауд сејвови ако ти се битни.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
  На -={K-O-R-U-N}=- му/ѝ се допаѓа ова.
 5. VerGer

  VerGer
  Gaining Experience

  300
  232
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  како возите сетап со акаунти? пример физички копии што идат со кодови за екстра работи од зона 2 може да се активираат само со EU локација ко што контам, а најдобра цена селекција би се добила (најчесто) со USA локација (советувајте ако сум грешка во размислување). По ова би требало EU account-от да ми биде примарен? а USA ко додатен да вози? .. ама тука пак заебан ако сакам псплус?

  Може да се шалта лесно/без проблем кој е примарен на конзолата? нешто утињам у резонирање? :)
   
 6. marv

  marv
  On your way to fame

  1,343
  673
  5 oктомври 2007
  Машко
  Може на една конзола да ставиш колку сакаш примарни. Јас имам и УС и УК за свски случај и вакви случаи што опишуваш.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
  На VerGer му/ѝ се допаѓа ова.
 7. VerGer

  VerGer
  Gaining Experience

  300
  232
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  во исто време? или мислиш може да се мења без проблем? .. јас читав ама го разбрав ко еден дека може на конзола, а конзолата на колку сакаш, малце ми е конфузно .. ама уште не сум пробал на дело, имам два исто ус/ук, фала за инфо
   
 8. prolivot

  prolivot
  Gaining Experience

  153
  170
  28 Декември 2014
  Само еден во исто време. Најдобро е да ти е US. Можеш да си ги мењаш по желба ама не гледам поента. US се најевтини и повеќето промос се на US.
   
 9. marv

  marv
  On your way to fame

  1,343
  673
  5 oктомври 2007
  Машко
  Kolku sakas primarni. Kaj sestrami imam namesteno 4. I da vo isto vreme.
  Netocno. Kolku sakas (t.e. max 32) mozat da se primary. Eden PS moze da e primary na poveke accounti. Obratnoto nevazi. Eden account nemoze da ima poveke primary konzoli.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
  На VerGer и prolivot им се допаѓа ова.
 10. VerGer

  VerGer
  Gaining Experience

  300
  232
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  Ако земеш локално физичка копија од игра, ако иде со неа DLC неможеш да ги активираш освен во Регион 2 - Европа, за другото не гледам разлика.
   
 11. marv

  marv
  On your way to fame

  1,343
  673
  5 oктомври 2007
  Машко
  Баш така. Затоа за нив ќе си отвориш додатен акаунт од ЕУ и цепаш.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Ragnar

  Ragnar
  Gaining Experience

  436
  414
  9 Декември 2015
  Машко
  Може ли да има некој попуст за PS4 Pro во Македонија до нова година или тешка работа?:)
   
 13. VerGer

  VerGer
  Gaining Experience

  300
  232
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  го утна викендов? мислам дека и Про верзијата беше на попуст
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Ragnar

  Ragnar
  Gaining Experience

  436
  414
  9 Декември 2015
  Машко
  Не сум сигурен ама како и да е немаше сега да го купам, прво ТВ-то викендов :)
   
 15. boksata

  boksata
  Gaining Experience

  65
  62
  27 Декември 2017
  Машко
  Бамп на ова, ми треба fortnite battle pass за бугарски акаунт.
   
 16. marv

  marv
  On your way to fame

  1,343
  673
  5 oктомври 2007
  Машко
  Citymall Galerija mada koga kako imaat, ili online kolku sakas. CDkeys, g2a, ebay, amazon.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
 17. boksata

  boksata
  Gaining Experience

  65
  62
  27 Декември 2017
  Машко
  На амазон најдов само US а на g2a US UK Germany, никаде BG
   
 18. marv

  marv
  On your way to fame

  1,343
  673
  5 oктомври 2007
  Машко
  PLAYSTATION LIVE CARD 40ЛВ.

  https://www.pulsar.bg/playstation-store-40-лв.-

  PS Network предплатена карта - 40 лв.

  http://www.pulsar.bg/игри/ps4/

  И да ги контактираш дали може да ја купиш и да ти пуштат на маил кодот, а не да ти ја праќаат картичката. Што би се рекло да ти услужат.
   
  На boksata му/ѝ се допаѓа ова.
 19. boksata

  boksata
  Gaining Experience

  65
  62
  27 Декември 2017
  Машко
  @marv ќе се обидам, фала
   
  На marv му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Jokerski
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  558
 2. spiritBreaker
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,118
 3. Sm0k3y25
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  1,774
 4. Psycore
  Одговори:
  22
  Прегледи:
  1,307
 5. Psycore
  Одговори:
  54
  Прегледи:
  2,298
Вчитување...

Сподели

Вчитување...