1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

PayPal - Ултимативна тема за совети, упатства и општа дискусија

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од FLEGMA, 18 Јуни 2014.

 1. Blaxus

  Blaxus
  Intern

  8
  5
  8 ноември 2016
  Машко
  Ќе помине и 2020 година,а ние уште мора да користиме Stealth Paypal-и. Туго несречо.
   
  На Macedonian97* му/ѝ се допаѓа ова.
 2. stefan_v

  stefan_v
  On your way to fame

  1,422
  601
  3 Мај 2010
  Машко
  Чудна работа, ама на словенечкиот MKD ми е додадено. Предходниот пат кога проверив во https://www.paypal.com/myaccount/money/ не беше додадено. :annoyed:
  pp-mkd.png
   
 3. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,192
  2,708
  21 Јануари 2011
  Машко
  Кај мене пак PayPal credit додале, чудна работа. :confused:
   
 4. whiterabbit

  whiterabbit
  Intern

  12
  14
  20 Мај 2020
  Машко
  На македонски Пејпал скоро ми даде опција да ја потврдам картичката за да примам пари, при што ми стигна код во извештајот.

  Денеска гледам дека покрај Send, додале опција request money, но кога кликам на неа дава дека се уште не е овозможена.
   
 5. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  394
  310
  13 Март 2017
  Машко
  Код (пин) ти стига секогаш кога ставаш за прв пат (нова) картичка на акаунтот. Тоа е процес на верификација.
   
 6. Dead Brain

  Dead Brain
  Intern

  16
  11
  19 Февруари 2018
  Машко
  Инфо за оние кои креираат паупал со мк ип адреса..
  Значи за да креирате паупал прво менувате ип адреса и внесувате инфо се одлогирате и првиот логин пак направете го од истата ип адреса значи не се враќајте на нашата и потоа можете слободно да го користите паупалот направете трансакција од 1$ колку за тест да видите дали ке го лимитираат акаунтот.
  Ова го зборувам од искуство имам направено премногу паупал акаунти обично со USA инфо/ип али во последно време ги "лимитираат" односно парите се на hold додека не докажеш индентитет па сменив сеа правам со инфо+ип од франција и немам никакви проблеми.
   
  На N1kola98 и BadGirl007 им се допаѓа ова.
 7. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  394
  310
  13 Март 2017
  Машко
  Да не те пратил Венко?

  Македонска ти е картичката, која е поентата да мењаш ип? И како ќе докажеш адреса за верификација? Плус, бизнис картичка од кај ќе најдеш, фирмата од кај ти е?
   
  The-spiki, Macedonian97* и на DonFrozex им се допаѓа ова.
 8. Dead Brain

  Dead Brain
  Intern

  16
  11
  19 Февруари 2018
  Машко
  Wow не се пали одма зборував за disposable Stealth акаунт......
   
  На olikomerc му/ѝ се допаѓа ова.
 9. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,192
  2,708
  21 Јануари 2011
  Машко
  За што го користиш?
   
  На Macedonian97* му/ѝ се допаѓа ова.
 10. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,262
  860
  8 Мај 2010
  Машко
  Внимателно со овој метод, ваквите Stealth PP акаунти може лесно да бидат лимитирани доколку вршите големи трансакции.

  Користете ги внимателно и само за мали суми каде што и да се случи нема да ви биде криво.
   
  На Macedonian97* му/ѝ се допаѓа ова.
 11. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  394
  310
  13 Март 2017
  Машко
  Ако си зборел за „тоа“, напомени го.. зошто ваквите ко мене појма немаат што е disposable Stealth акаунт. Од тоа што прочитав на интернет, вика:

  You cannot add a credit card or debit card cause they will not pass the AVS check - Address Verification System.

  Незнам шо почнаа толку маубети за Paypal, кога не нема на листа. Топла вода ли ќе измислуваме?

  PayPal

  世界のPayPal - PayPal
   
  На Macedonian97* му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Macedonian97*

  Macedonian97*
  Intern

  44
  24
  9 ноември 2016
  Машко
  Венко Мирко пуштен на најјако :geek:
   
  На N1kola98 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. krema

  krema
  Professor

  10,811
  10,365
  24 Јуни 2009
  Машко
  Не знам зошто се палете на работи кои официјално за МК се сеуште недостапни.
   
  На DennyMK му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  957
  1,052
  9 Декември 2015
  Машко
  Никој не може да ни забрани да фантазираме.
   
  На TheMarshal му/ѝ се допаѓа ова.
 15. krema

  krema
  Professor

  10,811
  10,365
  24 Јуни 2009
  Машко
  Се сложувам со тебе. :D
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Macedonian97*

  Macedonian97*
  Intern

  44
  24
  9 ноември 2016
  Машко
  Не фантазираме, си водиме нормална дискусија :)
   
 17. krema

  krema
  Professor

  10,811
  10,365
  24 Јуни 2009
  Машко
  Нормалната дискусија е фантастична. :)
  Него како пуштија за МК да користиме РР за плаќање, така ќе пуштат и за примање парички, само да мине кризата и ќе биде.
   
 18. dddragan

  dddragan
  Gaining Experience

  245
  262
  12 Август 2014
  Машко
  Како функционира refund на македонски paypal? Ќе ми легнат парите автоматски на сметката поврзана со акаунтот или ќе останат углавени на paypal и ќе можам да ги искористам само при некое следно плаќање?
   
 19. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Unstoppable

  1,728
  2,052
  25 Март 2013
  Машко
  На сметка
   
  На dddragan му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Stefan_1992

  Stefan_1992
  Intern

  11
  7
  7 Април 2020
  Машко
  9A793F87-1D3C-43C2-9D25-5CE7261C3C6B.png Сега веќе е официјален емаил.
  Што значи ова? Нема повеќе вадење, примање, пуштање?
  Совет?....
   
  На BadGirl007 му/ѝ се допаѓа ова.
 21. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,262
  860
  8 Мај 2010
  Машко
  Овој пејпал е направен со методот со Македонски пејпал што „прима“ пари?
   
 22. Stefan_1992

  Stefan_1992
  Intern

  11
  7
  7 Април 2020
  Машко
  "Словенски" преку НЛБ картица....

  Иначе штотуку пробав да префрлам пари (withdraw опција), успешно беше. До кога би терал вака, до кога имам "рок" да ги доставам информациите? Имам бугарски пасош, се мислам дали би можел со информации од "европски пасош" да успеам некако...?
   
  Последна промена: 31 Мај 2020 во 20:19
  На WeiWuWei му/ѝ се допаѓа ова.
 23. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,780
  27,476
  4 Септември 2008
  Претпоставувам дека зборено е веќе, извинете.

  Дали може на МК paypal, да ПРИМАШ пари, НЕ да ги вадиш?
   
 24. Маша

  Маша
  On your way to fame

  268
  606
  24 Април 2007
  Женско
  НЕ МОЖЕ.
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 25. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,192
  2,708
  21 Јануари 2011
  Машко
  Ама си остра и директна :suprised:
   
  На tupacan му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...