1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

PayPal сега и во Македонија

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од pinky, 17 Јуни 2014.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. LoCo5

  LoCo5
  Intern

  20
  4
  6 Јуни 2014
  Машко
  Не ги вратија парите од верификацијата што ги земаа.
   
 2. Jedah

  Jedah
  Practice makes perfect

  917
  1,401
  6 ноември 2007
  Мех изолирани случаи. Да не генерализираме.
  Ме имаат заебано и на Реклама 5 па што да правиме...Да не продаваме преку него...
   
 3. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,295
  3,704
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Со лесно нека ти оди у секој случај
   
 4. stefan_v

  stefan_v
  On your way to fame

  1,417
  599
  3 Мај 2010
  Машко
  Нема да ти ги вратат на картичката, во PayPal баланс треба да ги имаш мислам. Ај провери на PayPal-от дали се таму.
  Ако не се таму почекај некој саат.
   
 5. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,478
  25,531
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Ти ги враќаат на картичка во рок од 24 часа од варификација. Мене ми стојат во Резервирани сретства.
   
 6. Micho123

  Micho123
  Intern

  2
  0
  5 Мај 2014
  Машко
  Преку комерцијална неможе :S
   
 7. Allex

  Allex
  Practice makes perfect

  817
  1,055
  8 Март 2013
  Машко
  Зошто не би можело? Можеше преку било која банка и претходно со словенија па не сега...
   
 8. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Practice makes perfect

  1,547
  1,762
  25 Март 2013
  Машко
  Visa electron ти е картичката со чип? Со оваа споменатава би требало да може
   
 9. LoCo5

  LoCo5
  Intern

  20
  4
  6 Јуни 2014
  Машко
  0 е балансот. Уште не ги вратиле. Не ми е до тие пари, па ако ги вратат ги вратат.
  Иначе, како да ставам пари на Профилот за да можам да купам нешто?
   
 10. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,295
  3,704
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Е не можам више.... Овер енд аут
   
  На goran_oh му/ѝ се допаѓа ова.
 11. LoCo5

  LoCo5
  Intern

  20
  4
  6 Јуни 2014
  Машко
  Нема опција за ставање пари.
   
 12. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,319
  1,108
  26 Април 2013
  Машко
  Колку наплатува за верифициранје со македонски акаунт?
   
 13. LoCo5

  LoCo5
  Intern

  20
  4
  6 Јуни 2014
  Машко
  1долар
   
  На goran_oh му/ѝ се допаѓа ова.
 14. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,319
  1,108
  26 Април 2013
  Машко
  Ај ке ти одговорам јас нема потреба да ставаш пари директно ти повлекува од картичката,а ако немаш пари на нејзе ке си ставиш и ке си порачуваш,сега јасно ти е?
   
  На LoCo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. LoCo5

  LoCo5
  Intern

  20
  4
  6 Јуни 2014
  Машко
  Имам 44 денари останато на картицата, а на профилот пишува 0.
   
 16. Скоти

  Скоти
  Gaining Experience

  259
  492
  15 oктомври 2013
  Машко
  Ај јас да прашам никогаш не сум работел со PayPal,како да ставам пари од картичката на PayPal acountot,за да не пушува 0 ?
   
 17. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,319
  1,108
  26 Април 2013
  Машко
  па ке си ставиш утре пари на картичка повеке и ке си порачаш вака имаш само 1 долар сто ке порачаш со него ништо.
   
 18. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,319
  1,108
  26 Април 2013
  Машко
  не можиш да ставиш а немаш потреба никаква за тоа,пошто се ке плачаш од картичката сто ти е врзана на пајпал.
   
 19. LoCo5

  LoCo5
  Intern

  20
  4
  6 Јуни 2014
  Машко
  Нормално дека со 1 долар ништо, ама зошто ни тој 1 не го пишува?
   
 20. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,807
  1,646
  22 oктомври 2012
  Машко


  Затоа што PayPal не ти за гледање на состојбата на сметката...
   
  На goranzoran му/ѝ се допаѓа ова.
 21. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,319
  1,108
  26 Април 2013
  Машко
  Кај да го пусува тој еден долар на пајпал да го писува а ти го имаш на картичка,друже на пајпал ти покажува само колку пари имаш на пајпал а на картичка тука не ти покажува а не ни смее да покажува колку имаш на сметка ти пари во ванка.
   
 22. LoCo5

  LoCo5
  Intern

  20
  4
  6 Јуни 2014
  Машко
  Епа за што е тој баланс?
   
 23. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,272
  6,402
  27 Март 2014
  dokolku ti pratat pari(nekogas), togas ke ti gi pisuva tamu.
   
  На LoCo5 и Скоти им се допаѓа ова.
 24. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,807
  1,646
  22 oктомври 2012
  Машко
  На Necromancer, goranzoran, MarkoHF и уште 6 други им се допаѓа ова.
 25. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,272
  6,402
  27 Март 2014
  haha edukacija for paypal noobs :)
   
  FilipTodorov, goran_oh и на stefan_v им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...