• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Payoneer картичка

metahuman

Intern
23 септември 2019
30
15
Немам никакви пари префрлено од Skrill eдноставно мојот Account nomber, routing, bank name i adress имам доставено и ми ги имаат пратено преку апликација од нивните банки незнам во каква трансакција спаѓа тоа ама не е од paypal ili skrill сигурно ниту преку make a payment...
Ако си поврзал Skrill со Payoneer, односно ако на Skrill си поставил пoдатоци од Payoneer Global Payment Service (account number, bank name итн.), и притоа на тој начин си ги повлекувал парите од Skrill, тогаш тоа спаѓа во Skrill трансакција.
 

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,206
1,301
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
"We're sorry but you cannot make a payment at this time. " Кога пробувам да пратам пари на друго лице со payoneer картица. Што е работава?
 

nashio

Gaining Experience
14 јануари 2011
438
489
Bitola
www.zdravkovski.com
nashio's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 3.8GHz & DeepCool IceWind Pro
Motherboard
B350 Gaming Plus
Storage
256 SSD EVO
PSU
EVGA Bronze 600
RAM
Ripjaws V DDR4-3000 64GB
Video card
Radeon RX 580
Case
DeepCool
Mouse
MX Master
Keyboard
G.SKILL KM570 MX
Audio
Wharfedale Diamond 8.1 Pro Active
Monitor
Dell UP2716D, Dell U2414H
OS
Windows 10
"We're sorry but you cannot make a payment at this time. " Кога пробувам да пратам пари на друго лице со payoneer картица. Што е работава?
Замина тој воз, треба да имаш известување од нив за таа промена или види малку поназад во темата, имаше постирано член.
 

_Toni_

Intern
27 октомври 2020
3
0
Ако си поврзал Skrill со Payoneer, односно ако на Skrill си поставил пoдатоци од Payoneer Global Payment Service (account number, bank name итн.), и притоа на тој начин си ги повлекувал парите од Skrill, тогаш тоа спаѓа во Skrill трансакција.
Nemam skrill, prashav lugje shto rabotat so payoneer na fiver treba ednostavno pari da ti legnat od fiver na smetka minimum 100 za da si mozel da naracas karticka.
 

artweb

On your way to fame
5 март 2012
1,415
688
Скопје
artweb's setup  
Processor & Cooler
I5 6500 3,2Ghz, 6mb cache
Motherboard
HP EliteDesk 800 G2 795970-001
Storage
Patriot Blast SSD 120gb
RAM
8 DDR4 2133mhz
Video card
Intel GPU on board
Case
HP EliteDesk 800 G2 Tower case
Mouse
Gigabyte AIRE M60
Keyboard
A4Tech
Monitor
LG 24MB56HQ-B
OS
Windows 10
После еден месец некако успеав да ја добијам чет подршката.

Ги прашав зошто изводот од банка ми е одбиен, одговорот беше дека не можело скриншот туку слика.
Вели ај прати ми одма ако можеш да убрзаме.
Земам од НЛБ изводот печатам сликам и праќам.
Ми вика, тоа е истото само сликано, му викам ОК ако ти го пртам во ПДФ може, може вели.
Му праќам ПДФ, ми враќа сори не е прифалив изводот биејќи е на различен јазик.
Тука не е официјален англискиот јазик, сите сметки и изводи се на крилично писмо.
Ми враќа, прифатливо е крилично писмо само документот треба да содржи твое Име, адреса, датум и последна транскација.
Го има сето тоа на изводот, не разбирам што е проблемот, му враќам.

Ми побара сметка, му патив сметка од ЕВН рече дека е ОК сметката.

Се надевам дека ќе ми ја одобрат картичката.

Не ми го прифатија изводот од НЛБ, не знам зошто.

Изгледа секој вработен во Пејонир си има свои правила, како ќе им прдне така прават, на некои им прифаќаат извод од НЛБ, на други не.

Порано не беше вака, се одеше како подмачкано.
 

wolverine

On your way to fame
27 јуни 2012
892
824
Голема Македонија
wolverine's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 6700K @ 4 GHz + Corsair H115i PRO RGB
Motherboard
Gigabyte GA-Z170X-Gaming 3
Storage
Samsung 960 EVO M.2 + HDD 1TB WD EZEX
PSU
EVGA SuperNOVA 750 G3
RAM
32GB G.Skill TridentZ DDR4 @ 3000 MHz
Video card
Gigabyte 1660 TI SUPER 6GB GDDR6
Case
NZXT S340 ELITE BLACK + BLUE
Mouse
A4Tech V5
Keyboard
SK61 Optical Switch
Monitor
DELL UltraSharp U2412M
OS
Ubuntu
Не ми го прифатија изводот од НЛБ, не знам зошто.
Изводот од НЛБ треба да е на англиски јазик и во ПДФ формат и пожелно е да има пари на сметката и да не биде 0.00. Има опција да одбереш англиски во порталот.
 

artweb

On your way to fame
5 март 2012
1,415
688
Скопје
artweb's setup  
Processor & Cooler
I5 6500 3,2Ghz, 6mb cache
Motherboard
HP EliteDesk 800 G2 795970-001
Storage
Patriot Blast SSD 120gb
RAM
8 DDR4 2133mhz
Video card
Intel GPU on board
Case
HP EliteDesk 800 G2 Tower case
Mouse
Gigabyte AIRE M60
Keyboard
A4Tech
Monitor
LG 24MB56HQ-B
OS
Windows 10
Тој самиот кажа дека е прифатливо на кирилица, во пдф му пратив и имаше пари.
Знам дека има опција на англиски, кога тој вели дека може на кирилица што е проблемот?
 

Torlakian

Gaining Experience
21 октомври 2014
202
181
Куманово
Тој самиот кажа дека е прифатливо на кирилица, во пдф му пратив и имаше пари.
Знам дека има опција на англиски, кога тој вели дека може на кирилица што е проблемот?
дедлајн има ли за овие документи, бидејќи мене што ми пратија никаде не пишуваше дедлајн ?
Јас им пратив извод од банка на македонски на 8 октомври и уште ништо.
 

artweb

On your way to fame
5 март 2012
1,415
688
Скопје
artweb's setup  
Processor & Cooler
I5 6500 3,2Ghz, 6mb cache
Motherboard
HP EliteDesk 800 G2 795970-001
Storage
Patriot Blast SSD 120gb
RAM
8 DDR4 2133mhz
Video card
Intel GPU on board
Case
HP EliteDesk 800 G2 Tower case
Mouse
Gigabyte AIRE M60
Keyboard
A4Tech
Monitor
LG 24MB56HQ-B
OS
Windows 10
Мислам дека нема дедлајн.
Првиот пат добив на мејл ивестување дека не ми е прифатена лична карта, вториот пат не добив известување на мејл, на акаунтот во Verification Center ви History секцијата пишуваше дека не ми е прифатен изводот од банка.
Кликни на History табот.
 

VerGer

Practice makes perfect
9 ноември 2016
1,110
1,012
Скопје
Мислам дека нема дедлајн.
Првиот пат добив на мејл ивестување дека не ми е прифатена лична карта, вториот пат не добив известување на мејл, на акаунтот во Verification Center ви History секцијата пишуваше дека не ми е прифатен изводот од банка.
Кликни на History табот.
јас омав дедлајн во мејлот .. не ми теќиња ваљда до серед октомври беше. Мене без проблем телеком сметка ми валидираа
 

Propeller

Intern
5 февруари 2015
44
26
Дали може да имате прилив на пари и да ги користите истите во маркет/вадите од банкомат ако сте во процес на верификација?
 

VerGer

Practice makes perfect
9 ноември 2016
1,110
1,012
Скопје
Дали може да имате прилив на пари и да ги користите истите во маркет/вадите од банкомат ако сте во процес на верификација?
немав проблем ни со едното ни со другото си функционираше нормално, незнам после крајниот рок за верификација што ви се десило ..
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,523
3,659
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Ааа значи затоа пред неколку недели еден клиент што го терав да отвори Пејонир ми се пожали дека му барале вака да се слика, а он бил сам па не можел во исто време и да држи документи во раце и сам да се слика :ROFLMAO:
 

wolverine

On your way to fame
27 јуни 2012
892
824
Голема Македонија
wolverine's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 6700K @ 4 GHz + Corsair H115i PRO RGB
Motherboard
Gigabyte GA-Z170X-Gaming 3
Storage
Samsung 960 EVO M.2 + HDD 1TB WD EZEX
PSU
EVGA SuperNOVA 750 G3
RAM
32GB G.Skill TridentZ DDR4 @ 3000 MHz
Video card
Gigabyte 1660 TI SUPER 6GB GDDR6
Case
NZXT S340 ELITE BLACK + BLUE
Mouse
A4Tech V5
Keyboard
SK61 Optical Switch
Monitor
DELL UltraSharp U2412M
OS
Ubuntu

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1,457
1,079
pipelin's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3210M @ 2.50GHz
Motherboard
FUJITSU FJNBB1C (CPU Socket - U3E1)
Storage
Samsung SSD 860 QVO 1TB
RAM
16GB DDR3 SODIMM
Video card
Intel HD Graphics 4000
OS
Windows 10
Немам ништо згрешено @wolverine ова им е некоја нова процедура за верификација која гледам и кај други а најверојатно и кај поголем % од корисниците ќе помине. Само е ептен претерано со верификации.

Значи верифицирано беше се до скоро (имав пишано во претходно страници), и сега ова пак.
 

artweb

On your way to fame
5 март 2012
1,415
688
Скопје
artweb's setup  
Processor & Cooler
I5 6500 3,2Ghz, 6mb cache
Motherboard
HP EliteDesk 800 G2 795970-001
Storage
Patriot Blast SSD 120gb
RAM
8 DDR4 2133mhz
Video card
Intel GPU on board
Case
HP EliteDesk 800 G2 Tower case
Mouse
Gigabyte AIRE M60
Keyboard
A4Tech
Monitor
LG 24MB56HQ-B
OS
Windows 10
Ааа значи затоа пред неколку недели еден клиент што го терав да отвори Пејонир ми се пожали дека му барале вака да се слика, а он бил сам па не можел во исто време и да држи документи во раце и сам да се слика :ROFLMAO:
Зошто си го терал да отвори Пајонир, ако не е тајна?
Мислењето е автоматски споено:

Овие скроз се мрднале со умот.
Повеќе од месец дена се обидувам да ја верифицирам адресата, ништо не ми прифаќаат.
Последно пред недела дена им пратив сметка уште е under review.
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,523
3,659
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64

artweb

On your way to fame
5 март 2012
1,415
688
Скопје
artweb's setup  
Processor & Cooler
I5 6500 3,2Ghz, 6mb cache
Motherboard
HP EliteDesk 800 G2 795970-001
Storage
Patriot Blast SSD 120gb
RAM
8 DDR4 2133mhz
Video card
Intel GPU on board
Case
HP EliteDesk 800 G2 Tower case
Mouse
Gigabyte AIRE M60
Keyboard
A4Tech
Monitor
LG 24MB56HQ-B
OS
Windows 10
Мене НЛБ пдф на крилица ми го одбија.
 

Anungunrama

Gaining Experience
5 февруари 2019
86
81
После одбиена лична карта, сметка на мое име, на крај прифатија за 10-на дена извод од банка :D 2 месеци чекав и пет пути зборев со лајв чет мороните, сите со ист одговор - ќе се среди. После тоа идеше одбивање :D Иначе од чет ми кажаа дека рокот е 15 Декември за ставање и одобрување на документи.
 

artweb

On your way to fame
5 март 2012
1,415
688
Скопје
artweb's setup  
Processor & Cooler
I5 6500 3,2Ghz, 6mb cache
Motherboard
HP EliteDesk 800 G2 795970-001
Storage
Patriot Blast SSD 120gb
RAM
8 DDR4 2133mhz
Video card
Intel GPU on board
Case
HP EliteDesk 800 G2 Tower case
Mouse
Gigabyte AIRE M60
Keyboard
A4Tech
Monitor
LG 24MB56HQ-B
OS
Windows 10
И јас веќе два месеци се борам со мороните.
Веќе почнав да губам надеж.

Порано не беше вака, се одеше како подмачкано.
Мислењето е автоматски споено:

После два месеци гњаважа ми приватија пдф од НЛБ на англиски.
Предходно, одбиена лична карта, пдф од НЛБ на Македонски, сметка на мое име од ЕВН.

Се е до тоа дали е станат на десна нога тој од чет продшката, на Логан господ здравје да му дава. :D
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,730
Мислења
831,497
Членови
28,723
Најнов член
manski
На врв Дно