1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Nintendo Switch Lite (20.09.2019)

Дискусија во форумот 'Nintendo' започната од Jedah, 10 Јули 2019.

 1. DimitarKrecev

  DimitarKrecev
  Intern

  5
  0
  8 Април 2020
  Машко
  Тоа знам дека ми е достапна на сите конзоли. Имав другар во Германија, тој имаше еден акаунт Германски а другиот му беше јапонски, бидејќи јапонците имале подобри попусти на некои игри, он така ми кажа. И за двата користеше иста картичка и немаше никаков проблем, само што кога го користеше јапонскиот акаунт беше во јени наместо евра.
   
 2. TheMarshal

  TheMarshal
  On your way to fame

  647
  994
  3 Јануари 2019
  Машко
  Don't make me spend more money on games! Треба нешто и за аудио опрема да иде. :D
   
  На VerGer му/ѝ се допаѓа ова.
 3. DimitarKrecev

  DimitarKrecev
  Intern

  5
  0
  8 Април 2020
  Машко
  Галерија нема многу избор, а пробав да нарачам гифт карт од амазон, и не ми дава. Сите се за Америка само.
   
 4. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  736
  680
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  дигитален друже си купуваш во валута за кој маркет сакаш. Ако сакаш германија зимаш вакво:
  https://www.amazon.de/Nintendo-eSho...ywords=nintendo+digital&qid=1586506799&sr=8-4
  ако сакаш америчко си зимаш од амазон ком во долари.
   
 5. Nightwalker

  Nightwalker
  Gaining Experience

  105
  91
  18 ноември 2007
  Машко
  Од вчера на eShop на попуст се и главните Нинтендо наслови, по веќе озлогласените 30%. Коментирано и критикувано од памтивек, но и нешто што Нинтендо никогаш нема да смени со оглед на тоа што нивните игри секогаш се продаваат, дури и по неколку години од нивното појавување на пазарот.

  Што се однесува до Switch Lite-от... наследник на 3DS, а сепак и до ден денес многу повеќе играм на 3DS-от, од едноставна причина што мнозинството квалитетни игри на 3DS нема да ги најдеш на PC... што не е случај со Switch, кадешто 90% од добрите наслови (со исклучок на задолжителните Нинтендо маскоти) се на PC, и често може да се купат за доста помала цена. Факторот што може да ги играш во handheld mode некако не е доволен, барем за мене.

  Оттука имам еднаш нарачано, без проблем. Пред некаде 7 месеци.
   
  Последна промена: 10 Април 2020
 6. DimitarKrecev

  DimitarKrecev
  Intern

  5
  0
  8 Април 2020
  Машко
  А како купуваш? Мене не ми дава. Ми вика дека овој предмет е само за луѓе од Германија и Австрија.
   
 7. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  736
  680
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  смени адреса на амазон, пред да купиш. За германскиот неможе да ти гарантирам дека нема картицата да ти ја одбие, не сум имал потреба до сега да купувам од таму, ама на амерички и англиски имам купувано повеќепати со македонска картица без проблем.

  А адреса мора да смениш. После купување може да си ја вратиш пак предходната не е проблем тоа.
   
 8. DimitarKrecev

  DimitarKrecev
  Intern

  5
  0
  8 Април 2020
  Машко
  А кодот од гифт кард онлине ти стигнува на маил?
   
 9. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  736
  680
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  и на мејл и на амазон у дигитални нарачки си седи
   
Слични теми
 1. TylerMkD
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  872
 2. VerGer
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,516
 3. Nightwalker
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  264
 4. Bozoo
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  734
 5. Mihail Krstevski
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  435
Вчитување...

Сподели

Вчитување...