1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Nintendo Switch Lite (20.09.2019)

Дискусија во форумот 'Nintendo' започната од Jedah, 10 Јули 2019.

1. DimitarKrecev

DimitarKrecev
    Intern

5
    0
    8 Април 2020
    Машко
    Тоа знам дека ми е достапна на сите конзоли. Имав другар во Германија, тој имаше еден акаунт Германски а другиот му беше јапонски, бидејќи јапонците имале подобри попусти на некои игри, он така ми кажа. И за двата користеше иста картичка и немаше никаков проблем, само што кога го користеше јапонскиот акаунт беше во јени наместо евра.

2. TheMarshal

TheMarshal
    On your way to fame

647
    994
    3 Јануари 2019
    Машко
    Don't make me spend more money on games! Треба нешто и за аудио опрема да иде. :D

На VerGer му/ѝ се допаѓа ова.
  3. DimitarKrecev

DimitarKrecev
    Intern

5
    0
    8 Април 2020
    Машко
    Галерија нема многу избор, а пробав да нарачам гифт карт од амазон, и не ми дава. Сите се за Америка само.

4. VerGer

VerGer
    On your way to fame

736
    680
    9 ноември 2016
    Машко
    ИТ
    дигитален друже си купуваш во валута за кој маркет сакаш. Ако сакаш германија зимаш вакво:
    https://www.amazon.de/Nintendo-eSho...ywords=nintendo+digital&qid=1586506799&sr=8-4
    ако сакаш америчко си зимаш од амазон ком во долари.

5. Nightwalker

Nightwalker
    Gaining Experience

105
    91
    18 ноември 2007
    Машко
    Од вчера на eShop на попуст се и главните Нинтендо наслови, по веќе озлогласените 30%. Коментирано и критикувано од памтивек, но и нешто што Нинтендо никогаш нема да смени со оглед на тоа што нивните игри секогаш се продаваат, дури и по неколку години од нивното појавување на пазарот.

Што се однесува до Switch Lite-от... наследник на 3DS, а сепак и до ден денес многу повеќе играм на 3DS-от, од едноставна причина што мнозинството квалитетни игри на 3DS нема да ги најдеш на PC... што не е случај со Switch, кадешто 90% од добрите наслови (со исклучок на задолжителните Нинтендо маскоти) се на PC, и често може да се купат за доста помала цена. Факторот што може да ги играш во handheld mode некако не е доволен, барем за мене.

Оттука имам еднаш нарачано, без проблем. Пред некаде 7 месеци.

Последна промена: 10 Април 2020
  6. DimitarKrecev

DimitarKrecev
    Intern

5
    0
    8 Април 2020
    Машко
    А како купуваш? Мене не ми дава. Ми вика дека овој предмет е само за луѓе од Германија и Австрија.

7. VerGer

VerGer
    On your way to fame

736
    680
    9 ноември 2016
    Машко
    ИТ
    смени адреса на амазон, пред да купиш. За германскиот неможе да ти гарантирам дека нема картицата да ти ја одбие, не сум имал потреба до сега да купувам од таму, ама на амерички и англиски имам купувано повеќепати со македонска картица без проблем.

А адреса мора да смениш. После купување може да си ја вратиш пак предходната не е проблем тоа.

8. DimitarKrecev

DimitarKrecev
    Intern

5
    0
    8 Април 2020
    Машко
    А кодот од гифт кард онлине ти стигнува на маил?

9. VerGer

VerGer
    On your way to fame

736
    680
    9 ноември 2016
    Машко
    ИТ
    и на мејл и на амазон у дигитални нарачки си седи

Слични теми
  1. TylerMkD
    Одговори: