1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Мобилари во Македонија - искуства и мислења

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од NERD., 12 Февруари 2015.

 1. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,358
  27,054
  4 Септември 2008
  Доказ?
   
 2. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  629
  322
  7 oктомври 2014
  Конектор и камера од Ф верзија на У не работи, и обратно.


  Sent from my iPhone using Tapatalk

  од С3 до С9 , верувам и с10 така го средиле haha


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  Изменето од модератор: 13 oктомври 2019
 3. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,358
  27,054
  4 Септември 2008
  Муабетот беше за Exynos модели, не Snapdragon.
   
 4. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  629
  322
  7 oктомври 2014
  Пак ги вртиш работите...


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 5. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,358
  27,054
  4 Септември 2008


  Како можеш да земеш Snapdragon во мк?
   
 6. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  629
  322
  7 oктомври 2014
  Сите по мобилариве(90%) што се носат како Нови или експонати без кутиите, или нови без кутии се Snapdragon.
   
 7. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,358
  27,054
  4 Септември 2008
  Ти дали си сериозен или си играш со мене?

  Се што се продава ново е Exynos, еве сега сакам да речеме да земам s10 Snapdragon, имате нов?
   
  На Ile bocev му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Rac58

  Rac58
  Gaining Experience

  246
  166
  5 Јануари 2017
  Машко
  слободни активности
  Самсунг А70 има Shnapdragon процесор
  Испратено од SM-A705FN преку IT.mk форум апликација
   
 9. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,358
  27,054
  4 Септември 2008
  Дај бе усул малце, 200 пати истите работи.

  Збориме за S серија
   
 10. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  629
  322
  7 oктомври 2014
  Не изгледа ти се зафркаваш со мене, има с10 и с10 плус моментално како нови со снап драгон, и тие се продаваат и ќе се продаваат подобро од било која Ф верзија пошо цената е нереална и премногу добра.

  А дали имаме, одбери кој модел сакаш, ајфон самсунг по порачка го имаш, било што.
   
 11. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,358
  27,054
  4 Септември 2008
  Ок за да бидам јасен. Нов у продавница, S10 плус, Snapdragon, цена?

  Не по порачка, тука во МК? А и за порачка цена дај.
   
 12. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  629
  322
  7 oктомври 2014
  680e нов неотпакуван/ /
  520-540 мислам "НОВ" без кутија, со лепенки и орг полнач.
   
 13. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,358
  27,054
  4 Септември 2008
  Абе ти луд си бе, зошто не сте кажале дека имате Snapdragon верзии на лагер? Буквално никој не знае за ова.
   
 14. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  629
  322
  7 oктомври 2014
  Не кажав дека имаме, кажав може да ти се порача и да ти се донесе, дали за ден дали за 3 ќе го имаш, барем овој новиот.
  Не мешам тука фирма пошо се држи претежно европски модели за наш пазар со локална гаранцијата.

  Сакав да ти укажам дека моментално по голем дел од мобиларите се претежено продава Снап драгон посебно с8 и с9 со плус, од предходната недела веќе има и с10 и с10 плус, и не се нови.
   
  Последна промена: 14 oктомври 2019
 15. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,358
  27,054
  4 Септември 2008
  680 e с10 плус?
   
 16. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  629
  322
  7 oктомври 2014
  тие се цените.
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 17. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,358
  27,054
  4 Септември 2008
  Од кога нудите опции за ордер?
   
 18. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  629
  322
  7 oктомври 2014
  Posledno vreme se pocesto.
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 19. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,295
  1,588
  5 oктомври 2007
  Машко
  A kade toa, najverojatno sum propustil kaj rabotis. Vise nego verojatno.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
 20. worker_x

  worker_x
  Gaining Experience

  366
  363
  17 Март 2010
  Машко
   
 21. zirkach

  zirkach
  Gaining Experience

  185
  145
  12 Февруари 2015
  Машко
  поука од последниве неколку страници: Земајте од каде сакате и по која било цена само не дај боже да дојде до некој дефект и сервис :)
   
  На damil, Speedster, mihovkris и уште 3 други им се допаѓа ова.
 22. Скоти

  Скоти
  On your way to fame

  292
  635
  15 oктомври 2013
  Машко
  И јас сум земал од сетек нов неотпакован Самсунг а40, пред мене го отворија за да проверат дали е се во ред.
  Иначе, 3 телефони купувам од Мобиком Битола, нови и неотпаковани, јбг кога давам 42к за телефон сакам сам да си го отпакувам.
   
  На Fatal1ty_ и DrMTR им се допаѓа ова.
 23. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  348
  293
  21 Мај 2017
  Машко
  Гаранцијата и онака нема некоја вредност, пола од работите не се покриени под гаранција, а за останатите пола ќе ти кажат дека е твоја грешка, дали настаната од удар или вода, полнење со друг полнач или нешто слично.
   
  zirkach, Gumirano, Gaston и на уште 1 им се допаѓа ова.
 24. Скоти

  Скоти
  On your way to fame

  292
  635
  15 oктомври 2013
  Машко
  Имав добро искуство со Телеком, купен лаптоп од таму во јануар, во август ми откажа полначот, воопшто не полнеше. Го однесов во најблиската Телеком продавница со гаранцијата, го земаа, после 18 дена ми го вратија со нов неотпакован полнач. Ми ја вратија и гаранцијата и то је то. Нити ми рекоа вака си го полнел, така си го полнел, нити дека јас сум го оштетил, ништо.
   
  На Speedster му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Avid

  Avid
  Guru

  4,274
  6,367
  21 Јануари 2009
  >добро искуство
  >18 дена за полнач
   
  На damil, zirkach, Gaston и уште 5 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...