1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од the_maker, 18 Септември 2014.

 1. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,300
  6,427
  27 Март 2014
  Несака веќе да се замара со ситна боранија, кога на операторите може да им шитка количини и да не се замара со корисничка поддршка. Најубаво е така. Затоа и исчезна.
   
  На Zippo, Potop, moongose и уште 4 други им се допаѓа ова.
 2. Misko6000

  Misko6000
  On your way to fame

  763
  731
  5 Април 2015
  Машко
  Не знам, ако некој има повеќе инфо на форумов,нека пише, за мене е мистерија????

  Sent from my Mi using Tapatalk
   
  На Potop и it_boy им се допаѓа ова.
 3. despotovikj

  despotovikj
  On your way to fame

  1,039
  504
  7 Март 2014
  Машко
  Кога се продаваа првите парчиња по цел ден беше на форум, али кога склучи договор со операторите го снема.Нема време за ситен пазар.Незнам само кој е сопственик на продажниот салон во гтц.

  Испратено од SM-G960F преку IT.mk форум апликација
   
  На Potop, DrMTR, Banjifiko и уште 3 други им се допаѓа ова.
 4. efto

  efto
  Gaining Experience

  289
  250
  19 Април 2007
  the_maker последен пат беше виден (како): 24 Март 2019
   
  На DrMTR и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 5. Misko6000

  Misko6000
  On your way to fame

  763
  731
  5 Април 2015
  Машко
  Hi communications.

  Sent from my Mi using Tapatalk
   
  На despotovikj и it_boy им се допаѓа ова.
 6. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,612
  4,550
  23 Јуни 2015
  Машко
  На мејкерот си е Хај Стор.
   
  На Borsa и despotovikj им се допаѓа ова.
 7. despotovikj

  despotovikj
  On your way to fame

  1,039
  504
  7 Март 2014
  Машко
 8. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,980
  4,217
  28 oктомври 2008
  Јас се сеќавам и кога пишуваше дека чисто ентузијастички се занимава со Xiaomi, и за Hi.mk збореше во трето лице т.е дека е само за стручна софтверска и форумска поддршка... Ах, да и кога имаше понуди на Групер со иста цена како и во Hi. mk.:D

  Како и да е, целта ги оправдува средствата. Можам да разберам дека се нема време, се води сериозен бизнис со провајдери и слично. Ама не смее да се игнорира каде сето тоа почнало, и рака на срце, да не беа форумов и некои од неговите членови ентузијасти, УБЕДЕН сум дека Xiaomi во MK немаше да биде ни блиску до тоа што е сега...
   
  На gocetan, Zippo, Krkac и уште 13 други им се допаѓа ова.
 9. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,264
  1,712
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Сигурно нема време НО требаше барем јасно да си се произнесе тука и да си каже ... форумов е тој што го стави на мапа и доби подршка од сите нас и истотака и тој доста ни има помогнато со секакви проблеми, сега не очекувам више да се замара но може барем збор два да си каже на темава како почит кон сите нас кои купуваме на почетокот шаоми уреди и ширевме бесплатна пропаганда хаха.

  Инаку на тема шаоми они и самсунг сега добија малце простор да дишат од хуавеи и споија сили и направија одлични продукти како што се Mi Note 10 и Redmi Note 8 Pro ... Mi 10 и S11 ќе имаат одлични камери наредната година ...
   
  На Potop, it_boy, despotovikj и уште 2 други им се допаѓа ова.
 10. Avid

  Avid
  Guru

  4,158
  6,192
  21 Јануари 2009
  Ќе се врати мејкеро, @kirev ми кажа
   
  На kirev и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 11. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,252
  1,539
  5 oктомври 2007
  Машко
  И од извори блиски на владата се дознава дека веќе подолго време нема врска со Хај Комуникации.

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
  На The Geek Boy, TylerMkD, Nomad и уште 4 други им се допаѓа ова.
 12. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,264
  1,712
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Не беше он еден од сопствениците?
   
 13. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Practice makes perfect

  1,593
  1,809
  25 Март 2013
  Машко
  Сега е дел од Good Bye Комуникации?
   
 14. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,252
  1,539
  5 oктомври 2007
  Машко
  Употребеното минато време ти е точно.

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
  На gremlin му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Arcannia

  Arcannia
  Gaining Experience

  60
  60
  13 Март 2015
  Машко
  Тоа е за ако склучуваш нов договор.
  За обнова од постоечки сумата што ти ја кажуваат како бонус/субвенција се одзема од Основна цена на телефонот што го сакаш, како што кажа членот погоре. И тој бонус варира во однос на тоа во која тарифа ќе обновиш (повисока тарифа, поголем бонус).
   
  На despotovikj му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Misko6000

  Misko6000
  On your way to fame

  763
  731
  5 Април 2015
  Машко
  Пред петнаесет дена обновив договор и знам што пишувам.

  Sent from my Mi using Tapatalk
   
 17. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  527
  313
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Не најдов соодветна тема па ке пишам тука. Нека биде преместена во соодветна.
  Си го изгубив или ми го џапнаа мобилнио. Дали ако пријавам у полиција со IMEI бројо ( го има на кутијата шо оде со телефоно) дали можат да го лоцират и покрај тоа шо е исклучен?
  Заклучен е иначе со код. Дали може тај код да се пробие ако го однесат некаде кај тие шо поправат мобилни?
  Има ли чаре?
   
 18. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,378
  3,699
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Ако не е шаоми тогај пиши во друга тема за соодветниот модел.
   
 19. worker_x

  worker_x
  Gaining Experience

  363
  362
  17 Март 2010
  Машко
  Пример, што би зел?
   
 20. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  1,040
  415
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Би го додал и покофон.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 21. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,980
  26,681
  4 Септември 2008
  Mi9, Pixel 2, S9.
   
  На DaVoRkNe и worker_x им се допаѓа ова.
 22. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  527
  313
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Шаоми е, затоа и пишав тука.
   
 23. Arcannia

  Arcannia
  Gaining Experience

  60
  60
  13 Март 2015
  Машко
  Последниве два месеци на два наврати сум прашал и секогаш истото ми го кажале - бонусот да го одземам од основната цена. Е сега, дека цената некогаш се совпаќа со таа што веќе е поставена за тарифата, да, но почесто се добива подобра цена со бонусот и одземање (некогаш и полоша, зависно од моделот).

  Конкретен пример за Redmi Note 8 Pro во мојов случај - во М е 12000мкд, а за обнова исто во М со бонус од 6000 што ми го даваат ќе биде 11000мкд (ако ги одземам од основна цена).

  Али пак деновиве ќе навратам и пак ќе си прашам во случај нешто да се променило (знаат и тие да зезаат).
   
 24. Misko6000

  Misko6000
  On your way to fame

  763
  731
  5 Април 2015
  Машко
  Затоа пишав ,не е секогаш така.Земи го како пример mimix 2s

  Sent from my Mi using Tapatalk
   
  На Arcannia му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Arcannia

  Arcannia
  Gaining Experience

  60
  60
  13 Март 2015
  Машко
  Секако. Секогаш е до моделот што го сакаш - онлајн промоциите вообичаено се за постарите модели и секогаш е топ value за парите, додека за поновите субвенција is the way to go.
   
 26. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,295
  3,704
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Ако су лагали мене... Иначе сега се други сопственици и менаџмент во Хај. А робата си е и натаму квалитетна...
   
  it_boy, Avid и на TATA_MATA им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...